Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Instalirao sam HTC Home
Opera Mobile
PQZII
neki scientific calculator
chgFingerMouse

Inace, prvo sam bio instalirao neki HTC Home, i desio mi se isti problem ali sa svim zvucima, nista nije radilo, ni pozivi ni sms ni alarm. Uradio sam hard reset, sve je bilo ok. Onda sam nasao novi HTC Home na XDA developers, tamo su ga preporucili da radi bez problema. Prva 2-3 dana je sve bilo ok, ali otkad sam instalirao ova poslednja tri programa prije neki dan poceo je da budali.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Od navedenih ja koristim Operu Mobile (10 beta) i HTC Home i nemam takvih problema. Da li si siguran da je to sve? Nisi instalirao neki medija plejer?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Nikakav media player nisam instalirao. Nista, opet cu uraditi hard reset, pa cu instalirati programe svakih 4-5 dana da vidim koji pravi problem.

btw, znas li neki program kojim se moze podesiti da se tasterima sa lijeve strane kojima se regulise zvuk dodijeli funkcija up-down? Ovaj PQZii ne radi sasvim kako treba.

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Vidim da se na prethodnim stranicama diskutovalo o tome kako je problem kada treba pritisnuti touchscreen na odredjenom mestu da bi se otkljucala tastatura a na suncu se ne vidi najbolje to mesto itd. Da li koristite uopste opciju zakljucavanja tastature? :unsure: Ja je na ovom telefonu ne koristim, jer kad se ugasi ekran zar to nema isti efekat kao i zaklucavanje tastature pa mi je to suvisno? kad je ugasen ekran mozes da pritiskas bilo sta, nista se nece dogoditi...
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, to je tacno (osim naravno za "volume rocker" koji ostaje aktivan bez obzira da li je ekran iskljucen i telefon zakljucan)- medjutim desava se da se taster slucajno pritsne i ekran ukljuci.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Imam i jedno pitanje u vezi Garmina, naime imam IGO i Garmin, aktiviran A-gps, medjutim Agps mi radi samo sa IGO-om tako da nadje satelite bukvalno za 10 sekundi, dok Garmin ne koristi Agps pa mu treba bas puno vremena...

Kako da nateram Garmin da pocne da koristi Agps? Gledao sam u Garminovim podesavanjima i ne mogu da nadjem... :unsure:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, pitanja u vezi GPS-a idu u temu o GPS-u u kaficu, bez obzira na model telefona. Inace meni radi A-GPS sa Garminom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Postavio sam i tamo isto pitanje ali su me iskulirali :?

Nazalost izgubio sam onaj adapter za punjenje druge baterije,a korisna je stvar kad se putuje, zna li neko ima li gde da se kupi taj adapter i po kojoj ceni otprilike? :unsure: i da li je isti adapter i za i900 omniu, posto je ona cesci telefon od i780? ako jeste, onda cenim da su vece sanse da nadjem...
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, pa ako su baterije iste onda jeste. Pokusaj da pronadjes nekog ko ima Omniu pa probaj. Medjutim nisam siguran koliko je lako pronaci taj adapter (bilo za i900, bilo za i780) kod nas.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Evo sad sam gledao po netu i izgleda da baterije od i780 i i900 omnie ipak nisu iste, sto znaci i da adapteri naravno nisu isti... znaci ostaje mi da zovem po radnjama da vidim da nema mozda nov adapter da se kupi (mada ne verujem) ili od nekog ko ima i780 a ne treba mu taj adapter... :unsure:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Evo me opet i izvinjavam se ako sam promasila temu... Da li neko hoce da proda svoj i780, mozda, eventualno? :)

Zvala sam R. electronics ponovo (pre par dana) i rekli su mi kako su oba modela Samsunga (i i780, ali i Pivot, koji jadan nije ni izasao) zastarela i da ih nece biti. Ponudili su, opet, kao varijantu neki od Corby modela i to je to. Drug moze da mi nabavi iz Madjarske i780, ali me je strah da ga uzmem, pa da prodjem kao onaj momak koji ga je dobio iz Nemacke ili nemampojma...

Malo sam razgledala telefone i kao neka zamena dopada mi se, iako je slajder, Samsung B7610 (Omnia pro 2, valjda nisam pobrkala brojeve), ali je jako skup, tako da odustajem od daljeg trazenja glupog telefona. Bas sam nesto razocarana i ne mogu da verujem da se nesto tretira starim modelom, a da nije ni izaslo u prodaji...

Sony J70 me i dalje sluzi, baterija traje po par dana, tako da je on, verovatno, u kategoriji antikviteta od neprocenjive vrednosti... i valjda treba da umrem od srece zbog toga. Ako neko ima ideju sta da radim/kupim, a u skladu sa kriterijumima koje sam navela pre par meseci, neka se javi.

Pozdrav svima i hvala vam sto imate strpljenja... valjda... nadam se. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Iz prikrajka, Ako ti ne treba touchscreen pogledaj B7320. On nije posebno skup - kosta oko 230 evra.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Iz prikrajka, za kupovinu tel mozes napisati post u odeljku Proba :) postoji tema gde članovi foruma mogu da postave oglas za kupovinu, prodaju i zamenu :) a što se tiče dvoumljenja oko telefona, postavi temu u odeljku Poredjenje modela, tamo ćeš dobiti predloge i savete :) ovo je ipak tema o i780 :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Posle dosta oklevanja odlucio sam da moj "oficijelni" singapurski wm 6.1 firmver zamenim sa cooked wm 6.5.3. Pogledao sam sta se nudi na mrezi i izabrao jedan od par ponudjenih.
Pri izboru cooked roma treba prvo odluciti sta je bitnije brzina ili slobodan prostor koji ostaje posle instalacije. Romovi koji koriste LZX kompresiju ostavljaju vise prostora u internoj memoriji ali su sporiji, romovi koji koriste XPR kompresiju ostavljaju manje prostora ali su brzi. Ja sam instalirao fimver komprimovan LZX kompresijom ali planiram da ga zamenim onim koji koristi XPR kompresiju posto sam zakljucio da su mi performanse ipak bitnije od prostora.

Elem za flesovanje cooked firmvera vam treba sledece:

- 1a. Cooked firmver (googlati nesto tipa "SGH-i780 WM 6.5.3 WWE")
- 1b. Nije lose imati i uputstvo (Google search: "i780_Flashing_Guide 0.9-untested for VISTA-win7.pdf")
- 2. Mirage uploader za i780
- 3. Ako koristite Windows Vista ili Windows 7 morate zameniti Samsung originalne USB drajvere patchovanim inace Mirage nece raditi (Google search "i780 Vista USB Installation for Mirage Flashing.pdf" za detalje)

Instalacija je prosla bez vecih problema. Performanse LZX komprimovanog roma su slabije od originalnog wm 6.1, ali telefon nije neupotrebljiv. Drajveri za sve komponente postoje, jedino finger mouse izaziva defekte u prikazu slike.

Imao sam problema sa gprs-om, ali poucen slicnim iskustvom kod prelaska sa wm 6.0 na wm 6.1 (oficijelni) bekapovao sam odgovarajuce registry kljuceve (za spisak pogledati tekst wm 6.1 instalaciji i par poruka kasnije), koje sam uvezao pomocu CeRegedit-a.

Mts konfiguracione poruke nisu funkcionisale, a ni Telenorove. Na telenor sajtu je telefon prepoznat kao i780 ali konfiguraciona poruka se nije uspesno instalirala. Medjutim posle "uvoza" sacuvanih registry kljuceva, petljanja po Connections i par restarta gprs je proradio. MMS jos nisam probao, a bekap mms kljuceva nisam napravio :uhuh: :-(

Evo par screenshoot-ova:

1. Windows default desktop. ------------ ------------ 2. Moj custom desktop (HTC Home):
Slika Slika
3. Programi (dobija se "tapom" na "start" dugme). ------------ 4.Settings
Slika Slika
5.Marketplace
Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ex39
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 14:39
Lokacija: Hrvatska

Post od Ex39 »

culi smo se preko pm-a, al ajmo nastavit( kasnije sam skuzil za potpis:)).
hocu zamijenit wm 6.0, dal da idem odmah na 6.5 ili da stavljam 6.1?
mislim da je mozda bolje odmah 6.5, tak da se ne zahebavam sa 6.1.
kak ti funkcionira 6.5? ja mob koristim za GPS,internet, malo office, kalendar, pustanje muzike u autu.
marketplace se placa ili ne? jel to slicno itunesu?


edit:
sad sam malo cital na i900 temi, idem ipak na 6.1. di je pisano o upgrade-u na 6.1? jel ima kakva preporuka za rom?

edit 2 : imam win 7 na kompu

edit 3 : sa cim da radim backup kalendara i imenika da poslije mogu stavit na 6.1?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ex39, Preporucujem ti da ipak stavis wm 6.1 (za detalje pogledaj moj tekst negde na pocetku ove teme). Direktan upgrade sa wm 6.0 na 6.5 i nije moguc. Obavezni medjukorak je prelazak na wm 6.1 (PDXIB1 - to je onaj za koji si dobio link).
Ja cu se igrati jos sa wm 6.5 pa ako uspem da nadjem neki sa zadovoljavajucim performansama objavicu to ovde na forumu.

Za bekap kalendara i imenika je najbolji SPB backup, mada to moze da odradi i Microsoft Office Outlook 2003/2007/2010 + Windows Mobile Device Center. SPB backup moze da bekapuje i SMS-ove, instalirane aplikacije itd. Za bekap registry kljuceva je najbolji CeRegedit.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ex39
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 14:39
Lokacija: Hrvatska

Post od Ex39 »

ok. obrisao sam pm, pa nemam linkove kaj si mi dao.
ovo mi je jasno oko promjene roma, ali mi malo steka ovaj backup kljuceva. kam se to backupira?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ex39, Bekapuje se na PC. CeRegedit je program za PC, koji se sa telefonom povezuje preko ActiveSync-a/Windows Mobile Device Centra. Zgodan je uopste za editovanje registrija na WM.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

@ - tomas.hokenberi - jesi li imao mozda nekih neprijatnosti vezanih za rezoluciju ekrana 320x320? zanima me ovaj B7330 koji ima istu rezoluciju kao i I780... hvala unapred

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

luca, Pa stvari nisu sasvim iste sa B7330 i i780, posto B7330, za razliku od i780, koristi Windows Mobile Standard (za "smartphone" bez TS) pa nisam siguran kakva je situacija generalno sa softverom. Neprijatnosti nisam imao, osim sa igricama posto ih ima mnogo manje za 320x320 nego za 240x320. Istina igrice za 240x 320 uglavnom rade, samo sto ostaje deo ekrana nepokriven. Aplikacije uglavnom koriste normalno 320x320, osim "skinovanih" kod kojih je potrebno naci skinove za 320x320.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori