Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

trebala bi mi mala pomoc oko ovog telefona. cesto mi se desava da kad mi stigne poruka ne mogu da je otvorim pise samo nedovoljna memorija i jos nesto ne secam se tacno sta. i onda moram da ugasim i palim tel da bi mogla da procitam poruku. zna li neko kako mogu to da resim????? hvala

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

mirsada, Смањи број виџета, Вејв има мало РАМ меморије и ако ставиш 7 екрана са виџетима телефон је неупотребљив :disgust:

mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

ali nemam nijedan widget na ekranu stoji mi samo ono od 1 do deset ali mi nijedan nije aktiviran,al imam ono u gornjem levom uglu gde mi pise widgeti tj gde mogu da ih postavim na ekran

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ljudi, velika promocija aplikacija za badu ! Skidajte besplatno odredjene placene aplikacije dok mozete :D

http://www.samsungapps.com/promotion/sp ... anner_left

mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

moze li mi neko reci kako da resim to sa orukama sto mi se stalno pojavljuje: nedovoljna MEMORIJA NEMOGUCE POKRENUTI APLIKACIJU

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Pa izgleda da niko do sada nije imao taj problem,meni se to nikada nije desilo,cini mi se kao da ti je ram memorija prepuna u datom trenutku.A kako to da resis ne znam,ako ti se cesto dogadja najbolje ga odnesi u servis...

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

prelistao sam malo ovu temu jer i ja posedujem jedan wave telefoncic i nisam primetio da je neko u poslednje 2-3 strane pitao pa cu ja da pitam, da li neko ima neku informaciju kada cre se pojaviti mapa srbije za NDrive?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

filip995, bilo je to pitanje i ovde i na GPS temi u Kaficu (to je pravo mesto za sva GPS pitanja) i nije bilo odgovora, osima da mape Srbije vec postoje za NDrive, barem u verziji za Android. Ostaje pitanje da li je te mape moguce iskoristiti iz Ndrivea za BadaOS.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

ako je moguce, kako? ako nije problem da mi napisete u privatnoj ako vec ne moze ovde. da ne postavljam pitanje u GPS jer onda nzm kada cu dobiti odgovor.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

filip995, pa da znam kako je moguce, ne bih napisao da "ostaje pitanje da li je te mape moguce iskoristiti iz Ndrivea pod BadaOS". U svakom slucaju prvi korak bi svakako bio da se sa nekog Android uredjaja prekopiraju Android mape Srbije i uporede fajlovi sa onim na BadaOS.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nisam u toku oko modela Samsung sa bada os-om,pa me zanima da li je resen problem oko GPS-a.Moze li Garmin,IGO ili bilo koji program sa kartama Srbije da se instalira na badu?Planiram da pogledam neki bada telefon pa da cujem jel neko rasio problem navigacije za nasu zemlju(naravno,besplatno).Znam da ranije nije bilo resenja.
LG G2 Black,16GB

cecko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2010. 18:40
:: Note9

Post od cecko »

Filip995 i AnGeL oF LoVe@
Za Ndrive i BADA OS postoje mape za Srbiju ( u CT i NT kao i TA verziji) koje mogu da se nabave i postave u aplikaciji.
Pošto na ovom forumu nije dozvoljeno protažiranje piraterije, pošaljite mi vaše mail-ove na PP pa ću Vam poslati linkove na koje možete da se obavestite kako i šta odraditi da bi sve funkcionisalo.
Inače da malo pojasnim skraćenice za neupućene:
CT - Contrast mape, proizvodi ih naša domaća firma i one su za sada najbolje urađene za Ndrive u WAVE-u, što se Srbije tiče
NT - Navteq, najjači proizvođač mapa na svetu za navigacione uređaje i aplikacije
TA - Teleatlas, solidan u svakom pogledu.
Što se tiče rutiranja, bitna stvar je da su CT i TA mape kompatibilne, dok su NT mape NEkompatibilne sa ostalima.Ovo je važno zbog toga što CT pravi mape samo za Srbiju i Crnu Goru.

Kibu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2011. 21:03

Post od Kibu »

Ljudi, ne znam šta se dešava, ali meni ne rade Google Maps već dva dana. Kada ih aktiviram (nebitno dali vidžetom ili preko pretraživača dobijam poruku da je aplikacija dostupna samo sa OS Bada 2.0.
Da li se još nekom javlja problem i da li negde može već da se nadje Bada 2.0? Ja od juče pretražujem net, ali ništa konkretno ne nalazim.

035
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2009. 16:40

Post od 035 »

na s8500 imao sam badu 1.0 i hteo da ubacim 1,2 preko kiesa i u radu doslo je do prekida i sada vise nemogu da pokrenem telefon niti da ga komp prepozna, pomozite

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Не знам да ли је била слична вест раније....
http://www.sammobile.com/2012/01/10/tom ... s-bada-os/
Слобода или смрт

mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

da li neko zna kako da instaliram novu temu? pokusavala sam da skidam sa neta ali uvek kaze nepodrzan tip fajla

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ne mozes bilo koju temu da skines,ja sam skidao one sa samsung apps-a i dobro su radile,pogledaj tamo sta ima...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Слобода или смрт

toniul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2012. 16:14
Kontakt:

Post od toniul »

pozdrav imam Samsung s8530 software version bada 1.2 Nisam u toku oko modela Samsung zanima me dali moze da se instalira skype i jos neke druge aplikacije ka sto su Mozilla skorosam ga kupio ne razumem se bas sa kojim program treba da insaliram gde naci te aplikacije na koji sajt imali neko Uputstvo kako sve to instalirati pozdrav

toniul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2012. 16:14
Kontakt:

Post od toniul »

pozdrav trebala bi mi mala pomoc oko ovog telefona. samsung s8530 wave II jucer am stavljao wave II preko Samsung Kiesa sve je okej ali jedino me muci jedan problem kad ocu da ulazim na samsung apps izlazi mi error "network not available (0xff01) sta moze da bude

Odgovori