Samsung G600

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

O moj, šta se sve ne nađe, ovo je strašno, ali takav offtopic, bože sačuvaj. Pa ako si postavio pitanje u sijeset tema ne moraš i ovde, većina članova prati forum, i ako ne zna odgovor ( kao i ja npr. ) neće ni odgovoriti :wink:
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djolex, meni se ljušti deo oko displeja!Kako si oljuštio farbu sa metala,čime si skidao?Ja hoću da skinem svu tu farbu pa da svi metalni delovi budu šljašteći.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Prvo sam počeo da skidam nekom SIM karticom, pa kad više nije htelo, onda sam tupim nožem, i na kraju tačkice sam oštrim makazicama skidao farbu sloj po sloj, a na drugoj strani sam morao makazicama jer mi se nigde nije ljuštio i onda sam jednostavno rešio da skinem, i mnogo mi je bolje. To mi nekako više dođe kao zaštita od ogrebotina pa ako se ogrebe ti skineš :wink:
Već imam par tačkica oko displeja ( što znači da će se i tu kad-tad oljuštiti al život ide dalje )
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djolex, moram da se pohvalim da sam i ja sinoć bio vredan.Specijalnom USIG metodom (Uzmi Skalpel I Grebi) :lol: sam lepo oljuštio sve metalne delove na telefonu,posle poradio na sjaju sa MK (Magična Krpa) :D i sada mogu da se pohvalim da moj G600 zaslužuje epitet "silver edition" :lol:

Gledaću da okačim slike u nekom momentu,ali moram reći da je fon ovako daleko lepši,plus nema šta da se grebe.Zbog ogoljenog metala,koji ima visoki sjaj,deluje daleko robusnije i kvalitetnije,a bogme i kontrast u odnosu na tamnu plastiku je super.


Baj d vej,jel ima neko ko je konačno uspeo da reši misteriju zvanu "podešavanje email klijenta"?Pri tom mislim na Samsungov fabrički email klijent.Java aplikaciju za Gmail imam,ali hoću da namontiram fabrički klijent kako bih imao dostupnu mogućnost određivanja intervala skidanja,i kako ne bih kopao kroz meni dok stignem do java aplikacija,pa do Gmail.

Ne uspevam nikako da iskopam nešto na netu.Javlja mi se da mi fali DNS,ali kad zovem MTS korisnički servis i pitam za isti,oni se ućute,a onda reaguju kao da sam ih pitao ima li biljnog života na jupiteru :shock:

BRasko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2008. 17:22
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od BRasko »

Ako bi mi neko rekao gde mogu da nabavim poklopac baterije po normalnoj ceni bio bi' mu jako zahvalan! Nebitno da li je nov ili polovni. :wink:

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Cekaj nisam skontao da li je onda jedini nacin da se uploaduje odnosno flashuje sa novijim firmwarom preko onog chuda od kabla-skalamerijie ili postoji drugi nacin??

CiCa ***
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2008. 21:43

Post od CiCa *** »

Da li neko zna da li se ovaj telefon prodaje u Zrenjaninu i koja mu je cena? unapred hvala... :) :)

pwc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Mar 2009. 06:12

Post od pwc »

Kupio sam polovan g600 i imam problem sa USB-om. Instalirao sam drajver i program PC studio. Pri pokretanju programa dobijam informaciju o prikljucenom telefonu medjutim nemogu da ucitam nijedan podatak sa njega, takodje nista nemogu ni da prebacim na telefon. ... :-(
Da li neko moze da mi objasni o cemu se radi ???

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Pošto sam hteo da odgovorim chipsyki, ovde ću ostaviti post ;)
Verovatno ti je softver puko pa ti predlažem da uradiš master reset ( predhodno uradi backup svega što imaš u memoriji telefona uključujući imenik i poruke pa da vidiš da li će se problem ponovo pojaviti ). Druga solucija je da ubaciš noviju verziju softvera ako si telefon uzela kod ovlašćenog distributera ( roaming ) pa da to odradiš ako je fon pod garancijom.
Nokia Lumia 630

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Post od stefanbg »

Мислим да је и мој проблем сличан горе наведеном. Кад прикачим телефон на усб, он га препознаје. Али кад хоћу да шаљем податке на телефон испада као да није прикључен. Јер тамо лево у ПС студију пише да је мобилни ту, али кад кликнем да пребацим избацује ми:" Another PS studio programme is performing a time-consuming operation. Retry after this operation has finished.
Реинсталирао сам ПС студио 2 пута и увек исто приказује.

uglakofobija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 20:50

Post od uglakofobija »

Pokušaj da prebaciš na drugi USB port, meni to uvek upali :wink:

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Post od stefanbg »

Ма фора је што ја кад уђем на "manage files" он ми у доњем десном углу приказује да није повезан телефон. Али док сам у "PC studio-u" нормално ми приказује доле десно да је телефон конектован. Не знам шта више да радим, реинсталирао сам програм 3 пута.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Mislim da nije stvar u PC Studiu, već u USB Driverima koji se prvo instaliraju pa tek onda PC Suite. U krajnjem slučaju, probaj na drugom računaru jer lično nisam imao nikakvih problema verovatno što retko koristim USB zato što mi Card Reader radi čitav posao
Nokia Lumia 630

Slider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2009. 22:24
Lokacija: Banja Luka

Post od Slider »

Nabavio sam telefon nov prije par dana i isti problemi sa PC Studiom mi se javljaju kao i kod svih prethodnih članova. Mijenjao sam i USB portove, reinstalirao PC Studio 3-4 puta (ne pamtim više). Probao sam sve moguće načine instalacije: prvo sam juče instalirao sve sa instalacionog diska, uspio sam nakon par "time consuming operations..." nekim čudom da prebacim par pjesama i slika, ali danas kada sam opet pokrenuo PCS javlja mi "Unknown Error"; onda sam deinstalirao i PCS i USB driver pa nakon registrovanja i unošenja serijskog broja i broja telefona sa samsungovog sajta skinuo i USB driver i PC Studio baš za model SGH-G600 i onda prvo instalirao USB driver pa PC Studio (pošto sam negdje u Manual-u pročitao da je to logičniji redoslijed) i DŽABA! I dalje prepoznaje i kaže "SGH-G600 connected" ali prenos podataka ne fercera nikako, a kada pokrenem "Phone Explorer" da ni ne spominjem, uopšte ga ne prepoznaje i stalno je "disconnected". Onda sam otišao kod druga da probam da instaliram i na njegovom kompu i ista stvar. Samo me čudi kako je taj jedan put (jedva) uspio da prebaci podatke??? Ne znam da li je problem u softveru telefona ili možda u samom USB kablu, pošto do kompjutera sigurno nije? Da li neko ima rješenje za ovaj problem i je li iko od prethodnih forumaša uspio da riješi ovaj problem? Molim za što brži i konkretan odgovor pošto lagano počinjem da šizim oko ovoga! :x

Pozdrav iz Banjaluke!

Slider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2009. 22:24
Lokacija: Banja Luka

Post od Slider »

Aaaaahhh konačno sam riješio problem, koje olakšanje! :D Tri savjeta koja mogu da dam forumašima sa istim problemom na osnovu svog iskustva:
1) na telefonu u "Podešavanjima telefona" izaberite "Podešavanje USB-a" i namjestite "Pitaj pri povezivanju";
2) instalirajte Samsung PC Studio 3.1.2 verziju (tražio sam u servisu da mi daju preko USB-a), kod mene samo ta radi (kada sam instalirao 3.1.3 pojavljivali su se svi prethodni problemi);
3) ako nije do toga, onda je sigurno do "Live Updater-a", kada instalirate PC Studio navešće vam da je PC Studio instaliran i pitaće "Da li želite da instalirate Live Updater kako bi bili u toku sa najnovijim dešavanjima?", e pa NEMOJTE! Tek kada sam instalirao 3.1.2 verziju BEZ Live Updater-a sve radi kako treba.

Elem, kad smo već kod toga imam još dva pitanja:
1) zna li neko može li se preko PC Studija direktno povezati sa memorijskom karticom na telefonu ili to ide samo kad izaberem "Masovnu memoriju" pri povezivanju sa PC-om;
2) koliku Micro SD karticu da nabavim, čuo sam da je najveća memorija koju može da podrži 2GB i da nesmetano (bez usporavanja) radi, ili je pak neko pokušao sa 4GB?

Slider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2009. 22:24
Lokacija: Banja Luka

Post od Slider »

Može li neko da mi kaže koliku maksimalnu memoriju G600 podržava, a da ne uspori s radom. Planiram uskoro da nabavim novu microSD karticu, pa se dvoumim da li da nabavim od 2 ili možda ipak 4GB? Help, please.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

4GB ne prihvata, 2 je maximum i ne usporava pri radu, anyway, svejedno je da li ces da uzmes 1 ili 2 GB
Nokia Lumia 630

Slider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2009. 22:24
Lokacija: Banja Luka

Post od Slider »

djolex,

Hvala na odgovoru! :wink: Još samo jedna stvar, zanima me ima li neko kodove za pristupanje punim verzijama igrica, pošto me stalno izbacuje i traži kod?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

slider to za igrice ces morati da izgooglas i nadjes cd kljuceve ili key generatore pa ces preko njih da uneses kod i registrovaces igru. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Slider
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2009. 22:24
Lokacija: Banja Luka

Post od Slider »

Tnx, ali izgooglovao i izyahoovao sam sve u vezi toga i nigdje nisam našao odgovor, imaš li neki konkretan prijedlog?

PS: interesuje me još jedna važna stvar - može li se ikako podesiti da se telefon ne zaključava automatski kada se sklopi (odnosno kada zaspe ekran dok je sklopljen)? Strašno mi ide na živce što dok slušam muziku moram otključavati svaki put da bih promijenio pjesmu.

Odgovori