Samsung Galaxy Nexus I9250

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Da li moze da se uradi hard reset nekako kada se zabaguje i kako? :) Par puta mi je zakucao bio, pa sam trebao bateriju da vadim.
Kao sto je npr. kod jabuke kada se drzi home i power dugme pa se on sam restartuje.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Freyr »

Nesto gledam po oglasima, nema nigde gnex, vrlo slabo. Ako naletim to su satro novi, ili stari mesec dana i cena ludacka, nisu mi jasni neki ljudi... Kada bii naleteo neki dobro ocuvan za jedno 230-40 :oops:
12 godina na forumu!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

mladen_bgd, nema potrebe da vadiš bateriju http://www.youtube.com/watch?v=1SDd1DZUs-M

Freyr, kako sam gledao, galaxy nexus radi identično kao i nexus 4, nema neke razlike u radu i povoljniji je, zato valjda stari korisnici i ne opravdavaju prelazak (osim ako se kupi za 350e 16GB).

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iLuka »

@mladen bgd - evo sta sam ja nasao - http://www.youtube.com/watch?v=1SDd1DZUs-M :wink: :wink: :wink:

obrisite moj, objavili smo u isto vreme pa da se ne duplira...
Poslednja izmena od iLuka u Uto, 05. Mar 2013. 12:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Freyr »

Baraba, jbg razumem ja to ali nije mi logicno da za polovan telefon, tog ranga traze 350e, suludo je, nov SIII sa garncijom za te pare nadjes lagano. Meni je zanimljiv gnex, radi brutalno
12 godina na forumu!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

Nije realno, ali ponuda i potražnja, nema ga mnogo na oglasima pa stavili cene, ko se upeca upeca jbg :)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Freyr »

I ja sam malo pročačkao Nexus 4, ok je sve to ali telefon je bio kao rerna, ok vrv jer je nakacen na punajc neprekidno, ali ulazak u dialer je trajaojedno 2 sec, poruke slicno, i to ne bas nema neke veze da li sam cistio aktivne aplikacije ili ne, to mi nije bilo jasno. SIII isto, pricate o tim lagovima, gnex je super sto se svega toga tice, nesto nisam nailazio da se ljudi zale ne neke preterano velike stvari, baterija, slab zvucnik cini mi se. Ako ima neka jos mana, molim vas odvratite me od kupovine :D
12 godina na forumu!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

Cena i nema ga na tržištu :D

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Freyr »

:lol: heheh, e nek si mi rek'o. dobar je, je nesto ne mirisem android, al mozda se desi cudo ako naletim, i izpazarim ga. Posle dugo godina, svrbi me novcanik da kupim nesto, a uspesno sam se lecio od smartfonova i davanja velike cifre na telefon.
12 godina na forumu!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

@baraba @luca
Hvala vam na pomoci. Ali meni treba kada se zakuca dok je upaljen. Desavalo mi se do sad da kada sam instalirao neke krekovane aplikacije da se zamrzne ekran i ne moze ni da mrdne, ne reaguje uopste na dodir.
Pa sam mislio kako moze da se odradi hard reset ili samo reset kada se tako nesto desi, koje dugmice da stisnem/drzim? :D Inace nije root-ovan. :dry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

Nemoj da instaliraš te koje prave problem :D
Dok je upaljen dovoljno bi bilo da zadržiš on/off taster dok se ne ugasi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iLuka »

ja nisam imao ni jednom situaciju da mi zakuca, skidao sam sa marketa razne aplilkacije, probao, i nista... ne znam sta bi moglo da bude to kod tebe... :dry:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od janka_88 »

Jednostavno držiš dugme za paljenje malo duže dok se ne restartuje telefon i to je to... :) U svakom slučaju ti preporučujem da ne skidaš svašta, pogotovo ako je Blackmart u pitanju. Ja sam u par navrata naletio na, pa grubo rečeno, virus. Sa Dr. Web light antivirus me par puta spriječio da instaliram jer je sadržalo problematične datoteke. Jednom sam instalirao neki program bez obzira na upozorenje i morao sam na kraju formatirati čitav telefon da bi došao sebi. :(

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Da li neko zna gde ima u BG-u da se kupi eksterna baterija za njega, ona kao futrola?

Trazio sam svuda, ali nigde je nema. :x

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od kopitaneskita »

može li mi neko od srećnih vlasnika reći da li ovaj nexus ima led diodu za notifikacije i obavesti?

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Layne_Staley »

Ima led diodu koja ima sposobnost prikaza skoro svih boja. Lako se kontrolise, a za detaljnija podesavanja ti treba Light Manager aplikacija koja je besplatna
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od kopitaneskita »

Layne_Staley, hvala ;)
kakva mu je kamera u poređenju sa s2 recimo (znam da je lošija nego kod s3 npr.)?

ivanbaja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 07. Apr 2013. 20:22
:: samsung nexus i9250

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od ivanbaja »

Pozdrav, update-ovao sam tel kada je izasao ovaj 4.2.1 update (valjda jelly bean) i sada se javio problem sa WiFi antenom od 5ghz. Sve mi je super funkcionisalo i kada sam otisao prije neki danu Afriku da radim uhavtim netu Keniji bez problema ali kad sam dosao na brod trt, 2.4ghz antena hvata net i konektuje se ali samo par sekundi imam protok podataka a zatim jednostavno nece. kada prebacim samo na5ghz telregistruje mrezu ali kada kliknem CONNECT nista se ne dsava tako da sam lud jer ne znam u cemu je problem. Kolega sa S2 bez problema ide na net. Nasao sam po raznim forumimamnogo stvari, od toga da mi ruteru treba podesavanje kanala, pa da mozda u imenu postoji razmak, pa da neke rutere softver koji imam u tel ne moze da prihvati za rad pa da je do novog update-a, nekima 5ghz radi na samo par cm od rutera,nekima radi normalno 2.4ghz....meni 5ghz nece da se konektuje a 2.4ghz ima protok podataka oko 5-10sec nekad i manje. resetovao sam tel na factory settings ali nista, prebacivao s 5ghz na 2.4ghz ali nista.

Da li iko moze da mi kaze sta se desava????

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od zoreli »

Baraba napisao:...kako sam gledao, galaxy nexus radi identično kao i nexus 4, nema neke razlike u radu i povoljniji je, zato valjda stari korisnici i ne opravdavaju prelazak (osim ako se kupi za 350e 16GB).
Nexus 4-16gb ima po ceni od 335 evra (novi) , danas sam video kod čoveka gde sam kupio S3 :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iKe »

Baraba, ne znam kako radi N4, ali G Nex, malo sporije radi sa 4.2 nego ranije.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori