Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ex39
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 14:39
Lokacija: Hrvatska

Post od Ex39 »

da skidam i78028008128RU.rar ili ii7802800896RU.rar?

idem ja njega spizdit gore, pa bum videl kak to radi:D :D

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Da li se varam ili se izjednacila cena i780 i i900 omnie na trzistu polovnih telefona? :unsure: Cini mi se da je omniji bas dosta pala cena, dok i780 drzi cenu...
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Bice da je to iz vrlo prostog razloga - Omnia je daleko aktuelnija i zastupljenija, ima ih neuporedivo vise pa usled konkurencije pada cena. Sto ne ide ni u prilog ni protiv bilo kog od pomenutih modela, samo prosta realna cinjenica :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Treba uzeti u obzir da su se pojavili i "pravi naslednici" Omnie - I8000 i B7610. Samsung nije izbacio WM uredjaj koji bi bio "pravi" naslednik i780 (B7320/7330 to nisu).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Od pre desetak dana sam i ja vlasnik ovog telefona. Moj prvi WM telefon,a kada sam video da ga ima i o njemu piše i tomas.hokenberi čije sam ranije postove u vezi BenqSiemensa EF81 čitao,znao sam da je ovaj telefon dobar. Za razliku od EF81,kome sam svašta radio,kod i780 nemam hrabrosti (a ni dovoljno znanja) da nešto petljam. Pročitao sam celu temu :blinky: ,i drago mi je da je još aktivna,ako zatreba nešto znam gde ću naći odgovore...
Pozdrav svima!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Bockyman, Pa bolje ti je da sto pre "skupis hrabrost" inace bice ti dosadno sa njim....Mada mozda je i bolje da se ne upustas u te vode ... :)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

dimi89,da skupljam hrabrost....ili da se ne upuštam u te vode? :lol:
Ne smem,jer ako nešto zabrljam,nema posle ko da mi pomogne....
Kod EF 81 sam uvek mogao (mada nikada nije bilo potrebe) da samo ponovo odradim flash,a ovde ne znam šta bi me snašlo...

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

i ovde ces isto to uraditi u krajnjem slucaju, as simple as that :)
skupljaj hrabrost (rece zena)! :wink:
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Bockyman,
U krajnjem slucaju,ako i nesto "zabrljas",mozes da "odradis" hard reset/clean boot i nema problema.Nema potrebe za flash-ovanjem,sem ako neces da rizikujes "brick". 8)
Jedino sto ces applikacije i setovanja morati ponovo da installiras.Ali ni to nije problem.
Samo je pitanje volje.
Slika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Bockyman, kao sto rece cale, ako nekako instaliranjem aplikacija i modifikacijama itd dovedes telefon u neko slabo upotrebljivo stanje prosto odradis hard reset i opet si na "fabrickom" pocetnom stanju. Svakako instaliraj neki tool poput SPB Backupa pomocu kog mozes arhivirati i povratiti kontakte i poruke.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Hvala svima na podršci,ali... kukavica sam! Moj i780 je 6.1,a pošto nisam prvi vlasnik ne znam da li je to tako fabrički,ili je već apdejtovan sa 6.0. Koliko sam shvatio iz svih dosadašnjih postova,verovatno nije fabrički softver,već je kasnije apdejtovan. Kontakti i poruke mi nisu problem,jer ih još nemam u telefonu. U svakom slučaju,ako rešim da ga zadržim i ne zamenim ga ili prodam,moraću da se pozabavim njime,jer kao što reče dimi89,biće mi dosadno sa njime..
Najveći problem mi je što nemam Wi-fi kući (imam ADLS ali ne i wi-fi ruter),pa ako to rešim,imam razlog više da ga zadržim. Nekako nisam zadovoljan kako rade ni IE ni Opera... Kod Opere,taman zumiram neki tekst i kada hoću da ga pomerim levo-desno da bih ga lepo pročitao,on se smanji,pa opet zumiraj i tako... Ili ja ne umem lepo da koristim touch screen :smutny:

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Kako Bockyman ne znas.
Jednostavno kod Opere 2x "tapnes" na zeljeno mesto za zoom in,isto tako je i zoom out.
A IE zaobidji.Iz vise razloga.
Slika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Bockyman, instaliraj Operu Mini za Windows Mobile 5 (vidi temu o aplikacijam za detalje) i Operu za Windows Mobile 10.

Hard resetom neces izgubiti Windows Mobile 6.1. Vratice se na "fabricko stanje" u smislu "fabrickog stanja" koje bi imao da je i780 dosao sa WM 6.1 (inace u nekom trenutku je Samsung poceo da isporucuje i780 sa WM 6.1, samo nemam pojma da li je neki od tih primeraka zalutao u ove krajeve).
Sto se tice WiFi rutera to je zgodna naprava i za cca 3000+ din ces sebi omoguciti bezicno surfovanje. Inace neki ADSL provajderi imaju u svojoj ponudi i ADSL rutere sa WiFi podrskom - proveri kod svog provajdera da li ih imaju i da li (i po kojoj ceni) postoji mogucnost zamene.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Imam instaliranu Operu mini 5 beta,i još jednu (ali ne znam koja je verzija). Imao sam i Operu za Windows Mobile 10 i radila je neko vreme,pa mi je posle izlazilo upozorenje da nije za ovu vrstu pocket PC-a (ili nešto slično,pa sam je izbrisao...). Znam kako ide zum in i zum aut,ali ono što kažem da mi se dešava i što me nervira je da kada nešto uveličam i onda krenem da čitam neki tekst i olovčicom pomeram na gore (ili dole),desi se da se aktivira zum aut,ali to je verovatno do mog neiskustva sa touch screen-om.
Znam da mi situaciju sa interenetom rešava wi-fi ruter,i gledao sam neki za 2.600din,ali za sada još ne planiram da ga kupujem. Zvao sam svog ADSL provajdera (inače,na ADSL su tek od 1.februara,do tada nisam imao tehničkih mogućnosti) i rekli su mi da je doplata za wi-fi ruter 3.300din,a da kada mi istekne trenutni jednogodišnji ugovor (za 10 meseci),mogu da uzmem wi-fi ruter besplatno na korišćenje uz potpisani dvogodišnji ugovor.
Za sada će sve to da pričeka,a iako sam u naselju gde su samo kuće povremeno hvatam komšikinu nezaključanu wi-fi mrežu,ali zbog boljeg prijema moram da idem u drugu sobu bliže prozoru.
Probao sam Skipe na njemu i stvarno je super,kao i na kompjuteru samo si mobilan.
Da li je moguće kod nekog telefona obavljati razgovor preko skajpa a imati i sliku,ili je to ipak naučna fantastika?
Ponavljam,drago mi je da je ova tema još uvek živa.
Pošto nisam prvi vlasnik i ne znam koliko je telefon star,kako to da utvrdim? Znam da je ovde na temi pisano o tome,po oznaci softvera,ili tako nekako...
Pretpostavljam da nije mnogo star jer je stvarno extra očuvan,a imam i uputstvo na srpskom (mada ne i račun i garanciju) pa pretpostavljam da je ipak legalno (i relativno skoro) kupljen kod nas...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Bockyman, obrati paznju kod Opere Mini 5 (beta) ne mislim na Java verziju, vec "native" Windows Mobile verziju. Ona za razliku od Java verzije odlicno radi na i780.
Oznaka softvera ti nece pomoci da utvrsdis starost posto se menja ako se uradi zamena firmvera.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Potrebna pomoć...
Kako se instaliraju programi na i780? Probao sam neke koje recimo imaju .exe fajl i to ide nekako,znaci telefon mi je kablom povezan sa kompjuterom,pokrenem instalaciju na kompjuteru i to se sve odradi i na i780 sa ActveSync.
E sad kako da instaliram recimo iFonz? Ja ceo folder prekopiram na karticu telefona,i pokušam na njemu da pokrenem instalaciju,recimo kliknem sa setap fajl,ali tada mi se pokreće Opera,koja pročita taj fajl... Negde grešim,ali ne znam gde...
Ako može malo detaljnije objašnjenje,korak po korak. Unapred zahvalan!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Bockyman, Postoje nekoliko nacina i tipova fajlova koji se razlicito instaliraju(ponavljam po 378 put)... .EXE se instalira preko PC suita i pokretanjem preko PC-a (ima izuzetaka kao sto je naprimer kod iFonza gde prekopiras ceo folder i onda pokrenex .exe fajl) zatim imas .CAB (mnogi ljudi ga mesaju sa zipom jer ima istu ikonice pa ga neretko ekstraktuju iako ne treba ) on se kopira na mob i pokreces se sa moba....Kod programa ko sto je iFonz samo trebas da procitas uputstvo i postupis po njemu nema sta da mudrujes,covek je napisao i program i kako instalirati sve to da vam radi.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Nikako da uspem da instaliram iFonz. Odavno mi je sve prekopirano u telefonu,i prvo mi je pravilo problem kada pokrenem .exe fajl,izlazilo je obavestenje da mi je potrebna novija verzija Microsoft NET Framework-a. Kada sam taj problem rešio,sada kada kliknem na fajl iFonz.exe (naravno,prethodno sam ga raspakovao),prvo kao krene da se nešto učitava i posle mi izađe sledeće obaveštenje:

Error

An unexpected error has occurred in iFonz.exe.
Select Quit and then restart this program,or select Details for more information.

Kada sve ponovo pokrenem,opet ista prica. Kada kliknem na Details imam sledeću informaciju:

Error

iFonz.exe
TypeLoadException

at
System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
System.Windows.Forms.Control.set_Visible(Boolean value)
at
System.Windows.Forms.Applikations.Run(Form fm)
at iFonz.iFonz.Main()

Kada na kompjuteru kliknam na iFonz.exe,opet se ništa ne instalira...

Gde grešim?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Bockyman, gresis za pocetak sto uopste instaliras iFonz na i780 posto on uopste nije upotrebljiv na 2,55" ekranu ;-).
Sta si raspakovao? Ako je to bio .cab fajl trebalo je da ceo .cab da kopiras i njega da pokrenes, bez raspakivanja na PC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

tomas.hokenberi, treba da se raspakuje iFonz(barem starije verzije za novu ne znam da li je .cab) jer je u .zip formatu.Proveri net framework verziju koju imas na telefonu i mnogo bi pomoglo kad bi napisao koju verziju programa pokusavas da pokrenes...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori