Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
radnaskela
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Maj 2010. 14:34

Post od radnaskela »

Gde bi mogo da nadjem ovaj dodatak za Omniu?

http://www.youtube.com/watch?v=hz9Qm6gmhy8

Samsung S20 Pin Multi Adapter

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

radnaskela, kod nas ces ga tesko pronaci. Iskreno i ne vidim sta je tako posebno korisno u tom adapteru, retko ces pozeleti da istovremeno slusas muziku i punis telefon ili ga drzis povezanim sa PC-om.

Ako ti samo treba adapter za 3,5 mm slusalice, to jos mozes pronaci:Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

offline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:04

Post od offline »

Probao neki od wm 6.5 custom romova,nije mi se svideo pa vratio na wm 6.1 original rom,našao na modaco sajtu i900-IA5_0137-IA5-IA2.exe,ali mi se tu javlja problem da mi pristigle sms poruke prikazuje kao konverzaciju a ne svaku pojedinačnu poruku od određenog broja tj pošiljaoca.Da li postoji mogućnost da se to namesti,ja je nisam našao,ili da mi preporučite naki drugi original wm 6.1 rom gde je to onako kako bi meni odgovaralo.Unapred hvala.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

offline, treba samo da promenis u registriju jedan od kljuceva. Ne secam se vise koji - bilo je o tome reci ili na ovoj temi ili u temi o i780 (isti je kljuc za sve WM telefone) pa pogledaj prethodne poruke.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

Da li je neko radio defragmentaciju u WM i ako jeste, mislim da bi bilo korisno da nam objasni kako.
čini mi se da mi telefon sporije otvara aplikacije, pa bih hteo da uradim defragmentaciju ako je to moguće.

offline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:04

Post od offline »

tomas.hokenberi puno hvala pronašao sam i odradio.Ako nekome zatreba da ne traži evo šta treba uraditi.Pod HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\ treba dodati novi DWORD sa imenom SMSInboxThreadingDisabled i staviti vrednost 1 ili instalirati DisableSMSThreading.cab lako ga je naći na netu.

offline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:04

Post od offline »

Još kada bi mogli da mi objasnite kako da ubacim original samsung phonepad u wm 6.5.Našao neki custom rom koji mi se sviđa ali nema samsung phonepad-a kod pisanja poruka.probao sam onaj omniasip sa modaco,uradim sve kako su tamo naveli,ali ne mogu da ga aktiviram.unapred hvala.
edit:instalirati iShokka9_XT9_GlossBlack_v1.1.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Da li za ovaj model postoji Facebook chat? :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

fannY, ako facebook chat postoji za Windows Mobile 5.x/6.x platformu (a mislim da postoji) onda postoji i za Omniu.

[edit] Definitivno postoji, i to besplatan, - evo sajta autora: http://www.mosko.mobi/
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

radnaskela
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Maj 2010. 14:34

Post od radnaskela »

Kako da obrisem zabagovano SMS poruku? Kao stigla je nova poruka , vidim i od koga i sve ali je u Inbox nema 0.o

offline
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:04

Post od offline »

Možda je glupo pitanje :) ,da li postoji emulator za wm 6.5,gde bih mogao da "instaliram" programe,teme...da vidim kako izgledaju i funkcionišu pre instaliranja u telefon?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

offline, postoji emulator za Windows Mobile uredjaje koji se instalira u sklopu SDK (Software Developer Kit) za razvoj Windows Mobile aplikacija u Microsoft Visual Studiu 2008/2010. Daklem treba ti Visual Studio 2008 ili 2010 + treba da skines sa Microsoft sajta Windows Mobile 6.5 Developer Tool Kit i Windows Mobile 6 Professional and Standard Software Development Kits Refresh.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

Hteo bih da uradim update Opera mobile na mojoj Omniji.
Da li je neko radio odnosno zna kako uraditi update za Opera mobile browser na Omnia i 900 ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

saxyu, na isti nacin kao sto instaliras Operu Mini - odes iz internet explorera (na telefonu) na stranicu "mini.opera.com". Dobices linkove za Operu Mini i Operu Mobile (10.x). Izaberes Operu Mobile i to je to.

Pazi - tako neces zameniti Operu 8.x koja stize sa WM firmverom vec ces imati i Operu Mobile 8.x i Operu Mobile 10.x.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

tomas.hokenberi, hvala na odgovoru.
Obzirom da mi nisu potrebne obe verzije, da li je moguce deinstalirati Operu Mobile koja je dosla uz telefon ili je jednostavno "pregaziti" novom verzijom ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

saxyu, bojim se da nije moguce, osim ako nemas neki "kuvani" firmver. Npr. mozes instalirati "kuvani" firmver u kome nema Opere, pa je naknadno instalirati. No mislim da to sto ces imati dve Opere i nije toliki problem.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

tomas.hokenberi, još jednom hvala. Naravno da nije problem, ali razmišljao sam da ne gomilam bespotrebne programe na telefonu koji mi samo zauzimaju mesto.
Baš mi je bilo čudno da nije moguće uraditi update programa ili ga deinstalirati i instalirati novi kao na kompu. No, šta da se radi.

dlz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2011. 09:11

Post od dlz »

Pozdrav,drugari. :)
Moze li mi neko objasniti ukratko kako da nadogradim WM sa 6.1 na 6.5 i kako da instaliram iGo mape? Hvala.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dlz, ukratko ne - nema skracene verzije. U principu potreban ti je Mirage firmver uploader, odgovarajuci Windows Mobile 6.5 firmver (potrazi ga na npr. na XDA forumu), Samsung USB modem drajveri, i puno srece ako to radis na Visti.

Detaljan opis potrazi ovde na temi ili tamo gde pronadjes firmver (Google is your friend!)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dlz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2011. 09:11

Post od dlz »

Hvala na odgovoru.Vec sam gledao na google-u,ali mi mnoge stvari nisu jasne.Na xda ima gomila roomova,ne znam koji da odaberem.Mozes li mi neki preporuciti?Tema je dosta velika.

Odgovori