Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zemun »

Upravo to, ostace S5 jos neko vreme i kod mene.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Joxy »

Obožavam ovakve komentare. Samo za par meseci vidiš u temi Koji telefon imate lavinu komentara tipa Stigao Note 5 itd. :)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

Neće se to desiti, mislim da je cena prevelika. Oni pucaju na preminum, plati preminum, osećaj se tako jer si platio. Kao apple. Da li će uspeti, to će tržište pokazati. Ipak u USA ovo će ići uz pakete najviše, samsung vs iphone bitka.
Kome je izrada smetala na note 4, ima takvih koji su to pisali, evo modela koji nema lažnu kožu pozadi, ali mana je cena. Od novih funkcija zaista je znam šta bi neko više mogao da ubaci u telefon, možda projektor? Hardver davno ne iskoristi svoj potencijal.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Adams »

Tek sada vidim ovaj dodatak za tastaturu. Mislim da zapravo moze da bude jako koristan, s obzirom da s vremena na vreme koristim caletov BB Q10... Samo mi ovo deluje ,,ugly as fu*k'', a i ne deluje mi da je osecaj prilikom stiskanja prijatan...
Nokia Lumia 1520

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od toda81 »

kutijagreha napisao:Izbacili IR remote,izbacili sd slot,osakatali bateriju :dry:
Pravi komentar komso

@Baraba, tvoja recenica vezana za projektor me je odusevila jer je to tacno. Sta vise ubaciti u telefon, pitanje je sad...
Kako iskoristiti ovako jak hardwer...
Odavno su prebacili granicu "potrebne jacine hardwera" ako se moze o tome govoriti
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

Teski kiceraj :shock: :uhuh: :uhuh: Samo neka sto vise sljasti :chytry:

Bas su uboli kako treba Note serija da izgleda za biznis korisnike :dry:

https://flic.kr/p/xj383Q

https://www.flickr.com/photos/lestercha ... 4891552364

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od AndroMan »

Here are the first Samsung Galaxy Note5 camera samples

http://www.gsmarena.com/here_are_the_fi ... -13535.php

Prve tri su zvanične od Samsunga, a ostale tri od GSMArene.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

znemanja napisao:....Samsung jeste No.1 u Android svetu po broju prodatih modela, ali S6/S6 edge nisu ostvarili prodaju koju je Samsung zacrtao.
Nisu jer su očekivanja bila prevelika, ali su te cifre još uvek toliko velike da su nedostižne za većinu konkurenata. Neće Samsung više nikada ponoviti onakav komercijalni uspeh kao što su imali sa modelima S2 i S3, jer se situacija na tržištu promenila. Ovi modeli su u to vreme bili revolucionarni po mnogo čemu, uključujući i povećanje ekrana koji je sa modelom S4 stigao do 5 inča, što je za većinu kupaca optimalna dimenzija. Posle toga, ništa se revolucionalno nije desilo,... jedino je hardver postajao sve moćniji i brži.

Konkurencija je takođe ispratila sve te trendove, tako da je ponuda ogromna i tržište je postalo prezasićeno vrlo sličnim uređajima, čak i u okviru istog brenda. Koliko puta je samo na ovom forumu napisano neću da menjam svoj Note 3 za Note 4, jer nema nekih bitnijih razlika, pa bi se moglo zaključiti da Samsung konkuriše i sam sebi. Tu nema više toliko prostora da bi se ponovio sličan uspeh i neće ga ni biti sve dok se ne pojavi neki neki novi uređaj sa revolucionarnim mogućnostima (bilo kog proizvođača).
znemanja napisao:S' druge strane, Apple-u ide više nego dobro, a iP6/iP6 plus je premašio sva očekivanja u vidu prodaje.
iP6/6+ linija je napravila veliki uspeh zato što je iPhone konačno dobio veći ekran (4.7 i 5.5 inča), što je revolucionarna promena za Apple koju su njihovi fanovi dugo priželjkivali. Mnogi su zbog malog displeja prešli na Android, ali su se zbog ove promene opet vratili omiljenom brendu, što je sve skupa uticalo na izuzetno veliku prodaju ovih modela, koju sigurno neće ponoviti sa linijom 6s/6s+, jer neće doneti nikave velike promene.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Zamolio bih da se neko ne nadje uvredjen za ovo sto cu sada reci.
Ako cemo iskreno zalite se na neizmenjivu bateriju: a koliko od vas(a tek korisnika u svetu) ima dve baterije.
Sta to znaci, da vi svakodnevno morate da punite obe baterije, vucete uredjaj za punjenje i bateriju dodatnu sa sobom. Da ne pominjem stalno skidanje zastitne maske, poklopca baterije, to stalno diranje dovodi do habanja, grebanja i oslabljivanja poklopca i lajsni. Isprazni se baterija, vi je izvadite stavite drugu punu skroz, u moru obaveza svakodnevnih zaboravite da napunite tu bateriju u njenom punjacu. Da ne pricam malo vise poslovniji ljudi koji zaboravljaju gde stavljaju stvari pa jure traze, a sve ovo vazi ako imate dodatni punjac za drugu bateriju i da niste preko neta kupili samo bateriju. A ako ga nemate onda je posao jos tezi, jer punjenje mora da se obavlja preko telefona...
Tako da po meni powerbank je mnogo bolje resenje.
Meni glavna mana je prvenstevno slabiji kapacitet baterije, al kako vidim to je neka nova moda manji kapacitet i brze punjene. Al po meni je mnogo bolje jaca baterija i ceo dan nego slabija koju moram da punim 2-3x na dan po pola sata.
I naravno izostanak IR porta je meni takodje mana. Ostalo sve vidjeno...

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od danil80 »

Ја сам се јако разочарао. Толико да чак размишљам о iPhone... Баш бедак тешки. Евентуално One+2... Имам могућност да га добијем за 460€...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Drakenzen »

Telefon je lep, nema sta. S pen izgleda fenomenalno, na kameri je f 1.9 i od nje najvise ocekujem. Ne vidim sto toliko smeta sto su izbacili sd slot i sto je baterija sada nezamenjiva.. Sve u svemu fino ce se prodavati to je sigurno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

1808 Slažem se sa tobom, Samsung je postavi malo previsoke ciljeve, bar kada su brojke upitanju. S6/S6 edge je svakako uređaj koji je odlično pozicioniran i ima pozitivan feedback od strane korisnika, pogotvo onih koji žele premim uređja. S' moje tačke gledišta, dizajn S6/S6 edge je rasturio, zaista jako lepo izgleda. Nemam sumnje da će Note 5 biti popularan i imati dobru prodaju, ali veorvatno me tako dobru koliko to Samsung zeli. Međutim, biznis korisnici žele premium uređaj, a Note 5 je sinonim ze premium zajedno sa Apple uređajima.

acamatic, odlično rečeno, danas je postalo popularno pljuvati Samsung. Novo predstavljeni uređaji imaju mane, ali svaki uređaj ga ima, kada bi napravili savršen telefon, to bi značilo propast kompanije, uvek se ostavi nešto za naredni model.

kutijagreha a šta to fali Note 5 što se tiče izgleda, stavi Note 5 pored G4, šta misliš koji bi pre odabrao neki biznis korisnik koji ceni kvalitet i premium izgled uređaja kao i hardver koji je osetno jači od konkurencije. Dizajn je stvar ukusa, ali po mom mišljenju, Samsung je sa S6/S6 edge/Note 5 "ubo u centar" , uređaji plene svojim izgledom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

znemanja napisao:....kutijagreha a šta to fali Note 5 što se tiče izgleda,.....
Što se njega tiče, fali mu to što je proizvođač Samsung. Da je kojim slučajem LG, onda bi to bio fenoooooooomenalan uređaj. :lol: :lol: :lol:

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od xxdulexx »

1808, hahha dobro si to rekao. Men itelefon super izgleda.
Jedino sto me muci kod Note 5 je to sto nece odma biti pusten u Evropi.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

Samsung Galaxy Note5 vs Samsung Galaxy Note 4

Video: https://youtu.be/X9k5J52B_N0
16 godina na forumu MOBILNISVET

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

znemanja, sto se tice izgleda i izrade,LG nema sta da trazi tu pored Samsunga. To sam i rekao vec. Ali ovaj Note 5 previse sljasti. Po meni nije ovakav kiceraj za biznis korisnike. Ne sastanci se na vasaru,vec se zna gde.
Sto se tice izgleda Note serije,po meni najelegantniji utisak ostavlja Note 3
Ako su hteli staklo pozadi,izvolte S serija,pa tu stavljajte.
Nekad se znalo sta znaci Note serija. Ovo je sada uvecani S6 sa olovkom. Nigde veze,po mom misljenju
Poslednja izmena od kutijagreha u Pet, 14. Avg 2015. 15:21, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Ja sam siguran da će biznis korisnici kupovati ovaj model i da će veliki broj njih biti zadovoljan. iako sada nikako ne bih mogao da nosim tu dijagonalu, ali bih se uvek opredelio pre za N seriju nego za bilo koji drugi model iz te klase. Jer realni da budemo ono što note serija pruža korisnicima to ne pruža ni jedan drugi model iz tih klasa(phablet) i nikako me niko ne može ubediti u suprotno.
E sad što su ovo izbacili ono ubacili, uvek će nekom nešto smetati. A i da se ne lažemo da stoji N5 i neki drugi phablet za džabe svi bi smo se mi hvatali za N5,to samo može neko sada sebe da zavara (da ne kažem ružnije) i kaže drugačije.
Ja nisam nikakav fan boy bilo koje marke, al ne budimo na kraj srca, pustimo da vreme pokaže.
A što se tiče dizajna, tu nemam stvarno ništa loše da kažem, prelep je ali ne kao egde model .
Ali model S6 Egde je objasnio nešto što se tiče dizajna, jer po meni oni su obeležili istoriju sa tim dizajnom i ostavili ostale firme nekoliko godina unazad.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

acamatic, bas naprotiv. Citam po raznim forumima,i dobar deo njih ce da preskoci N5.
Ocekujem za koji mesec slabu prodaju N5 (jos slabiju nego sto je to bio slucaj sa S6 modelom)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od bata bogdan »

Sigurno neće imati očekivano prodaju, npr kao sa note3, a eto i svež primer, kako im ide prodaja od s6.
Bice naravno dosta prodatih uređaja, ali polako to ide sve manje i manje, a konkurencija lagano prodaje sve više uređaja.
Ko sto rekoh, velik je izbor telefona kako po ceni tako i po svemu ostalom...
Huawei

Odgovori