Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Bachika, skini program FUS downloader, u njemu izaberes telefon, region i skines telenorov rom. Veoma je prost program. Nije mi problem da ti uploadujem, ali ima 150mb, a preko FUS-a je jednostavnije. :)

Upravo sam ga ubacio preko odina, radi perfektno za sada :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Nisam znao za taj program... Nego jel ima srpski jeziku na swype-u, to mi je nekako bitno jer dosta ga koristim :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Da, program je odlican za download FW... Ima sprski swype :)

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Da vas pitam nešto... Pre neki dan nađoh na ulici/trotoaru Nokia slušalice WH-102 Stereo HS-125 (ispale nekom), imaju standardni 3.5 mm džek koji odgovara i za Galaxy Ace, no ne čujem stereo zvuk na njima, odnosno imam ga ako držim stalno pritisnuto ono dugmence za prihvatanje poziva (ili kako se to već zove)... Jel to nešto pokvareno ili je nekompatibilno? Kod nekih numera maltene čujem samo "instrumental", a kada pritisnem dugmence čuje se i glas izvođača. Baš čudno... :?

p.s. Ni radio se ne čuje sa njima... :unsure:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sasa_NS, bice da nisu ispale nego ih je neko bacio posto su neispravne. Sve slusalice sa 3,5mm konektorom bi trebale da rade. Npr. slusalice sa Nokie X2 (ne secam se oznake) mi rade bez problema na Samsungu I5800 - Galaxy 3.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Verovatno je to... :) Pokupio sam ih inače sa trotoara ispred vrtića u koji mi idu klinci. Lepo spakovane, uvezane onom trakicom, maltene nove - delovale su mi kao da su nekom ispale... Što ih onda nije u kantu bacio... 8)

r2-d2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2011. 10:23

Post od r2-d2 »

Nisu sve slušalice sa 3.5mm konektorom iste. Te koje si nasao su za npr. Galaxy S i one imaju ukrštene pinove za mikrofon i masu u odnosu na naš telefon (Ace).

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa zar nije glavna fora 3.5 mm konektora da bude univerzalan?
I cisto da pohvalim Ace kako odlicno radi na cyanogemod 7 :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Fora je što ovo i izgleda i nisu univerzalne slušalice nekog "third party" proizvođača koje idu u bilo koji uređaj već Nokia slušalice sa dugmetom za javljanje na poziv. Ima logike da neće baš svuda da rade kako treba... :)

Moram naći nekog sa Nokia telefonom pa da ih probam... Ko za inat svi oko mene nose HTC, Blackberry, Samsung ili eventualno neku matoru Nokiu bez tog "džeka"... :?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Kakav je ovaj zvanican rom 2.3.4 vidim da ima samo jedan,pa opet kasnije su radili 2.3.3 ako neko ima iskustvo sa prporukom koji je najbolji neka napise.I moze li link za taj FUS ne mogu da ga nadjem

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

majkon80 a kako si ti to trazio kad ne mozes da nadjes pa kucaj samo u google fus downloader :P
A taj telenorov rom koji budes dobio preko fus-a ti je dobar i stabilan. Mada sam ja oduvek bio za custom romove i pogodnosti koje oni pruzaju... 8) ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Video sam da za ubacivanje kastom roma mora neki clockmod da se ubaci,e sad ja sam svoj rootova tako sto sam stavio onaj fajl upd_1 na karticu i to je to.Kako i pise na xda,medjutim ima li fora za ovo da se na isti nacin preko recoveri ubaci?
Skinuo sam ovaj telenorov,vidim ima jedan fajl,za razliku od nekih proslih softvera,znaci ovde ide u odinu stikliranje one package i ovo ide u CSC ovaj fajl od 200 odprilike mb?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Na isti nacin ubacis clockworkmod, a evo ti i link forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168417 ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Hvala,Skinuo sam ovaj telenorov,vidim ima jedan fajl,za razliku od nekih proslih softvera,znaci ovde ide u odinu stikliranje one package i ovo ide u CSC ovaj fajl od 200 odprilike mb?Link nesto nece :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Nenene pa sve nesto radis pogresno :wacko: .... Ubacis onaj cooper.ops pa zatim stikliras opciju one package i skroz dole u one package ubacis taj veliki fajl! Tada mozes da flesujes!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

hahhaha dobro,nisam jos odradio ,samo da pitam da budem siguran,u svakom slucaju ti hvala puno na pomoci,trenutno imam onaj 2.3.4 ruski valjda :lol:

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Probao sam ovaj clockmod na 2.3.3 i nece,ja ga stavim na karticu,aply zip i posle restart,medjutim kad ponovo udjem u recovery ne pokazuje instaliran clockmod nego onaj root default od ranije,da neznas u cemu je problem.Izvinjavam se na duplom upisu

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Stvarno ne znam šta je u pitanju... Možda je rom u pitanju, probaj da instaliraš taj telenor pa da onda ubaciš clockmod. Ja nisam imao tih problema. Kod mene se zapucao telefon kad sam ubacio clockmod (tj kad sam ga upalio dobio sam samo crn ekran) i to sam rešio fabričkim resetom! :dry:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

ma ok je ja se istripoao nesto,nego stavio sam ovaj rom http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1263292 sta mislis o njemu?koji ti koristi?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Ja koristim onaj drugi cyanogenmod, BehradGH-ov, i ima malo nekih bagova, ali danas sam mislio da probam taj!!! Kako se tebi čini taj?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Odgovori