Samsung Galaxy Note III N9000 / N9005

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Ceftriaxone »

Било је људи који су носили телефоне у сервис због разних проблема са knox 0x1, и добијали их натраг са Knox 0x0... Нема правила, све зависи како се коме заломи. Ово се наравно односи на иностранство.
Ја кад сам ишао у сервис причао сам са ликом, и он је узео да види мој knox статус тек кад сам се ја распричао о истом.
ex ivan87

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Jbg zoreli, sad me teraš da pišem isto.
Meni lično rut na Note 3 ne znači apsolutno ništa. Sve radi mnogo bolje nego što sam očekivao. Za moje potrebe i moj posao, jer ga koristim i kao privani i kao službeni, mi savršeno završava posao.
E sad, rutovao jesam ali su to sve bili telefoni iz srednjeg segmenta i rutovao sam da bih baš kao i ti izvlačio maksimum. I sad se logično nameće pitanje, šta više od ovog što ti nudi Note 3 možeš da očekuješ ili zahtevaš? Daj mi konkretno. Da li će brže raditi? I sada radi u deliću sekunde. Da li će više rama ostati slobodno? Imam tačno 115 aplikacija i sve su popaljene a telefon radi kao da su sve pogašene. Da bi instalirao neki tvik? Za šta konkretno? Šta po tebi ne valja ili ne radi kako treba pa da bi mu menjao rom/kernel?
Ne trebaš meni da pričaš šta znači i čemu služi rutovanje i igranje sa svim tim. I previše sam se igrao. Ja samo hoću da kažem da je u slučaju Note 3 totalno suludo rutovati ovaj telefon koji radi savršeno, OSIM ukoliko ti posao/izvor prihoda nalaže da to uradiš.
Nadam se da smo se sada razumeli.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od zoreli »

Azimuth, ma OK znam da radi odlično i bez ROOT-a (imao sam ga) :) , ali ovo bi se pretvorilo u beskonačnu raspravu "za i protiv ROOT-a smartphona "
16 godina na forumu MOBILNISVET

krle2727
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 112
Pridružio se: Sre, 29. Jan 2014. 09:20
:: note 3

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od krle2727 »

@Azimuth ..legendo..kazi mi gde nadje 115 apk da instaliras..:) mislim svaka cast..:) ja iskreno nisam instalirao vise od 30..:)) bas ganjas Note...:) pozzz

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Ma rutovanje je super kad nemas baš nikakvih posledica po garanciju i hardver. Ako ništa drugo inda malo zanimacije kad imaš viška vremena. E sad, kako postoji Knox, treba uzeti u obzir i drugu stranu i izvagati šta ti je bitnije, igranje ili garancija (čitaj: pare koje daješ serviseru).
krle2727, jbg, nakupi se. A to je samo ono što često koristim. Inače imam filozofiju da ako neku aplikaciju ne upalim duže od nedelju dana odmah je brišem.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Nennad »

Meni lično je rutovanje alfa i omega za funkcionalnost androida. Ako ni zbog čega drugog onda zbog taskera koji intenzivno koristim. Radi on i bez ruta, ali punu vrednost dobija tek sa rutom.
Razumem da Samsung želi da učini telefone bezbednijim, ali će ovim onemogućavanjem rutovanja bez posledica po garanciju odbiti jedan deo korisnika. Ne volim tu politiku ograničavanja bez obzira na bend. Isto tako mi se ne sviđa izbacivanje sd slota, fm radia, škrtarenje na internoj memoriji itd (ne odnosi se ovo sve samo na note)...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od zoreli »

Zato su HTC i Nexus "zakon" , otključaš bootloader i radi šta hoćeš, ako ti se ne sviđa unroot i lock bootloader, piece of cake.
16 godina na forumu MOBILNISVET

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od m@c|-|oR »

Samo što ti onda ostaje status "relocked" u bootloader-u. Ko hoće da vidi, videće
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od zoreli »

Al zato imaš OTA update i telefon u "fabričkom" stanju za koji je garancija validna .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Drakenzen »

Stigao mi je jutros. Moj prvi komentar posle rada na ovom telefonu je VAU.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Dobrodošao u malo ali odabrano društvo :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od kvaka33 »

Jeste ,ima nas kao platine,malo, ali svi vredni :)
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Drakenzen »

Hvala, hvala :lol:
Razmisljam koja fotrola bi ga najbolje zastitila, koje vi koristite?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Ja uopšte ne koristim zaštitu ali zato pazim kako koristim telefon, kao i telefone prije njega. :) Imam i Smart Cover koji je sama po sebi solidna zaštita ali naravno nije svemoguća, malo ga koristim a malo ne, zavisi od raspoloženja. :D

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od cale »

Drakenzen, Svakome je za ovaj telefon utisak "vau", i svakom telefonu i jeste san da postane Note.
Inače beneficije koje root daje su mnoge. Batch, Lucky patcher,... Da ne nabrajam.
Meni je sada lično krivo što sam iz svog hira uništio KNOX warranty na 0x1 nepotrebno, jer je ova mašina zaista toliko moćna da joj je root i nije potreban. Ne menjam mišljenje, samo želim da kažem da je grehota uništiti nešto što, kako se trenutno spekuliše, ne može da se povrati kao nekad, i izgubi garancija zbog jedne cifre. 0x1

aki567
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 12. Feb 2014. 17:43
:: Galaxy Note 3
:: Galaxy Tab 2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od aki567 »

weska88 napisao:a sta je sa onom forom sto je isla reklama non stop,da ako u prvih godinu dana slomis ekran,samsung ga zameni besplatno?to sam citao na njihovom sajtu samsung.rs i na FB stranici?

ovo na primer?
http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti ... axy_note_3
Postoji li to jos? Oticicu sutra u MTS da pitam :-D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od fannY »

To kad platis telefon 90 000 din.

shomey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 13:10

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od shomey »

Akcija prva pomoć za note 3 Važi samo za telefone kupljene od nekog novembra do 31.12.

mvujad
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 06. Jun 2008. 04:06

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od mvujad »

Pozdrav svima.
Imam jedan problemčić. Koristio sam program(e) za snimanje razgovora do update-a na 4.4.2 i od tada ni jedan neće da radi kako treba. Ili sa snimka pušta neki pišteći zvuk ili ništa. Da li neko ima neko iskustvo? Do update-a sve je radilo kako treba. Nisam root-ovao telefon. Elem bio sam na brojnim forumima ima neki XDA developers i tamo su ga tako objasnili da mi tek sada ništa nije jasno a i linkovi za dowload skuvanog programa ne rade. Inače sam negde pročitao da i sam fabrički software na Note 3 ima tu mogućnost ali je sakrivena. Može pomoć.
Hvala unapred.

aki567
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 12. Feb 2014. 17:43
:: Galaxy Note 3
:: Galaxy Tab 2

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od aki567 »

fannY napisao:To kad platis telefon 90 000 din.
Pa da ovako ce SAMO da ispadne 120 000 :-)

Odgovori