Samsung G810

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

sta mi predlaze te?imam ponudu za g810 lg ku990 silver ili crni ili kf700 full skoro pa nov.pomalo mi dosadio g810.pa mi prelozi te sta mi je ciniti? :D
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

evo ako nekog zanima sta dolazi u orginalnom pakovanju, takodje i kako izgleda video od g810:

http://www.youtube.com/watch?v=14jsiKuD_5g

8)

alagor2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2008. 17:14

Post od alagor2000 »

Pozdrav,

Ima li neko serificat hack koji provjereno radi na samsung g810?
Firmware mi je : G810XFHJ1, 2008-10-30

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

jel moze neko da napise mali review o aplikacijama, operativnom sistemu i sl.?
sta ste primetili?
uporedjenje sa nokia simbianom?
kakav je zvuk na slusalici? jel ima eho?

primecujem da malo ljudi ima ovaj fon, a cena mu je bas pristupacna!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mrkixxx, "nokia simbianom"? Ne postoji nikakav "nokia simbian". Koliko ja znam postoje samo dve vrste simbiana S60 i UIQ. G810 koristi Symbian 9.2, Series 60 3.1. Potpuno istu verziju Simbiana (razlika moze biti samo u ukljucenim aplikacijama i feature pack-ovima) koriste npr. Nokia N95 i N95 8GB, E71, N82, ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

tomas.hokenberi, lose sam se izrazio...
mislio sam da li postoji neka caka sa instaliranjem app. predvidjenim za nokia modele sa istim simbianom? mnogo je nokia sajtova/foruma sa simbian sadrzajima, a veoma malo za samsung, pa sam mislio da li su app. kompatibilne?
pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mrkixxx, Naravno da su kompatibilne. Sve S60 aplikacije za koje nije eksplicitno naznaceno da rade iskljucivo na odredjenim modelima radice i na G810. Npr. Garmin XT nema posebnu verziju za Nokia i G810 itd ...

Nece raditi neke aplikacije koje su pravljene specijalno za Nokia aparate kao Ngage itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

a nokia maps? citao sam da u osnovi ne radi ali po nekim forumima tvrde da su naterali nokia maps da navodno radi na samsungu i550 :unsure: a onda verovatno moze i na ostalima...

ovo pitam jer nokia maps imaju super mape nekih zemalja u okruzenju, Grcka, Hrvatska...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, Ako moze na i550 onda ce skoro sigurno raditi i na G810. Barem nema razloga da bude drugacije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Par pitanja za vlasnike ovog aparata:
1.interesuje me kakav je zvuk prilikom razgovaranja
2.da li je maska izdrzljiva (tj ne guli se itd)
3.kako ste sveukupno zadovoljni sa njim?
4. e da da li ima search opciju kao i s60 nokije koja pretrazuje sve foldere na telefonu,ikljucujuci i inbox?
Unapred hvala
D500&E71

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Da li je moguce da Samsun G810 nema tastere na poklopcu za javljanje i pozivanje,pa mora svaki puta da se otvara!? :o

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

jeste istina je da na g810 nema tastera za javljanje na gornjem delu, postoje dve opcije ili da ga uvek otvaras ili da pritisnes dva puta taster options na gornjem delu... prvo otvoris opcije pa onda izaberes opciju za javljanje...

i ja sam cuo da na n95 vrlo kratko traje baterija.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa je li to moguće? To za javljanje i pozivanje? To je veeeeelika mana. Ne mogu da vjerujem da su to previdjeli... Šteta.
annaBG, nemoj pisati dva posta zaredom, koristi opciju izmijeni. N95 ti je isto slajder i to vrlo klimav! Bolje pogledaj N82...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Vincent, pa ja licno to ne vidim kao neku preteranu manu(barem sa aspekta potencijalnog buduceg korisnika)...ako ti je bas komplikovano,onda samo otvoris slajder i gotovo...
Opasno sam se zagledao u njega,gledao sam danas u Su i nema u ga ovlastenoj Samsung radnji :cry: ,a samo kod ovlastenog distibutera hocu da ga uzmem (ipak 2god garancije je 2god :D ),trazicu dalje...a nije ni Bg preko sveta!
D500&E71

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ne, nemoj pogrešno da me shvatiš, i dalje mislim da je sjajan telefon (jedan od najboljih Symbiana trenutno), samo mislim da je to bio nepromišljen potez. Osim toga, ne sviđa mi se zamisao da moram svaki put otvoriti slajder da se javim. Na N91 isto rijetko spuštam vratanca da se javim, strah me da ne rasklimam. Zamisli kakav bih strah imao na onolikoj slajderčini koju ima G810? :roll: Doduše, 2 godine garancije su primamljive. Ako nije tajna, koja je to originalna radnja (jel' beše Roaming?) i koja je cijena u Srbiji?
P. S. Šta bi sa opcijom "any key answer"?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

kupio sam ovaj telefon ali imam jedan veeeliki problem!Kako da ga hackujem? :x imao sam pre njega n82 i sve je bilo super a kad hocu taj isti postupak da odradim ne moze! :dry: Tacnije problem se javlja kod programa hellocaribie,on ga instalira ali kad treba da udjem u meni1 nece da ponudi nista! :? Ima li iko neku ideju ili neki drugi nacin da hackujem telefon ili samo aplikacije(ne cackam puno po softwerskim fajlovima :wink: ) ??hvala u svakom slucaju :wink:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

yamaha-tzr50, nabavi sertifikat za svoj telefon pa sam potpisuj aplikacije koje želiš da instaliraš. Pretraži malo forum, ima više tema o potpisivanju aplikacija i sertifikatima.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Vincent, da ovlaseni zastupnik je roaming,ao on prodaje aparate preko distiributerske mreze,cena u ovlascenoj radnji je oko 340e...a danas sam bio u jednoj radnji u NS i ponudli su mi ga po ceni od 290e ( :shock: ) ali u zlatnoj boji ( :shock: :shock: )...
Ali zato osecaj kada ga drzis u ruci je fantastican,tezina je fenomenalno rasporedjena,toliko dobor da sam pitao prodavca da li baterija u njemu :blinky: ,a posle kda sam ga upalio podigao je sistem brze nego sto to burazova n82 cini,stvarno sam full odusevljen,do juce sam se premisljao izmedju njega,e71 i n79,ali od danas znam sta hocu (a to je g810)...
Najverovatnije ga uzimam oko 10-tog februara (a mozda i ranije,ukoliko legnu bonusi za proslu godinu)
D500&E71

ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

jel imao neko problema sa instalacijom driver-a?

ja imam vistu x64 i kada instaliram drivere sa CD-a, PC suite moze da prepozna mob, ali u device manageru stoji jos jedna stavka unknown device..

inace, pc suite nije od nikakve koristi posto vecina app ne radi na mom OS..

a to se sve patim zbog toga sto hocu da koristim mob kao webcam..

tako da ako neko ima neku ideju nek se javi ovde ili na pm..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ricci, A ko te je terao da instaliras Vistu i to jos 64-bit? Vecina uredjaja tipa mobilnih telefona nema drajvere za 64 bitnu Vistu a neki ni za 32-bitnu. Ako zelis da koristis bilo sta od toga instaliraj 32-bit Vistu ili, jos bolje, Windows XP sa SP3.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori