Samsung Galaxy Mini S5570

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
budinho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 23:32

Post od budinho »

Ljudi jel postoji bilo kakva sansa da se na ovaj telefon ugradi flash player, tj pretplatio sam se na HBOGO preko SBBa i oni nude opciju da mogu preko tela da gledam filmove sa njihovog sajta, medjutim kad hocu da skinem taj rogram sa marketa on mi kaze da tel ne podrzava aplikaciju, verovatno zbog flesha? da li sam u pravu?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

budinho, Samsung Galaxy Mini S5570 koristi armV6 baziran CPU za koji nema podrske za flash (flash zahteva barem arm V7 jezgro), daklem nista od flash player (podrzan je jedino flash lite, a to ti nece pomoci).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

budinho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 23:32

Post od budinho »

aaaaaaa koji smor, steta, telefoncic je super, al sad mi stigla ponuda da preko fona i wi fi mogu da gledam i tv kanale, al fon ne podrzava, e roknucu se majke mi :D

u svakom slucaju hvalaa sto si mi odgovorio :)
----
ee al mi nije jasno, na koji fazon ja mogu onda da gledam youtube i tako neke sajtove koji su na taj fazon, al isto tako neke ne mogu? zasto
----

Spojio tomas.hokenberi: Uzastopno postovanje nije dozvoljeno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

budinho, prozvodjaci telefona i mobilnog softvera opstu podrsku za flash, delimicno nadoknadjuju pomocu specijalizovanih aplikacija za najvaznije servise. Daklem ako imas youtube aplikaciju pomocu koje mozes da vidis youtube klipove to nije isto kao da imas potpunu flash podrsku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

budinho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 23:32

Post od budinho »

aha bice da je to, al na primer ja sve ulazim preko opere, ne koristim tu aplikaciju, a i uspeo sam da pustim neki video sa sajta koji je +18 iako za njega nemam nista...Sad mi sinulo, pa ovi iz HBOGO daju neku njihovu aplikaciju al ne mogu da je skinem s marketa, zato sto kaze uredjaj nije kompatibilan, al mozda bi radilo

mace
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2012. 20:58

Post od mace »

Postahoh ponosna vlasnica ovog telefoncica, ali imam problem..... deluje ozbiljan...

Malko sam samo pokusala da se snadjem, nisam mnogo cackala, samo podesila neke "sminka" opcije - dok ne vidim sta i kako funkcionise....
Sinoc sve lepo radilo, da pristedim bateriju, iskljucila sam WiFi...ukljucivala ga juce po potrebi is ve je lepo radilo...

Danas NECE DA SE POVEZE NA WIFI :(
U pitanju je kucni ruter, sifra OK, juce je sve radilo..... danas nece
Navodno prvo nema dostupne mreze...pa je nadje, signal dobar ili odlican, pokusa da "pribavi" IP adresu... ne uspeva...i onda je sve onemoguceno i posle nekog vremena pokusa ponovo i svaki put isto.... zacarani krug

Desava se da sam na 1/2m od rutera a mob nista...

Da dizem paniku?
Da reklamiram mob ?

Ili se traumiram bez razloga...


Ne bih vas nista pitala da nisam u dilemi ici li u proces reklamacije...ne verujem da sam ja ista "zeznula", nisam jos vremenski stigla da ista zeznem...

popay
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2011. 18:33

Post od popay »

Ljudi pomagajte ako znate. Imam problem sa ovim Samsungom Galaxy mini a evo o cemu se radi:

U memoriji telefona postoji jedno 300 raznoraznih porodicnih slika za koje nemam pojma kako su se tu nasle. Pretpostavljam da je nekada bila greskom ubacena mini sd kartica sa fotoaparata i isto tako greskom iskopirane slike na mem. telefona. Te slike su takoreci neunistive, jer ne postoji sansa da se obrisu! Ako hocu da ih obrisem klasicnim putem, telefon mi daje opciju da oznacim sve ali ne i opciju za brisanje( nigde u meniju). Obrisati mogu samo nove(uslikane) fotografije koje se smestaju na karticu(one se brisu bez problema (oznaci/obrisi).
Probao sam sve cega sam se setio,resetovao telefon 2 puta, brisao kes freko file explorera, kopao i brisao sve sto sam mogao po raznim folderima(kojekakvim file explorerima) i uvek isto. Da li neko zna kako bih mogao da resi problem? Hvala unapred

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

a da te slike nisu mozda automatski prikazani tvoji google picasa albumi (ako ih imas)?
proveri u podesavanjima sinhronizacije da li sinhronizujes i picasu,ako jeste, skini kvacicu i nestace slike iz galerije sa picase.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

mace malo :) ne zuri,ne dizi paniku,probaj prvo da se povezes na par drugih wifi mreza pa ako i tu bude bez uspeha,znaci da ti wlan uopste ne radi i da bi u tom slucaju trebalo da reklamiras.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

popay, a ako nije Picasa album, onda imas dve opcije: (1) ako imas PC card-reader, povezi karticu na PC pomocu njega i obrisi te slike pomocu PC-a. (2) jednostavno formatiraj karticu i tako ces sve obrisati (Podesavanja->Skladistenje u SD karticu, pa prvo tapni "Iskljuci SD karticu" pa kad je iskljuci "Formatiraj SD karticu").
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Da se samo nadovežem na tomas.hokenberi, pogledaj da ti to nisu ostali thumbnail-ovi od nekih albuma koje si pregledao.... Meni se to dešavalo. A dešavalo mi se da sam instalirao google+ aplikaciju koja je povukla tada sve moje fotke na moj nalog, pa kad sam posle par nedelja na drugom telefonu instalirao google+ app ona je svukla te fotke u određeni album na kartici :wacko:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

popay
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2011. 18:33

Post od popay »

Ljudi hvala vam svima na pomoci. Posebno hvala clanu motoe770! Car si,svaka cast! :) Problem je resen. Tacno,radilo se o picasi. Ti albumi su postavljeni na picasu pre jedno dve godine(cale postavio i zaboravio na to) a ovo i jeste njegov tel. nisam o tome imao pojma a iskreno ne bih se nikada ni setio. Uhh sad se mnogo lakse dise kad smo resili ovo,vec je pocelo mnogo da nas nerviraju te slike. a 300 ih je bilo + neki filmovi. Hvala vam jos jednom :D

pankoz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 26. Feb 2012. 17:30

Post od pankoz »

Juce sam prvi put preko WIFI-ja insalirao nekoliko programa. Primetio sam da nakon 10-ak min,iako je telefon zakljucan periodicno pocinje da se pali pozadinsko svetlo na ekranu nakratko 3-4 puta,pa opet nista 10 min pa tako sve u krug.O cemu se tu radi,jel moguce da ja to pre nisam primetio i kako tu pojavu iskljuciti?Svasta sam pokusavao ali definitivno nemogu da resim tu pojavu.Molim za pomoc.Inace telefon posedujem 7 dana i za sada ni nasta drugo nemogu da se pozalim.Ako neko od cenjenih forumasa zna u cemu je problem bio bih mu veoma zahvalan.

mace
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2012. 20:58

Post od mace »

Sale_M napisao:mace malo :) ne zuri,ne dizi paniku,probaj prvo da se povezes na par drugih wifi mreza pa ako i tu bude bez uspeha,znaci da ti wlan uopste ne radi i da bi u tom slucaju trebalo da reklamiras.
Obicno ne dizem paniku tako na brzinu, ali sad je bilo vreme za delanje bez razmisljanja ;)

Probala, radi na drugim wifi mrezama, znaci nije problem u mobu, bar ne taj :unsure: Problem bese "u kuci" tj do rutera je bio problem...

HVALA SALE, trebala sam ovo jos ranije da napisem :oops:

Imam novi "problem" ....
Vec nekoliko puta mi se desava da mob gubi signal tj mrezu sam od sebe ( u pitanju je MTS ako ista znaci i pokrivenost signalom sigurno nije problem, u velikom gradu zivim) i da je nema satima... ja to ne primetim odmah, vec naravno posle par sati kad se zacudim sto nije stigla nijedna poruka niti je iko zvao....nekad nadje mrezu kad ga ugasim/upalim,a nekad nece ma koliko puta to uradila :smutny:

Na prvom mestu ovo je telefon.... kako da se uzdam u njega?!
Desavalo se jos nekome?

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

Post od bobang »

Instalirao sam iGo na ovaj telefon, ali dugmad na dnu ekrana se jedva vide. Instalirao sam u rezoluciji 240x320. Da li neko ima iGo na ovom telefonu i da li sam upotrebio dobar apk za 240x320 rezoluciju.
Pozdrav

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

@mace, verovatno nemas apsolutnu pokriventost 3g signalom, u podesavanjima otkaci da koristi samo 2G mreze tj gsm only

anci912
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 11. Apr 2012. 15:08

Post od anci912 »

Kupila sam ovaj telefon pre mesec dana, i dosta sam zdovoljna :) Ali imam naravno nekoliko pitanja... kao prvo ovo mi je prvi android telefon a nisam bas upoznata sa njima :D Citam tu gore a i na drugim forumima svi pisu nesto za update, overlock, itd..Sta to znaci? Kako da to uradim na mom telefonu? :D Sigurna sam da ce mi to ubrzati fon, jer mi je dosta spor,sporo sve otvara, i ponekad baguje..:unsure:
Pod 2..instalirala sam neke aplikacije sa marketa, ali kod nekih aplikacija (speex, nimbuzz, messenger, i jos neke igrice koje sam obrisala) blokira mi tel..:\ otvorim npr igricu i onda stane, ne mogu nikako ni da je pokrenem ili da izadjem, samo se cuje zvuk..i onda moram na ono dugme za zakljucavanje da izadjem (mada ne reaguje odmah) i onda mi izadje prozorcic na kome pise "zao nam je aplikacija se ne odaziva, i zatvori prisilno/sacekaj/izvestaj/..?i to se desava dosta cesto.. :dry:
I pod 3. bluetooth i wifi ponekad zeza...jednostavno pritisnem na dugme za ukljucivanje bluetootha normalno u podesavanjima i pise da se ukljucuje jedno vreme, ali posle nista..ne radi..a isto tako i wifi, tamo gde se ukljucuje jednostavno pise mi greska...nemam pojma u cemu je problem :smutny: tako mi se desilo par puta, prvi put sam ugasila i upalila tel i onda je sve ok radilo, a jednom ga nisam gasila i posle odredjenog vremena dan,dva je proradio :)
E sad ako neko zna odgovor na neko moje pitanje, da mi pomogne PUUUUNO HVALAAAAA!!! :wink: :) :) POZZZZZZZZ

laganeze
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 19:24

Post od laganeze »

e ovako,od juce ga imam,preko kies-a sam ga update na 2.3.5 i primetio sam da je malo sporiji.malo sam googlao i vidim da moze da se nesto jos promeni...moze da se stavi neki emanoN rom i da telefonce bude brze...takodje sam citao da ako se ne uradi po upustvu moze da se tel. zajebe...

zato bi zamolio nekoga ko ima vremena da napise po redu sta se radi?

citao sam da je neko nesto instal pre neceg bitnog i da je fon otisao u neki loop pa je posle muka da se vrati na pocetno stanje...

mene zanima redosled sta se prvo radi da bi recimo stavio onaj rom "emanoN" ?


ceo zivot sa Nokia telefonima ovo je prvi Android,googlao sam dosta ali mi sve pobrkano u glavi i nejasno,znam da kada ga prvi put budem odradio da ce sve posle ici kao 'ladna voda ali da se ne sjebem u startu zamolio bi za pomoc
aj neki strucnjak androidas

Tasa021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 09:07
:: Galaxy mini s5570

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od Tasa021 »

Dobar dan zelim.
Nov sam korisnik androida i ovog telefona i imala bi nekoliko pitanja.
1. Da li je moguce podesiti neku drugu melodiju za SMS osim onih fabrickih? Citala sam po forumima da mora nesto da se instralira prvo pa je tek onda moguce ovo. Da li mora tako?
2. Kada odem na Sat pojavi mi se i trenutna temperatura i naziv mog grada. Interesuje me da mi se ova funkcija naplacuje, tj. da li skida megabajte?
3. Kada zelim da posaljem poruku i udjem na Kontakte pojavljuju mi se duplirani kontakti. Ukljucila sam samo memoriju telefona ali i dalje se dupliraju. Moze li to da se resi?
Unapred hvala.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Mini S5570

Post od tomas.hokenberi »

Tasa021, 1. Da moguce je. Potrebno je prvo da skines melodije u odgovarajucem formatu. Napravi na kartici folder media/audio/notifications/ i tamo smesti zvuke. Posle toga restartuj telefon.
2. Naravno da skida (kako mislis da dobija podatke o temperaturi), ali ne bas megabajte, pre ce biti kilobajte ;-), odnosno ne skida mnogo preko gprs-a.
3. Verovatno ti prikazuje kontakte koje je kopirao na google.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori