Samsung Galaxy Note III N9000 / N9005

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Samo da javim da sam već danas dobio svu opremu i sve je fenomenalnog kvaliteta i odlično. S View cover sa podrškom za bežično punjenje je odličan i punjenje funkcioniše bez ikakvih problema. Jeste telefon nešto deblji ali je kamera sad blago uvučena što znači dodatna zaštita od grebanja. :) Ako nekog nešto interesuje neka pita. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Daj slike da vidimo kako sve to izgleda kad se upakuje telefon :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Одг: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Slika

Slika

Slika

Ovo je par slika ugrubo što sam imao od tih stvarčica što sam naručio, ima i onih koji nemaju veze sa Note 3. :D U toku dana ću napraviti par slika covera iz više uglova i sve je odlično i jedina stvar koja bi dobro došla na coveru je neki npr. magnet koji bi sam držao poklopac priljubljen preko ekrana jer ovako ne nalegne potpuno iz prve. :)

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od oxigen »

Janka 88 lepo si se bogomi nakupovao i obezbedio za svog ljubimca samo najbolje :)
P.S Koliko kosta sva ta oprema ako nije tajna
Poslednja izmena od oxigen u Sub, 08. Feb 2014. 12:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

janka_88, video sam neku bravicu, Spigen je radi. Iz dva dela, mali magnet, jedan deo se navuce na poklopac covera a drugi deo se zalepi na ivicu telefona. Samo da nadjem pa cu ti dati link. Ne deluje lose.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Kako sve više koristim tako se i sam poklopac sve više spušta samostalno do kraja tako da će vjerovatno naleći to sve kroz korištenje jer je na početku relativno krut cover na spoju pa ga zato nekad i podiže. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

janka_88, koliko je sve to zgodno kad npr hoces da slikas ili pises? Da li se lako prelomi na kontra stranu? Koliko ostane zadebljanje tu gde se lomi cover?
Na kojoj udaljenosti radi to bezicno punjenje? Npr kad ga stavis, pa ti zboni i javis se, koliko blizu baze moras biti da bi nastavio da puni telefon?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Čim podigneš više od 1cm telefon prestaje sa punjenjem. Vrlo lako se prebaci na zadnju stranu poklopac i ne odudara nešto pretjerano sa strane kad je preklopljeno. Kad želiš slikazi to možeš i bez otvaranja poklopca jer imaš osim sata i vremenske prognoze, i opcije za slikanje kamerom pri auto podešavanjima (samo se blic može staviti na automatski ili upaliti odnosno ugasiti), može se pročitati sms poruka i javiti na poziv. Takođe se može prebacivati i pauzirati muzički player i u S Note se mogu praviti beleške bez otvaranja covera. :) Takođe se vidi statusna traka sa signalom i vrstom mreže kao i procenat baterije i ostala razna obavještenja (mail, whatsapp, viber itd...)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

A da li mozes da odgovoris na sms/mms/whatsapp/viber ili bilo koju drugu poruku i da li mozes prvi da posaljes poruku bez otvaranja? Pretpostavljam da se kamera rotira kad okrenes telefon u horizontalu? Mozes da otkljucas i npr udjes u meni? Otvoris eventualno novine ili bilo sta?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

MMS nisam pokušavao i od poruka se može isključivo sms otvoriti i ništa drugo. Položaj slike zavisi od toga kako okreneš telefon. Prvi nažalost ne možeš ni pozvati a ni napisati poruku ili ući u bilo koju aplikaciju... pretpostavljam da takve opcije ostavljaju za Note 4, bez obzira što je i ovaj sposoban za to i što je samo stvar softverskog prilagođavanja. ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Ko zna, mozda ce i to u nekom od apdejta odraditi. Sve sam blizi da uzmem ovo cudo :wink:
E da, kako izgleda zadnji deo oko kamere? Da li je kamera i dalje isturena pa telefon lezi na njoj ili je sada prakticno uvucena?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Onoliko koliko je bila isturena, sad je uvučeno i to mi se posebno sviđa jer je odma zaštićena od eventualnog grebanja do kojeg može doći zbog dodira sa nekom podlogom. E sad moram napomenuti da je ovo verzija koja sadrži elektroniku u sebi za bežično punjenje pa je malo i deblja od obične verzija pa je najbolje isprobati prije kupovine, ako je ikako moguće, mada ima i masa klipova na yotutube-u. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Da, to je bitno da je kamera uvucena i da se ne moze ostetiti samim drzanjem na stolu ili gde vec. Hvala na odgovorimo i izvini ako sam te iscimao sa pitanjima :roll:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Ma slobodno pitaj i ti a i ostali šta god treba, isto tako bi i ja volio da i meni neko odgovori ako je u mogućnosti. :) Nego još da javim u vezi onog što je telefon samostalno slao poruke, otkrio sam koji je program to radio. Naime m:tel je dao korisnicima program m:go sa kojim se može upravljati određenim opcijama na tarifi i svaki put kad bi ja želio provjeriti koliko sam potrošio MB iz internet protoka, on bi poslao tu poruku mreži. I to se počelo dešavati kako je stigao KitKat pa ako se nekome bude nešto slično dešavalo da zna. I tako riješih problem bez factory reset-a. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Zanimljivo :D
Nego, da li se meni to samo cini ili mi se telefon znatno brze puni od kad je na kitketu? Kakvo je stanje kod vas?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Pa kad ga punim sa originalnim punjačem ide dosta brzo (naravno sporo ide zadnjih 5-10%) u svakom slučaju, tako da ne primjećujem razliku. Ali sam primjetio razliku sa punjačem koji imam u firmi, isto Samsung punjač ali sa izlaznom snagom od 700mAh i osjetno brže puno nego prije e sad da li je to posljedica KitKat-a nisam siguran... :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od kvaka33 »

Vidim ja da dok ne dobijemo apdejt i u Srbiji nece oziveti tema;)
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Malo sam je ja oživio sa dodatnom opremom ali inače sve mrtvo. :D Mada i nema previše korisnika pa možda i to utiče... :)

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Android83 »

Nema niko problema sa strojem. Tako da se niko ne zali...inace telefonom sam odusevljem i pravo osvjezenje posle nota. Elegantan i vrlo mocan. Ne grije se na svakojake gluposti. Kamerom nesto i nisam najzadovoljniji s obzirom da se mnogo hvalilo sa njom. Al ostalo je tip top

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od kvaka33 »

To jest ,nema mu se sta zameriti ali i jos uvek je preskup za mnoge
Citam da knox zeza pa nema mnogo romova za njega ,ruku na srce i stock radi odlicno ,pa nesto ne vidim razlog da ga menjam ,bar za sada
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori