Samsung Ativ S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Ljudi ja imam mogućnost uskoro za koji dan da ga kupim, za 155 eura. Dugogodšnji sam korisnik Androida, i probao sam WP8, i želeo bih da probam ovo čudo. Interesuje me da li će biti problema sa nabacivanjem 8.1, i da li je stvarno siromašan aplikacijama..
Takođe, da li mogu neke apps sa nokije da se nabace na njega?
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Ativ S

Post od Azimuth »

NijeZauzetoIme, mislim da ti je pametnije da dodas jos malo i uzmes neku Lumiu. Ipak je Nokia lider u WP vodama.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

Jel to 155 nov ili...?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Ako je za te pare nov to je extra. Sa nabacivanjem 8,1 nece biti frke. Stonse aplikacija tice, s obzirom da je interop unlockovan, n tu nema frke. Za opširnije, baci pogled na xda
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

I u Logic Shop dok ga je bilo, bio je 19k,tako da je to ta neka cena. Mada je proizvodnja obustavljena 99% dok uvoznici ili distributeri ga više ne uvoze za naše tržište. Poenta je da je teško, gotovo nemoguće, naći nov danas. Jedino iz inostranstva, ako je sa našeg tržišta onda je to neka mutna radnja.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Da, malo korišćen, star par meseci... Mnogo sam se lomio oko lumie 625 ili 820, i igrom slučaja uleti taj Ativ u priču.. Hardverski je mnogo dobar, plus removable battery, plus sd card slot (koji čujem može biti problem dosta često)

Kakav je prelaz sa puno godina androida na wp8? Čitao sam da ume biti zeznuto, da se neke aplikacije ne apdejtuju, da pravi multitasking ne postoji (aplikacija se pauzira u tray-u i aktivira se tek kad klikneš na nju, a ako ti recimo nešto stigne u medjuvremenu, jbg.), da neke aplikacije mnogo sporo otvara...
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

Ma wp je zakon. Ja sam pre 2 meseca hteo da pređem ali nisam našao nov wp po želji (upravo Ativ S). OS je dosta stabilniji i radi bolje. Imaš brdo aplikacija.

Što se tiče tog modela što ti nude, ja ne bih plaćao toliko. Kao što rekoh pre 2-3 meseca je cena novog iz radnje bila 160-170 tako da je 155 za par meseci stat previše. Čak i da je 10/10. Bolje onda skupiš još koji evrić pa juri Lumiu ili možda HTC 8X

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Da li je pametnije uzeti Lumiu 920, postoji opcija i za nju..
U zadnje vreme se ubih čitajući tekstove o tome, uporedjivanja... :unsure:
Pomozite nekim savetom!
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Ativ S

Post od vojkan85 »

Jel izasao kod nas 8.1? Mislim jel pusten OTA za Srbiju posto nikako ne uspevam da se update-ujem na 8.1 a vidim po drugim forumima da ljudi uveliko drljaju novu verziju :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Ativ S

Post od Azimuth »

vojkan85, zvanicni nije i nece jos za mesec-dva. Imas samo tu verziju za developere. Ne pratis sve teme. Prelistaj malo tamo u generalnim diskusijama za WP pa ce ti sve biti jasno :wink:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Ativ S

Post od vojkan85 »

ok, hvala, potrudicu se da prelistam, obecavam :D. Sorry zbog trola teme ;)

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Definitivno se pridružujem Ativ ekipi! U utorak otprilike stiže mašina, za solidnu cenu, sad treba da se skontam šta da radim s njim od početka, kako šta, znam samo da treba da napravim MS nalog za sada.
Takodje, treba valjda mikro sim, moracu da seckam ovu ako sam dobro skontao, videću još..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

Ne seckaš karticu, već ti u poslovnici izdaju Micro sim. Zadržavaš obe za slučaj da se vratiš na drugi telefon sa standardnom karticom. Izdavanje nove ti košta oko 200din koje ti uračunaju u račun od sledećeg meseca i traje 2 minuta.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Ativ S

Post od Ceftriaxone »

Зашто би је платио ако може да је исецка? Не може да задржи стару, јер се гаси. Како да користиш две картице са истим бројем??
ex ivan87

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

Može sutra malo da iseče sam i da ne zezne čip its. Uostalom 200 din je, nije petnaest hiljada, pobogu. I ja imam obe kartice, normalnu i Micro, obe rade, samo ih ne možeš istovremeno koristiti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Odes u bilo koji servis i jednim klikom ti je iseku. I nema zadrzavanja kartica, jer iste sekunde, ako ides na varijantu izdavanja nove, staru deaktiviraju, a novu aktiviraju.
Micro-SIM moze da se isece kako hoces, a nano-SIM ume da bude malo zeznut za secenje, ali nije neka nauka. Ja sam do sada isekao makazama jedno 20-ak micro i 2 nano-SIMa, i osim prve kartice, nijedna nije bila losa. Ima template na netu, i seces po njemu bez ikakvih problema.
Laki - ne rade ti obe kartice, to je nemoguce, i ne zbunjuj ljude. 2 kartice s istim brojem, ne mogu da rade!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Ativ S

Post od Azimuth »

El Laki, mislim da si jedini koji ima dve kartice sa istim brojem i da obe rade. Koliko je meni poznato, Vip i mts gase stare kartice kada izdaju nove. Niko od njih ne sece, a izdavanje nove je 200din s tim sto prvo menjanje meni nisu naplatili ni jedni ni drugi. Secenje mozes obaviti u svakom servisu i u kudi kamo bolje opremljenim prodavnicama (verujem da ce i to naplatiti, ali ne znam cenu). Treca opcija je u kucnoj radinosti, imas skice na netu pa to skini, naostri makaze i teraj. Izbog je na tebi.

Posle toga lepo kupis adapter, cene su od nekih 300-400 pa do 600din. Dobijes lepo 3 adaptera i to je to. Ako se odlucis da ti operater zameni, onda odmah uzmes nano sim i miran si.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Ativ S

Post od El Laki »

Ja sam izvadio Micro sim u Telenoru. Samo su mi tražili ličnu kartu i br telefona, sačekao 2min i dobio Micro sim. Standardna kartica je kod mene i kada ugasim Micro, standardna radi bez problema. Neretko je nosim sa sobom kada idem na fudbal itd, pa je stavim u neku staru Nokiu.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Ativ S

Post od Ceftriaxone »

Ја сам исекао икс картица... Зашто бих тим лешинарима плаћао нешто што могу сам....
ex ivan87

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Skalpel rešava posao, vidim na you tube..
Imam par starih ugašenih kartica, pa ću s njima da provežbam :)
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Odgovori