Samsung Pivot

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Samsung Pivot

Post od ilkebgd »

Kao sto je koleginica forumasica Iz prikrajka napisala na temi o i780 novi Samsung Pivot bi trebao vec sledece nedelje da stigne u Srbiju preko Roaminga i da kosta oko 230 Evra...

U odnosu na i780 ima:

-Nesto bolju kameru- 3,2 umesto 2Mpx ,
-bateriju od 1700 mAh naspram 1500 mAh
-256MB Ram (negde pise i 2GB??),a i780 je imao 128MB Ram-a
-Qualcomm-ov procesor na 528 MHz umesto Marvela na 624 MHz
-2.6' ekran ali rezolucije 320*240 umesto kvadratnog 320*320
-Losiji dizajn
-Tastatura deluje prakticnije, sa vecim tasterima
-Sta je sa trackpad/fingermouse-om, ima li ga ili ne??
-Win Mobile negde pise 6.1 a negde 6.5??

Sta mislite o ovom fonu i kakva su vam ocekivanja od njega? jel nasao neko jos podataka?

Slika
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ilke kad predstavljas neki telefon navedes samo njegove karakteristike + koja lika i u dnu strane tvoje misljenje..."Lepota je u oku posmatraca" tako da to da li je losiji dizajn nije njegova karakteristika...Sto se tice toga da li ima 6.1 ili 6.5 odes na Windows mobile sajt i pogledas.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Članci po raznim stranicama se takođe ne slažu oko toga da li je ovo Standard Edition ili Proffessional, tojest da li je touchscreen ili ne. Ameri ga naveliko najavljuju kao naslednika i780 (doduše u americi je pokupio neku oznaku na 9), dok sam na nekim drugim sajtovima video da se jasno kaže kako ovo nije TS telefon.

Što se dizajna tiče, meni se recimo poprilično dopada.

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

digitron k'o digitron,ako ima sin i cos funkciju,onda se isplati imati ga, :P
salu na stranu,mislim da je vreme TS telefona,sa malim ekranom proslo.ovaj ce biti na wm standard platformi,kladim se. :chytry:
live long and prosper

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Ako je ovo stvarni design, a ne neka fanboy montaza, onda je Professional - zbog start i ok dugmica koji nemaju smisla na Standard platformi. Sad, uvek moze da se ispostavi da ce telefon da izgleda tako, ali da ce umesto ova dva da dodju back i home...
Meni se design izuzetno dopada, samo mi se cini da je layout tastature malko bolje mogao da bude uradjen, ali i na to se vrlo brzo navikne.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Dizajn je ok, s tim da se meni ne sviđaju modeli koji površinski imaju 2/3 maske i dugmića, i 1/3 ekrana, a kak se telefon u ruci drži sa "donje strane", automatski je tastatura pod prstima, a ekran je "daleko", pa se pitam kakva je uloga TSa na njemu (isto važi i za i780).

Grandpa, TyTN ima i na prednjem ekranu i kad se izvuče tastatura još jedno Start dugme, iako je TS, tako da o logici......... :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gargamel4, TS na i780 je sasvim upotrebljiv. Mozda je suvise mali da bude "finger friendly" ali je vise nego upotrebljiv sa olovkom. A za skrolovanje u Operi prsti se mogu sasvim lepo upotrebiti.

Sto se tice "Pivot-a" gore, ako je to Standard Edition aparat, odnosno nema touchscreen, onda je pree naslednik i600 nego i780.


Nego u kakvoj je vezi "Pivot" sa ova dva Samsung WM modela:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2062/Samsung/C6625
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1974/Samsung/C6620
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, sto bi rekla "internet baka": Bojim se da se mi ne razumeeeemo. Mislim da je standard, jer ne bi imalo logike da ima ove dugmice kao standard device. Hermes ih ima jer nije standard vec professional, ne znam sta je tu nelogicno.

tomas.hokenberi, tome u prilog ide da ga po netu najavljuju i kao naslednika Epix-a, koji je i780 u varijanti za severnoamericko trziste.

Ovi telefoni lice na Samsung Jack - naslednika i600 (Blackjack) i mislim da su na Modaco podcastu radili review pre par meseci. Reklo bi se da su Jack i ova dva derivati istog generickog modela za razlicite operatere, te da nemaju veze sa Pivotom (osim oblika i proizvodjaca :) )

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Svidja mi se ovaj telefon, jer sa tastaturom podseca na E61(i), a ta tastatura je prijatna za koriscenje, jos ako je "obogacen" sa WM ovo moze biti odlicna kupovina.
Samo nigde nisam nasao neke konkretnije informacije, da li je predstavljen ili kada ce biti predsavljen kao ni kompletnu specifikaciju.

Odgovori