Samsung G810

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Samsung G810

Post od IDzO »

Nokia really ought to keep on eye in the rear view mirror these days, as its Korean competitor is slowly creeping up from the back with entries like its latest media-oriented smartphone, the G810 -- a successor to the G800. The phone breaks from Samsung's fascination with Windows Mobile and goes the Symbian route, also touting HSDPA data, a 2.6-inch QVGA display, a 5-megapixel camera, GPS functions, WiFi, 150MB of memory (plus a microSD slot), and Bluetooth 2.0. The new handset is expected to be introduced at the Mobile World Congress in Barcelona next week, and will likely retail for around €580. If you've been brushing up on your Czech, hit the read link for more in-depth info -- otherwise, you might want to stick to the via.

Slika

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Evo i malo preglednije sta nudi:

* GSM/UMTS/3.6 Mbps HSDPA connectivity
* Symbian 9.2 OS with S60 3.1 UI
* 2.6" 262K Color QVGA TFT display
* 5 megapixel camera with 3x optical zoom, anti-shake, face recognition, macro mode, autofocus
* 150 MB of memory and microSD memory card slot
* GPS navigation
* Wi-Fi
* Bluetooth 2.0 EDR, USB 2.0 (microUSB connector)
* 1200 mAh battery
* Dimensions: 104x52.9x18 mm
580 Euros (without subscription)

Ovaj model je stvarno za respekt.. Dobar dizajn, symbian, funkcije.. Nokia nas je toga uvek lisavala i dobro je da su konacno dobili ozbiljnog konkurenta.
Dokle bre vise taj strah od nokije :angry: (ovo nesto moje):)
Poslednja izmena od milann u Pet, 08. Feb 2008. 23:13, izmenjeno 1 put ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Milane slazem se sa tobom da je ovaj model za respekt.Ko zna kako ce se potencijalni kupci smartphonova ubuduce odlucivati ako Azijci ovako "dodaju gas"
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo novih vesti sa sajma:
"Samsung Electronics Co. Ltd and Symbian Limited, today announced the Samsung G810, with a 5 megapixel camera. This announcement marks Samsung's seventh Symbian smartphone in seven months. Running Symbian OS™ v9.2, the Samsung G810 ensures the highest level of power efficiency and platform security.

The Samsung G810 has HSDPA connectivity at 3.6 Mbps, allowing users to enjoy multimedia features at higher data download speeds. The phone offers users seamless connection through Wi-Fi connectivity. Based on S60 3rd Edition Feature Pack 1, G810 users can also access a rich suite of applications on offer from the S60 applications library.

The G810 has features of high end digital camera phone including 5 megapixel camera optical inner zoom and face detection. With the video editor application, users are able to edit images taken on the phone and share with friends and family without connecting to a PC.

The Samsung G810 is a slider phone with a metal brushed body. The large 2.6" TFT LCD screen offers a convenient environment when viewing content on the Internet or maps on the GPS navigation feature. The phone is equipped with a 3.5mm earphone allowing users to use their favourite headphones without using a separate adaptor.

To learn more about Samsung's latest handsets, visit the Samsung stand 8A129 at the Mobile World Congress, Barcelona. For more information on Symbian please visit the Symbian stand 8A877 located in Hall 8.
Samsung
Geesung Choi, President of Samsung's Telecommunications Network Business, said: "The introduction of Samsung's G810 shows our continued commitment to bring Symbian OS-based smartphones to the market. We will continue to provide a wide variety of mobile phones with Open OS to meet the needs and lifestyles of today's consumers."

Symbian
Nigel Clifford, Chief Executive Officer, Symbian, said: "We have been working very closely with Samsung to help bring seven Samsung phones to the market in seven months. Their stylish design and advanced functionality combines the very best of easy-to-use mobile information and entertainment services with the highest level of power efficiency and reliability from Symbian OS. We welcome Samsung's new G810 and look forward to supporting Samsung on more phone projects in the future.""

djemba87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 15:57

Post od djemba87 »

kad li ce doci kod nas?i kolika lice cena biti ovom modelu,i sta mislite kako ce se pokazati ovaj nov samsungov model?

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

bas mi je ok ovaj mob. mislim da ce ovo biti mnogo puta bolje od n95, bolji dizajn, baterija, izmenjeniji symbian, optical zoom. good job samsung :lol: :D :D

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Evo i reviw
Ovaj model moze ozbiljno ugroziti i N96 (jaca baterija, opticki zum, xenon flash..)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »


madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

izgled je za respekt,a i funkcije.Konacno i kod drugih proizvodjaca da krene sa Symbianom .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Telefon je stvarno super,funkcije,dizajn(Meni se vise svidja od N95)... mada nije mali... I stvarno ne znam kako ce se ponasati... Jedino sto ima gore od N95 je ekran...262k naspram 16m....
Nokia E71... Elegant, but deadly

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Spustiti loptu na zemlju.Dosadasnje iskustvo u nastupu samsunga na trzistu smart telefona je ocajno.Kasnili su mnogo sa izbacivanjem novih modela,neki se nikad nisu ni pojavili u prodaji a da li ce ovaj model doneti prekretnicu,videcemo.Ako stvarno opravda ocekivanja i postigne nizu cenu od nokiinih modela vredelo bi ga kupiti.Ne verujem mnogo u specifikacije.
LG G2 Black,16GB

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

ljudi budimo realni ovaj telefon nikada nece moci da parira nokiji n95 (8gb) pogotovu zato sto ovaj telefon izlazi godinu ali godinu dana kasnije :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Ne znam.Ako samsung krene sa ok cenom tj. cena n95 u trenutku izlazennja samsunga bice ovo ok buy.Mozda bi kupio ovaj fon cak i pre nego N82 ako se pokaze dobro.Ali videcemo...
Linux&Android

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

dojlimi, budimo realni pa da kazemo da ni Nokia nista nije spektakularno napravila posle tih godinu ali godinu dana kasnije. Predstavila je N96 koji je po meni losiji od G810 po "dostavljenim" specifikacijama na netu i mislim da Samung moze da parira Nokiji sad u svakom segmentu. Ali verujem da ce se Nokia na vreme probuditi, jer tu je i SE Xperia koji gazi sve nokijine i samsungove vrh modele ko zute mrave.. Ali SE ga nece skoro pustiti u prodaju pa Nokia to moze iskorisiti da popravi njihovu neugodnu situaciju..

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ipak Nokija ima vishe iskustva, ali svakako mislim da je ovaj telefon vredan paznje ako ne bude imao raznih bagova i ako mu cena bude realna... :wink:

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

sjajan mob, mozhda napokon neshto shto bi zamenilo moj voljeni n73 .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Evo reviewa i od strane gsmarene:http://www.gsmarena.com/samsung_g810-review-231.php
Nego kakav je ovo problem sa tastaturom?!Eldar nije napisao nista bitno lose o tastaturi.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

milann napisao: * 2.6" 262K Color QVGA TFT display
sa ovim definitivno nece nikog ugroziti

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

"Model G810 koristi 2.6' TFT matricu koja može da ponudi rezoluciju od 240x320 piksela (40x53mm) i prikaže 262.144 boje i koja daju sočnu i sliku punu života. Isti ekran je iskorišćen kod modela i550. U poređenju sa ekranom koji postoji kod modela Nokia N95, ekran Samsung-a G810 je nešto bolji zahvaljujući tome što je svetliji i jasniji."

izvor

Nokia moze da izbaci ekran i od 320000000 boja, ali Samsung ce opet imati kvalitetniji displey. To se mnogo puta pokazalo i dokazalo, i Nokia bi trebalo da ide malo na privatne casove kod Samsunga da ih poduci malo. A tih 0.2" ces mu odmah oprostiti kad budes imao prilike da uporedis ekrane od G810 i tvog telefona. Siguran sam da ce ti izgledati dosta jeftin onaj od N95..

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

ovaj tel je vrh sa izgledom i specifikacije su dobre
po meni samsung ima dosta kvalitetan ekran,i pun pogodak je sto su stavili 262,000 boja,to ce se odraziti na duzu autonomiju baterije.dzaba ekran od 3 inca i 16 miliona boja,to ubija bateriju.
nego kad se ocekuje ovaj fon ,cena?

nesto se razmisljam posto sam sad bez telefona,da uzmem g810 ili n96
znam da je n96 bolji ali ja bi da probam samsung smartphone jer nikad do sad nisam koristio taj brend

Odgovori