Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Par laganih...
Kako da ukljucim zvuk pri fotkanju,imam tri melodije blende ali koju god odaberem telefon "cuti"?
Postoji li resenje za "back" taster a da nije crvena slusalica ili dijamant ?
Telefon mi ponekad uspori(zakoci,zastuca)pri skrolovanju numera,fotki ili igranju igara,sta je problem i ima li resenja?
Kako da postavim "home" na taskbar(ako je moguce),malo mi glupo resenje ulazak u menadzer da bih to odradio ?
Da li i kako moze melodija za zvono da se konstantno-ujednaceno cuje pri dolaznom pozivu(prvih sekund melodija je tisa,u opcijama nije namesteno postepeno pojacavanje zvona)?
Telefon je kodiran na Telenor mrezu,verzija softvera je 1.0.2 ,sve skladistim na memorijsku karticu od 4 GB klase 4 koju sam prebacio iz drugog fona bez prethodnog formatiranja.

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Imam i ja jedno lagano :D Gde mogu da proverim memoriju telefona??? Znam u settings pa memory,ali tamo mi pokazuje kao da telefon ima 500mb interne memorije,a trebalo bi da bude 2gb..Koliko zauzima Bada??? Hvala unapred...

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Колико сам прочитао, од данас је доступна Bada 1.2 верзија за надоградњу преко Kies-a за територију Србије.

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Poslednja izmena od ione u Ned, 16. Jan 2011. 07:09, izmenjeno 1 put ukupno.

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

ione, evo 'vako:

Zvuk pri fotkanju ti se ne cuje jer ti je utisan zvuk 'sistema'. Pojacaj ga i problem resen.
Back opcijija postoji samo kad ti telefon ponudi tu opciju. Kad ne mozes vise unazad - 'crvena slusalica' pa ispocetka... bzvz, ali sta je tu je ;)
To sto fon uspori moze da bude do memorije odnosno do memorijske kartice, ili pak da ti je pokrenuto previse aplikacija.
Opcija 'home' ne postoji.
Za zvono sam se i ja iscimao kad sam uzeo telefon, ali je to zapravo dobro uradjeno. Kad ti je namesten jaci zvuk melodije fon je malo utisa da te nebi slogirao ako dremas :D i to ne moze da se ugasi.

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Fala :)
Za zvuk pri fotkanju sam uspeo da ukapiram,nadam se da ce to i "nazad" taster da ubace u neki od narednih apdejtova.
Memorijska je skoro puna a nije ni formatirana,nadam se da je do nje.

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

Jel ima dosta dobrih igrica za wave?
Kako stoji sa aplikacijama i widgetima?

ricma985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 16:57

Post od ricma985 »

Ko nije updateovao tel preko kies-a neka ni ne radi ako bas ne mora. Naime, posle update-a desava mi se da se telefon islkjuci iz cista mira. Dok ovo kucam treci put ga palim jer se sam, bez ikakvog razloga gasi. Na stranu sto se u 100% slucajeva gasi ako je na hladnom (u kolima npr, a napolju 0 stepeni). Sve to posle update-a... Da li je to bakterija umrela ili je do fw-a pojma nemam, cisto da napisem sta mi se desilo, pa ako neko ima resenje, osim da odem do telenora, to cu sigurno sledece nedelje, neka napise.

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Ja imam isto iz telenora,ima mesec dana kako sam updejtovao na 1.2,ali nisam imao do sad nikakvih problema. Dosta sam ga drzao i na hladnoci,i normalno mi radi.Jedino mi se ucinilo da malko sporije radi,ali to bas minimalno,ali i to je trajalo jedno 2 dana i sada radi super... :) Mada osm nekih sitnica,ne vidim neke velike promene u odnosu na 1.0. Nadam se da ce 2.0 (Bar sam tako procitao negde da ce izaci),biti malo vise poboljsana npr. pravljenje foldera :wacko:

richa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 05:07

Post od richa »

Zna li neko kolika je cijena dekodiranja ovog telefona? Moze li se uraditi u kucnoj varijanti ili mora da ide majstoru. Hvala.....

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Post od levca »

Imam jednu molbu--- Ispao mi je telefon juce iz jakne i nestao mi je zvuk sa njega, tj, ne radi zvucnik, tako da se ne cuju pozivi i ne cuje se alrm sto mi je najbitnije, pa Vas pitam da li je neko imao slicno iskustvo i koji servis preporucujete, a inace sam iz Vranja.
Pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Slavko_181
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 20. Apr 2011. 22:33

Post od Slavko_181 »

Super je telefon....1ghz procesor, neverovatna kamera 5mp HD, perfektan dizajn ALI...... kada bi umesto Bada OS ima Android OS bio bi naj telefon na svetu :P jer, iskreno, Bada ne moze da se poredi sa vec pomenutim niti sa novijim Symbian OS... :smutny:

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Nekom se sviđa Android, nekom Bada, Symbian, iOS, Win Mobile, BB..., a i ono što vam je potrebno ima ulogu u formiranju stava prema nekom telefonu, odnosno njegovom OS-u.
U svakom slučaju o ukusima se ne raspravlja... :|

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne mogu da verujem da nije moguce,npr aplikaciju koja je instalirana,i kja se nalazi u folderu da nije moguce da se izbaci iz foldera u root meni..

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Post od levca »

Imam jedno pitanje? Zasto kada prilikom reprodukovanja video zapisa, ton mi ide dosta ispred snimka???? Imam 1.2 xxjd Badu
Pozz, Srdjan
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Globin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 17:06

Post od Globin »

Zna li neko od vas koja je demenzija ekrana ali u milimetrima? Molim nekoga ko zna da mi odgovori sto pre jer mi je veoma bitno.

mandingo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 08:21

Post od mandingo »

3.3 inch X 2.54 cm = 8,38 cm X 10 = 83,82 mm ( to ti je u dijagonali). Ako ti treba duzina 73 mm i sirina 43 mm .Pozz

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Post od zlatnikSE »

evo i ja sam uzeo ovaj mob po preporuci dosta clanova sa ovog foruma i zadovoljan sam, samo ako mozete da mi kazete nekeprograme ili slicne stvarcice koje su dobre za ovaj mob ...

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Jel se desava nekome da mu na badi 1.2 povremeno ne stizu poruke,tj normalno stignu ali ih telefon uopste ne prikazuje i kada ugasim pa upalim telefon onda se tek sve pojave u inboksu,kao da su stigle? :(

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Post od zlatnikSE »

ajde mala pomoc, u kutiji nisam dobio cd, samo kablove, gde mogu da skinem te stvarcice? i ako neko zna kako mogu da vidim stvarnu duzinu poziva na samsungu? da vidim da mi nisu uvalili neki polovnjak ili me zeznuli na bilo koji nacin, ipak nije malo para za zezanje/ pozzz

Odgovori