Samsung i8910 Omnia HD

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

sila

Нема друге разлике...
Слобода или смрт

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Posto ce mi stici uskoro telefon zanima me kako da ubacim u njega neki film i prevod . Takodje me zanima u kom formatu moze da bude prevod , dali cita SRT File ili moram ga ubaciti u nekom drugom formatu i dali mozda neko zna dali puno crpi bateriju gledanje filma . Molio bih vas da mi sada ne odgovorite nadji na google ili pogledaj u ovoj temi posto sam trazio i nisam uspio nigdje naci . Pozdrav

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

pa povezes ga sa kompjuterom preko usb i samo prebacis. ubacis u isti folder i film i prevod(treba da ima isti naziv kao film) i on sam cita nisam gledao koji je format ali mi je citao sve prevode do sad,pretpostavljam da su srt. ovaj telefon ima odlicnu bateriju ali filmovi dosta crpe. pretpostavljam da sa jednim punjenjem mozes pogledati do 10 sati videa.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Posto sam dobio telefon treba mi pomoc oko dosta toga :
1.Kada mi neko hoce da prebaci preko bluetooth-a neki fajl koji je malo veci npr. 100 mb pise mi da nema dovoljno memorije
2.Na kutiji mi pise da je 8GB + microSD (Up to 16GB) > Zar nije do 32gb
3.Slike u kuci sa upaljenim svjetlom su bezveze a sto se tice snimanje nije ni blizu HD , namjestio sam resolution na 1280 x 720 i kada prebacim na komp. dosta je jasnija slika sto sam gledao video na you tube nego ovo sto sam ja snimao , bolje mi je snimanje na n95 8gb tako da neznam sta da radim sa tim i cemu je problem (jedino da nije kopija ali neznam kako da to otkrijem)
4.Ubacio sam film u njega i nece da mi cita prevod (stavio sam isto ime i na prevodu i na filmu)
5.Naj laksi problem > kako da nadjem ono da pisem poruku tako da crtam slova po ekranu , uspio sam naci jednom a sada nema sanse
6.Dali se ovaj telefon moze prevesti na srpski

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

1. Подеси да ти поруке иду на мас.меморију или мем. картицу.
2. 8 + 16 = 24 :D
Шалим се, вероватно може картица од 32 гб али то је стварно тешко набавити и лудачки је скупа.
3. Адејт може да поправи ствар мало али од 24фп/с нема ништа.
4. Који је формат превод?
5. Немам појма. Кад кренеш да куцаш поруку отвори опције и сигурно ту имаш да подесиш начин уношења текста.
Слобода или смрт

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Format je SRT File , sto se tice kamere vidicu kako se ponasa po danu posto je i slikavanje i snimanje bilo po mraku .

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Пропустих да ти кажем да је најлакше провалити "кинеза" рестартом телефона.
Онај њихов систем се подигне за пар секунди док Симбиану треба приметно више.
Пробај да конвертујеш превод у .sub формат.
Окачи неку слику у кафић-теме за слике са мобилних па да видимо...
Видео подеси да снима у D1 (720 х 480) и неће бити никаквих проблема.
Слобода или смрт

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

3. i meni su slike i video bezveze kad slikam po mraku ili unutra, napolju je vec druga stvar
4.zavisi koji program koristis za gledanje filmova nece svi da citaju prevod. ja koristim video player koji je bio na telefonu a ti mozes i smart movie. ne trebas konvertovati srt.
5. kad udjes da pises poruke imas tamo ikonicu tastature tamo moze da izaberes handwriting.
6. zadnji put kad sam gledao nije bilo mogucnosti da se prevede na srpski,jedino ako u medjuvremenu nije nesto izaslo.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Slikavao sam i snimao po danu i sve je u redu (postavit cu neke slike sutra) , kada restartujem telefon pali se negdje za 15 sec. tako da mislim da nije kopija a nebi bile ni ovako dobre slike sa kopijom ni po danu tako da sam tu dilemu resio , cita i meni prevod u srt formatu preko onog video player tako da sam i taj problem resio osim sto ne cita ona slova ć,č,š.. ali sam negdje citao da se to nemoze popraviti .
E sada novi problemi :
1. Kada zovem nekog uopste ne cujem da mu zvoni telefon vec samo kada se javi zavibrira mi i to je to , a nekada zvoni normalno tako da neznam u cemu je problem
2. Kada pritisnem da mi se izgasi zvono nigdje mi ne stoji da je izgaseno npr. kao ona mala ikonica sa prekrizenim zvucnikom ili tako nesto
3.Posto mi nije htjelo da primi velike fajlove preko bluetooth-a morao sam da prebacim da snima poruke u masovnu memoriju ali mi stalno vraca na memoriju telefona , to mi vrati kada udjem da pisem poruke , pise da nemoze biti u ovoj memoriji vec da mora biti prebaceno u memoriji telefona

Mozda ovo nisu neki problemi vec je samsung prosto takav , ovo mi je prvi samsung pa cu vam vjerovatno dosadjivati sa dosta glupih pitanja . Pozdrav i hvala na ovoj pomoci do sada .

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

to i mene nervira sto ne znam kad mi je iskljucen a kad ukljucen zvuk, izgleda da se to ne moze promijeniti.
reci mi molim te kad snimas jel se cuje neko zujanje u pozadini kad gledas snimak? to mene bas nervira

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Pa cuje se ali nista narocito , mozda ako je bas buka u okolini onda zuji malo vise ali meni to ne smeta bas toliko

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Zanima me samo koliko su bitne ove zastitne folije sto idu preko ekrana posto telefon imam 7 dana i vec mi se pocela odljepljivat ova sto sam dobio sa telefonom , nisu skupe , cini mi se 5 eura 3 komada ali dali su potrebne ?

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

ma bre to su samo zablude ako je fon uvek u futroli nece se izgrebati od prstiju slobodno je skini
od noktiju hoce tu mislim na dame 8)
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Kad snimam video zapis u pozadini se cuje jako zujanje, tacnije nekakav visokofrekventni zvuk. Azurirao sam firmware na najnoviju verziju i problem se i dalje javlja. Da li je neko imao iskustva sa tim i kako da to mogu da resim?

EDIT:Resen probelm.

"Gone in the secret menu: *#0002*28346# - then 3 Records” - then the “4 CamcordAMR_AMR” and modified the first value from 30 of default selected the voice “to 24; Then selected Back - Back - 6 click Back-Up and you will see that Backup appears ok… on exit and stop"

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni"

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

imam problem sa telefonom,nesto mi je bio kocio pa sam ga ugasio da se resetuje ali sad nece da se upali do kraja dodje do onog oxitavanja i tako beskonacno. sta bi mogao biti problem i sta bi ja mogao nesto uraditi da ga sredim? reseno

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Trazio sam ali cini mi se da niko nije pitao dali se moze staviti sifra na poruke i ako moze kako da to uradim . Pozdrav

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ako neko moze da mi kaze da li se kod softvera koji ima kineticko skrolovanje mora dva puta stisnuti da bi se potvrdilo kao i na "obicnom" softveru?I generanlo kakvi su utisci o kinetickom skrolovanju,kako radi itd...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Konacno... :roll: :D

Symbian Phone Overclocked up to 900mhz!

Slika

This is no fake AFAIK, and Andy i know him as A.K.A HyperX and his team has finally achieved this break through mod, were they have actually overclocked a Symbian Phone Called Samsung Omnia HD A.K.A i8910HD which uses ARM Cortex A8 processor. There were many great modders who actually didn’t believe that Symbian phone can be overclocked. So these Symbian-Freaks have proved them wrong. And before i speak any further, i wanna tell you all that, this mod works only on i8910 at the moment and is not yet public. Will shortly be made public.
Lets come to the facts:

System overall speed with 900 Mhz feels better, snappier and much more responsive then any other S60v5 phone.
100 % no dropped frame on 720p 24 fps recording.
Before you are claiming that YOUR phone has better results, you must note that the benchmark-results depence on many factors. So the used Java engine for FPC Bench will give you different results f.e. And also for speedy-go we all know that this benchmark-tool should´nt be used to proof the system-speed, but the results will show you that the overclocking solution is working and NO FAKE !
We are now thinking about how to make it public, don´t ask for it, it will come but first we want to try if this solution can also work on nokia phones.

Vise o ovome klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Опа :D
Још је био јако брз, ово му дође као N20 :D
Него ово 720р снимање је било сређено и са инсталацијом HyperX фирмвера.
Слобода или смрт

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

jel moze neko da mi objasni kako da prebacujem poruke na mass memory jer imam isti problem kad prebacujem vece fajlove preko bluetootha :/
i probao sam handsfree ali mi trazi password dok recimo kod i8000 ne trazi i sasvim ok radi. probao sam da stavim bilo koj br ali ne vredi. kako da zaobidjem trazenje sifre za handsfree jer nisam uspeo da to nadjem :(

unapred hvala
edit: nasao sam za mass memory

Odgovori