Samsung Galaxy S5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
more11
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 19:39
:: Galaxy S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od more11 »

Jeste sigurni, da ne mora da se cuje ...................................

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Baraba »

Ne čuje se ni na note 3. Izbacili su to .

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Zemun »

Ne cuje se ni klik, ni klak, ni cak, nista se ne cuje.
Ja ga sad "turi" :D

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

Pozdrav forumaši, može li jedna hitna pomoć?!
Naime pre 3dana sam uzeo novi S5 i sve je super samo baterija ode kao ništa, sve mi je to bilo nebitno dok danas nisam izašao iz kuće sa polunapunjenim fonom i posle 5h on prazan! Naime instalirao sam battery saver, a on mi prikazuje da mi je u svakom trenutku pokrenuto nekih 46-50 aplikacija iako ja ništa nisam pokrenuo! Tu im raznih svari počevši od S healtha(iako ga ja isključim) pa sve do nekog LogsProvidera i neko Brzo povezivanje, S pronalazač i slično....bukvalno mi crpe bat a ja ništa nmg da uradim! pomozite MOLIM VAS :smutny: :smutny:

Što je najgore ovaj Logs Provider što kapiram da mi je identifikacija dolaznih i odlaznih poziva i poruka mi vuče 23%bat...

more11
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 19:39
:: Galaxy S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od more11 »

Evo i moj rodjak ga je kupio, i kupio je u prodavnici, i kada je kupio, taj telefon je bio u izlogu i kada ga je uzeo, baterija je vec bila u njemu i vec je podesen na nas jezik, je li to normalno?
Msm pretpostavljam da je zato sto je bio u izlogu, da se pokaze, msm meni je to normalno, ali njemu nije
i sav je u foliji, bas kako treba, tako da ne mislim da je nesto

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

more11, pa ako je vec paljen telefon onda normalno da je odabran neki od ponudjenih jezika. Nista cudno. Jedino sta to moze da znaci jeste da ga je njakao ko zna ko sve. Mozda je i koriscen pa resetovan, to moze malo teze da sazna. Ja kad kupujem, uvek trazim da ja budem taj koji ce otvoriti kutiju, odlepiti one nalepnice, i prvi upaliti telefon. Ako nesto placam kao novo onda zelim da to zaista i zelim da dobijem nov aparat.

nemanja198, uradi factory reset iz rikaverija. I nemoj da instaliras te neke gluposti od aplikacija koje vise stete nanose (trose bateriju bez potrebe) nego sto koristi donose.

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

Azimuth napisao:more11, pa ako je vec paljen telefon onda normalno da je odabran neki od ponudjenih jezika. Nista cudno. Jedino sta to moze da znaci jeste da ga je njakao ko zna ko sve. Mozda je i koriscen pa resetovan, to moze malo teze da sazna. Ja kad kupujem, uvek trazim da ja budem taj koji ce otvoriti kutiju, odlepiti one nalepnice, i prvi upaliti telefon. Ako nesto placam kao novo onda zelim da to zaista i zelim da dobijem nov aparat.

nemanja198, uradi factory reset iz rikaverija. I nemoj da instaliras te neke gluposti od aplikacija koje vise stete nanose (trose bateriju bez potrebe) nego sto koristi donose.

Uradio sam factory reset već sam i ništa, samo mi je ovaj put aktivno 35 aplikacija i opet srče ko nenormalan.....ima li neki drugi način??

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

Onda prosto prisilno zaustavi te aplikacije. Jednu po jednu.
Jesi isao u recovery pa odatle radio factory reset?

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

Nmg da zaustavim svaku tu aplikaciju jer se sama ponovo otvori...
pa radio sam factory reset iz podešavanja.....jel to recovery?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Drakenzen »


nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

Hvala @Drakenzen i @Azimuth , sad ću da probam pa javljam šta sam uradio...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Baraba »

nemanja198, možeš li da budeš precizniji. Šta tačno tebi radi u pozadini? Snimi ekran i postavi ovde, da vidimo te app ili procese. Možda su procesi koje ne bi trebalo gasiti, vezani za sam rad telefona. Ovako na pamet da pogađamo ne ide.
Battery Saver ne koristim, o njemu ništa ne mogu da ti kažem.

Veoma korisna stvar, ima opcije: Saveti, Primarni kontakti u hitnim slučajevima, Treba mi pomoć, Ja sam OK.

Slika

Slika

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

Probao sam factory reset iz recovery-a i ništa.. :smutny:

Pošto mi traži sam sajt da mi slike budu do 640 pixela široke, a ja nzm kako to da uradim postaviću samo linkove pa ako vam nije teško učitajte ih, Evo slika:

slike od 1 do 5 su snimljene u podešavanjima pa procesi koji su aktivni, al tu ne pokazuje baš sve aplikacije tj procese...
1. http://www.dodaj.rs/f/3N/1d/3lhPoTys/sc ... 30-11-.png
2. http://www.dodaj.rs/f/1/c/4f1Ywh0e/scre ... 30-11-.png
3. http://www.dodaj.rs/f/1Y/Z3/2L8WHizC/sc ... 30-11-.png
4. http://www.dodaj.rs/f/1p/pe/1FeIn4tV/sc ... 30-11-.png
5. http://www.dodaj.rs/f/1Y/uR/1PlpTLMO/sc ... 30-11-.png

slika 6. objašnjava da mi je u svakom trenutku iako sam npr tek upalio ekran i nijedna aplikacija nije pokrenuta od strane mene zauzeto ovoliko memorije 1,17/1,67 GB i to vrvt vuku ovih 47 aplikacija koje se same otvaraju i same su aktivne..
6. http://www.dodaj.rs/f/g/7W/XhYG8g1/scre ... 30-11-.png

slika 7. pokazuje kada uđem u battery doctor tih 47 aplikacija da pravi ogroman problem sa snagom i da treba da poboljšam tj pogasim te aplikacije, međutim kad stisnem poboljšaj i pogasi ih sve, čim ponovo upalim ekran ili svako malo one se opet aktiviraju, a na slici 8. su prikazane te aplikacije doduše u manjem formatu tj prozor koji se otvara kada pritisnem poboljšaj na slici 7 i otprilike se može naslutiti koje su to aplikacije i procesi. Čak mislim da te aplikacije nemaju veze sa ovima na slikama od 1-5. Ako vidite tu ima i Google+ koji ja nisam ni ažurirao jer mi ne treba, a kamoli aktivirao da radi, takođe i ChatON, Režim letenja, ova Krizna aplikacija, Remote controller koji i ne koristim i sl....
7. http://www.dodaj.rs/f/1J/Zk/2GGRBLFp/sc ... 30-11-.png
8. http://www.dodaj.rs/f/y/10x/28khinZe/sc ... 30-11-.png

Nadam se da shvatate o čemu vam pričam i da ima leka za ovo iznimno veliko crpljenje baterije i paljenje ovih neželjenih aplikacija....inače android mi je 4.4.2, nzm dal to ima veze

pozdrav, Nemanja
Poslednja izmena od nemanja198 u Uto, 30. Dec 2014. 17:57, izmenjeno 1 put ukupno.

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nsvladimir »

Uvek resenja ima, root, uninstall i frost
za sve nezeljene aplikacije i aktivnosti u telefonu

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od pele90 »

Zasto mi izbacuje za meteo news da je registration failed? Ukljucena mi je lokacija,sve kako treba ali nece da registruje.Nisam inst treci update lizalice,vec sam na drugom.
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

>Jel imao neko sličan problem kao ja, da zna kako da ga reši??
Polako počinje zbog tih silnih aplikacija da se zagreva telefon! :o :o

more11
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 19:39
:: Galaxy S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od more11 »

Kako da ugasim u Google Chrome lokaciju? Iritatno je........

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Samsung Galaxy S5

Post od vla-do »

nemanja198, to sa slika 8 i 9 i meni pokazuje, ali ne marim. I kada ih ugasiš, one se posle par minuta pojave same. Meni pre deluje da su te app u standby, nego da su pokrenute, a on ih pokazuje kao pokrenute.
One app na prvim slikama su većim delom fabričke i nebi trebao da ih gasiš.

more11, ne razumem ovo za Chrome. Šta da ugasiš?
Da nije možda ovo:
Settings/Location/Google Location Reporting - pa tu pogasi šta ti smeta.

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Samsung Galaxy S5

Post od nemanja198 »

@vla-do , a jel tebi crpi bateriju isto i zagreva se??
Meni je konstantno zauzeto 1,17GB od 1,67GB i to nije malo i onda čim pokrenem neku zahtevniju aplikaciju odmah se greje fon!
A upravo je kamera prestala da radi zbog vibera, onaj stari problem....kako ste to rešili drugim putem obzirom da nmg da nađem na google play stariju verziju vibera??

more11
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 19:39
:: Galaxy S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od more11 »

Pa ne znam kako ?
Na google location setting je sve ugaseno, location reporting-off, location history-off, i opet pise na google chrome na pocetnoj kada udjem lokacija? Ima nekih aplikacija u recent location request

Odgovori