Samsung Galaxy Note 9

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od vojopd »

Pokusaj sam pa vidi koja ti je najbrza.

zmaa91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Uto, 30. Okt 2018. 23:03
:: HONOR 8X

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od zmaa91 »

Malo sam ga čačkao neki dan u radnji , jako lep telefon moj J7 2017 pored njega izgleda kao igračka iz kinder jajeta :) , kamere odlične

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djole1989 »

Jel ubacio neko gcam na njega i jel ppstoji za njega uopste....?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Pozzz za sve.Napravio sam veliki korak tj napredak :wink:
Sa N3 na N9.Šta god da kažem o telefonu je samo euforija za sada.Al jedno me jako nervira. Jel postoji neko posebno podešavanje osvetljenja, na ovom telefonu ili sam ja toliki idiot da ne umem da nadjem.Tj konkretno mislim na to da kad uđem na You Tube on svaki put poveća osvetljenje.A to me iritira..

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Vladanaselje »

@djosa@
Probaj ovako: Advanced settings > Video enhancer OFF

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Hvala maestro naklon do poda :unsure:
A tel ko tel je zver pfffffdd

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Vladanaselje »

Tome forum i sluzi :)

Moje vidjenje telefona:

-Ogromno osvezenje nakon 6s. Modularan OS, narodne aplikacije, vise rama i memorije pa imam uslove da konacno instaliram sve aplikacije koje su mi potrebne.

-Audio recorder je nestvarno dobar (meni vazan feature), takodje video kvalitet je na mnogo visem nivou nego sto je stvarno potrebno prosecnom korisniku.

-Fotografije su mi previse procesuirane, previse sharpen/clarity/contrast efekat i takodje koza ne izgleda prirodno ako uporedim sa iPhone 6s. Verujem da ima malo i do toga na sta je oko naviklo ali jednostavno nije koza potpuno prirodna na prednjoj kameri.

-AKG slusalice i dual speaker za fantasticno audio iskustvo (nisam audiofil ali uzivam u ovoj promeni, iako su i ear pods fantasticne slusalice u tom cenovnom rangu)

-Baterija fantasticna. Na kraju dana mi ostane 20% uz celodnevno koristenje telefona. Verujem da ce u naredne 2 godine sigurno moci da izdrzi ceo dan.

-Veoma je tesko naci adekvatno staklo za ekran, porucio sam 3 razlicita i nadam se da ce barem jedno da bude odgovarajuce.

-Ekran kakav covek moze da pozeli. Bilo bi idealnije kada bi telefon bio bezel-less ali nema potrebe za sitnicarenjem. Medjutim usled automatskog osvetljenja, prilagodjavanja boja spram doba dana, itd (ne znam tacan naziv tih featurea) AMOLED displej ne daje potpuno tacne kada AMOLED poredim sa MacBookom ili stampanim fotografijama.

Takodje, primetio sam da je touch senzibilitet na ekranu potpuno drugaciji nego na ekranima koje koristi Apple (iako znam da ih proizvodi Samsung).
Swipe na Instagramu cesto ne odreaguje kako ocekujem, swipe down da bih izasao iz slike cesto ne reaguje i generalno cesto imam utisak kao da nisam dobro pritisnuo ekran ako zelim da pomeram slajder za exposure na primer.

Sve u svemu jedan veoma kompletan uredjaj dostojan 2018. godine i verujem da ce biti relevantan naredne 2 godine.
Proces navikavanja na android ekosistem, kontrole, dugmad itd nije ni najmanje lak ali sam siguran da je otvoreni sistem vise namenjen mojim potrebama.

edit:

Takodje veliki plus za usb-c adaptere koji dolaze zajedno sa telefonom.

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Što se tiče boje kože i tih detalja.Mozes malo da se poigras podesis boje za tvoje oko.Bar da ti bude približno kako ti prija.Da za adaptere dajem plus kaooooo vrata.Pre dva dana sam prebacivao iz telefona na fleš preko adaptera.Radi savršeno i brzo nekih 12 GB je solidnom brzinom prebacio.Mislim da je moj kompu odzvonilo :)

Samo što mi još sat nije stigao,malo sam ljut na njih.Mogli su da ubrzaju proveru i dogovaranje na meil.Ovako imam utisak kao da im radi samo 10 tak ljudi u firmi :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Po meni je jedina mana što još uvijek ne prepoznaje usb stick koji je u NTFS file system formatu nego samo FAT32.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Verujem da je sve to namerno uradjeno,ipak i za to kasnije treba uzeti koji dinar.Ili će biti velikodušni.Pa će zbog svojih klijenata u nekoj nadogradnji omogućiti svojim vernim potrošačima.Tako bi se oni izrazili :wink:

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Ljudi ne znam da li je do maske koju sam naručio i dobio,ili ovoj mašini smeta prisustvo magneta od maske.
U pitanju je ova maska

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Ga ... g_x5CpOclg

I svaki put kada u ubacim tel u nju,on detektuje kao da je olovka izvađena.I gubi kontrolu same olovke.Kad uđem u podešavanja S pena on mi pokazuje da je kontakt sa olovkom prekinut.
I kad izvadim tel iz maske sve se normalizuje.
Dok ne probam neku drugu masku ovo ostaje misterija :unsure:

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Vladanaselje »

Vrlo moguce. Kada sam ostavio Note 9 na ivici laptopa (gde stoje magneti koji privlace ekrat kad je laptop zatvoren) Note 9 je detektovao da je izvadjena olovka.
Generalno imam neku odbojnost prema magnetima oko skupih elektricnih aparata, a od futrola najvise volim silikon/tpu.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od janka_88 »

Danas stigao update od 70MB sa sigurnosnom zakrpom za 1. novembar. Nema novosti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

vladix
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 09. Mar 2017. 15:18
:: S7
:: M8

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od vladix »

Još jedna recenzija za Note 9, možda nekome bude interesantna https://mobifi.rs/samsung-galaxy-note-9-recenzija/

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Istina je za kameru.Ako staklo bude umazano,slike su lošije.Ali tel signalizira ako je mnogo zamazano.
Meni nedostaje opcija za SMS poruke tj ZAKAZANE PORUKE.
Ovako moram skidati app.za to malo je bzv.

I da konačno mi je i sat stigao,skoro 27 dana im je trebalo od registracije uredjaja na sajtu.Ali se isplati čekati :)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od vojopd »

Prodaj sad gear s3 i uzmi GW :D.

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od djosa@ »

Po specifikaciji jeste bolji od SG3 ali je i znatno veći.Pa bi na mojoj ruci izgledalo jako ružno.Ovaj mi je lepo legao :)

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od vojopd »

Iste su velicine :).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=hEPsqc0J7jc
Prošle godine smo imali temu za najbolji telefon 2017. Možda bismo mogli otvoriti temu i za ovu godinu - odavno nije bilo prepirke na forumu. :P

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 9

Post od Green »

Nema potrebe za temom. Realno, Note 9 odnosi pobedu, bez ikakve diskusije. Ako cemo po odnosu ulozeno/dobijeno, onda svakako OnePlus 6T.

Odgovori