Samsung Galaxy Note III N9000 / N9005

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Meni ide u deep sleep sam. Evo sad sam instalirao tu aplikaciju..
Slika

Ne znam koliko ti je cimanje, ali jedan factory reset pa clean instal roma opet i to bi trebalo da sredi sve, da ti barem radi kao nama ostalima :|

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Baraba »

Pa ti nahvali note 3. Šta bi ovo Azimuth? Ccc.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Koje Baraba?
I dalje ga hvalim na sva usta (sve dok me ne potkupis) :lol:
Salu na stranu, ja nemam ama bas nikakvih zamerki. Sve radi taman kako treba kod mene.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Kao i kod mene. :D Osim što sam primetio jedan bug kad se koristi s cover a to je da ne prikazuje ispravno temperaturu i vrijeme, odnono stoji sunčano i 0 F. Kad uđem u podešavanja zaključanog ekrana i kliknem na vrijeme samo prijavi da su podešavanja zaustavljena.

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Jel moze neko da mi kaze da li koristi delivery report za sms na note 3 na 4.4.2 ili 4.3? Dosta mi je potreban report (molim bez pitanja: a sta ce ti bezveze report :wink: ), jer ni na jednom do sada android telefonu ili verziji androida nije bila opcija (bez root-a naravno i takodje bez dodatne aplikacije), da se podesi razlicit ton za dolazecu poruku i delivery report. Jedino je bila opcija da se report cuje kao i obican sms (sto mnogo iritira, jer se cuju 2 ista tona za 1 primljenu i poslatu poruku) kao i da se report naravno iskljuci.

Mene interesuje da li na note 3 na 4.4.2 ili 4.3. moze da se podesi razliciti ton za ova dva zvuka?
Da li su konacno tu glupu opciju ubacili u sw?
Cilj mi je da imam klasican ton za dolazeci sms a neki dosta tisi i izuzetno kratki ton za report.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

nemanjabrat, postoji delivery report, ali ne mozes da mu zadas neku zasebnu melodiju. I dalje stize kao sms, kad udjes u konverzaciju ne vidis report osim ukoliko ne ides na message detail pa tako da vidis. Da, jeste glupo i ni meni nije jasno zasto to ne srede vec jednom, ali eto, tako je kako je..

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Da znam da tek u detaljima vidis, al stvarno ne verujem da to nisu ubacili. Stvarno nenormalo. Mnogo nervira :x
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

nemanjabrat, ALI ako ostavis hangout kao sms aplikaciju (sto i jeste po defaultu na 4.4.2), onda delivery report vidis samo kao onaj znak da je otkaceno tj cekirano. Il prosto stavis neku sms aplikaciju sa marketa, pretpostavljam da imaju ovakvu opciju.

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Ne bih instalirao nikakvu dodatnu app, jer mi se fabricka svidja.
Ako kazes da na hangouts-u ima ta opcija to je super onda. Nisam ni znao da preko toga moze i sms da se salje sa kontaktima iz imenika (mislio sam da je to fazon samo za mail nalog i neke druge app) :lol:
Znaci to sto kazes "da stoji cekirano" kad posaljes sms, jesi siguran da ne znaci samo sent message, a ne delivery report. Ako to znaci delivery report to je onda savrseno, nije mi ni drugi ton potreban, samo da imam neko obavestenje da je poruka poslata a ne da mi u notification baru stoji report kao pristigli sms.
Hvala
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

To da je cekirano se pojavi kad stigne poruka, znaci da je to delivery report. Upravo pokusao sa 2 telefona. :wink:
Jedino sto nisam provalio da li moze da se menja ton za sam delivery, kod mene ne pisti tj silent je, samo se pojavi taj znak i je to.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od zoreli »

ROOT / Xposed Instaler / Message Delivered Toast Notifications ... i eto na fabričku APP ti stižu notifikacije bez zvuka :wink:
16 godina na forumu MOBILNISVET

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

I uzjebes Knox kao iz sale 8)
Ako ti ne treba garancija i OTA, onda samo napred.
Zapravo, ne znam cime se bavis i da li ti zaista treba rutovan telefon, ali ako bi ga rutovao samo da bi se igrao sa romovima i ceprkao po sistemu, onda moram priznati da imas veoma skupu igracku.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od cale »

Cisto za one koji bi da rootuju N-9005 i posle toga se pitaju "Kako da vratim KNOX na 0x0?"
"The knox flag is an e-FUSE, you will NEVER be able to reset it back to 0x0. It is PHYSICALLY destroyed in the S800 chip and there is no way to change that fact."
Izvor:XDA Ako lazu oni,lazem i ja.Cisto da se ogradim.
Tako da...pamet u glavu. ;)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od kvaka33 »

Sve ostalo uza zid :))
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Ja zaista još ni jednog trenutka nisam pomišljao na root jer sve radi savršeno. :-) Naravno da je šteta što čovjek sad više nema slobodan izbor ali šta je tu je...

aki567
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 12. Feb 2014. 17:43
:: Galaxy Note 3
:: Galaxy Tab 2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od aki567 »

Zdravo, izvinite sto skrecem s' teme ali imam problem s telefonom :-(.. Uglavnom, pre jedno 2-3 nedelje sam uzeo telefon u MTS-u i sve je bilo super, izivljavao sam se s aplikacijama i ostalim glupostima, pre neki dan telefon mi je ispao iz dzepa sa bukvalno 5cm, i naravno puko mi je dispel, al fora sto mi nije pao na beton ili na nesto drugo, nego kuci na parket, da sam ga ja bacio nebi mi bilo zao.. E sad, ja sam imao semu da uzmem ekran za 25 evra i majstoru da dam 10 evra ali u tom slucaju bi gubio garanciju i staklo koje bi zamenio nebi uopste bilo original(sto je normalno s obzirom na cenu)... Serviseri su mi rekli da je popravka i staklo(original) ukupno 21.000 i da mi onda ostaje garancija i slicno.. Tek sad mi je palo napamet da uznem futrolu i zastitu ekrana, pa me zanima sta bi vi uradili na mom mestu? Da li bi popravili ekran kod servisera?(ali opet postoji mogucnost da se polomi...) Da li vredi uopste da uzimam futrolu i foliju sad?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

I da, cujem da po oglasima ima prilicno telefona gde su "mudri i pametni" vlasnici pokusali sta vec pa kad su skontali sta su naradili sad gledaju da ih se otarase. E za vas koji planirate da kupite Note 3, S4 i sl modele koji imaju Knox, prvo i osnovno je da proverite da li je tu sve ok. Dakle, bateriju u telefon, pravac download mod i procitas sta pise. Ako je 0x0 onda uzimaj, ako nije, bezi dalje od takvog telefona.

aki567, popravka ti se svakako isplati, sad je samo pitanje da li i kako radi taj za 25e. Ako radi zaita kao i original, u sta sumnjam, onda njega uzimaj. Ja sam nasao Spigen foliju, jeste da kosta nekih 15tak $ ali pruza maksimalnu zastitu za displej, a u kombinaciji sa nekim dobrim bumperom ili futrolom je dobitna kombinacija.

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od weska88 »

a sta je sa onom forom sto je isla reklama non stop,da ako u prvih godinu dana slomis ekran,samsung ga zameni besplatno?to sam citao na njihovom sajtu samsung.rs i na FB stranici?

ovo na primer?
http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti ... axy_note_3

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Одг: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od zoreli »

Azimuth napisao:I uzjebes Knox kao iz sale 8)
Android bez ROOT-a ti je kao da kupiš Ferari i sa njim samo voziš decu u vrtić , ... nije telefon mene kupio nego ja njega , meni ne pada na pamet da kupim fon i da samo gledam u njega ko u svetsko čudo . Ok razumem da ima ljudi koji su zadovoljni sa N3 bez ROOT-a , ali eto ja volim da izvučem maksimalno iz svakog smartphona .Još nešto , svaki softverski zaj*eb se može ispraviti , a to da će vam crći ploča\procesor\ekran sam od sebe je verovatnoća 1:1000000 , kad vam telefon ispadne zaboravite na garanciju , ni jedan servis je neće priznati .
Poslednja izmena od zoreli u Sre, 12. Feb 2014. 23:10, izmenjeno 1 put ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od cale »

Zoreli, slažem se u potpunosti.
Inače vraćanje KNOX warranty na 0x0 u Samsung servisu je 179€. Izvor je naravno XDA.
Poslednja izmena od cale u Sre, 12. Feb 2014. 23:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori