Samsung I5800 Galaxy 3

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

artifex, problem sa menjanjem IMEI-a se resava tako sto se sacuva bekap /efs particiji i nv_data.bin, pa ako dodje do karambola sve se data vratiti nazad.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

tomas.hokenberi, Da znam ja da se bekapuje,ali sam video slucajeve kojima se sa kompjutera obrisao bekapovani fajl i da nisu znali sta da rade :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

artifex, pa nikome se nije sam od sebe obrisao bekapovani fajl. Ako je neko dovoljno neoprezan(a) da sam obrise svoj bekap /efs, taj je i sam kriv(a).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

tomas.hokenberi, Nije se obrisao sam od sebe nego jednostavno racunar pukne pobrise sve podatke,pa moras da reinstaliras ceo windows...To se meni desilo zato sto mi je komp masina bez premca :))

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

artifex, osim ako ti ne crkne hard disk, nema razloga da zbog reinstalacije Windows-a izgubis sve podatke. Dovoljno je da podatke drzis na odvojenoj particiji, na kojoj nije sistem. Cak ako imas i samo jednu particiju uvek mozes da spasis podatke pomocu raznih butabilnih rescue CD-ova. No da se vratimo na i5800. Normalno je valjda da ces napraviti backup nv_data.bin neposredno pre intervencije. Kolika je verovatnoca da ce da ti crkne hard disk na PC-u odmah posle (neuspesnih) izmena na nv_data.bin, tako da u slucaju gubitka IMEI-a ne stignes da ga proveris i vratis bekap?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

tomas.hokenberi, Ja samo kazem sta se desavalo,da je sve moguce.I za milion drugih stvari je moguce da se pogresi nesto,ali ako se pazljivo radi verovatnoce da ce se nesto lose desiti su minimalne :)

ZacinC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2012. 14:49
:: Xiaomi A2 Lite
:: Xiaomi Redmi 4 prime
Lokacija: Bor

Re: Samsung I5800 Galaxy 3

Post od ZacinC »

Da li se nekome od vas desilo da na 2.3.7 ovako zeza galerija? Ne mogu da vidim slike dok ne kliknem na jednu i onda mogu da listam normalno Slika

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Samsung I5800 Galaxy 3

Post od artifex »

ZacinC,to sa galerijom je poznati bug na gingerbreadu...Ja ti toplo preporucujem da tu galeriju izbrises i instaliras QuickPic koji je mnogo bolji i brzi... :D :D :D

ZacinC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2012. 14:49
:: Xiaomi A2 Lite
:: Xiaomi Redmi 4 prime
Lokacija: Bor

Re: Samsung I5800 Galaxy 3

Post od ZacinC »

artifex u pravu si, QuickPic radi kao singerica :D Hvala :)

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

galaxy 3 gt-i5800

Post od sila »

Hocu da kupim ovaj telefon jer sam trazio neki najjeftiniji android i ovaj sam nasao ali mi je potreban samo za whatsapp i skype , evo trazio sam po google ali nemogu naci dali mogu da rade normalno ove aplikacije na ovom telefonu , verzija je neka v2.1 eclair , i dali vrijedi da se kupi ovaj telefon ili da trazim neki drugi , cjena mu je 30 eura ( polovan ) ? Pozdrav

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od hibiskus »

ja malo pretrazivao oglase i nasao Alcatel OT-995 55 evra, to je 4.3 ekran 800x480 rezolucija 1.2mhz procesor itd. Za tih 30evra po specifikacijama ce svi biti maltene isti ko taj gt-i5800, s tim sto se meni ni najmanje ne svidja sto je samo 2.1 eclair na njemu. Nisam siguran ni da mogu da se instaliraju whatsapp i skype.
Bolje dodaj ako mozes par jos 10 - 15 evra, pa ce manje da te boli glava.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od sila »

a evo nasao sam i neki galaxy young , najvaznije mi je da moze whatsapp zbog poruka , nema veze ako nemoze skype ali makar da mu je wifi dobar i da baterija moze makar dan , i ovaj kosta 30 eura a preko toga nebih dao jer ce taj telefon sluziti iskljucivo za poruke preko whatsapp

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od Azimuth »

sila, ti slabi i stari telefoni ne mogu da izguraju dan, prosto su baterije previse slabe. Jedino ako ga neces koristiti cesto tokom dana, ako ga budes drzao za 2g ili wifi i smanjis osvetljenje, a iskljucis sve sinhronizacije.
Sa skajp pozivima se pozdravi, neces ni par sati izgurati sa tim telefonima.
Wifi je "jak" onoliko koliko si udaljen od rutera i same brzine neta koju koristis.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od sila »

samo cu ga koristiti za whatsapp ali puno se dopisujem , i stalno ce mi trebati wifi veza , tj. po citav dan ce biti ukljucen wifi , znaci necu zvati sa njega vec samo poruke , pa valjda moze 15-ak sati da izdrzi baterija , a dali je bolji ovaj galaxy young ili galaxy 3 , a ako imate neki predlog za neki drugi telefon , znaci samo je bitno da moze whatsapp , nebitno dali je android ili neki drugi os ...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od Azimuth »

sila, bolje da si postavio pitanje u odeljku "poredjenje modela". Ako se puno dopisujes onda ti nece izgurati baterija ceo dan. Morao bi neki alternativni izvor struje naci da dopunis bateriju, punjac koji bi nosio ili rezervnu bateriju.
Zasto?
Prvo i osnovno, baterije su na tim telefonima malog kapaciteta.
Drugo, to su polovni telefoni stari nekoliko godina i na njima su baterije izrabljene onako momacki. Dakle, vec slab kapacitet je dodatno oslabljen visegodisnjim koriscenjem telefona.
I trece, displeji na dodir su veliki potrosaci.

Mozes eventualno pogledati neki od Asha modela od Nokije, mozda ako nadjes Lumiu 520 neku polovnu ili bilo sta novije. Ne pratim te starije modele pa ne znam kako im se cene krecu, ali za te pare ne mozes ocekivati da ce izdrzati puno njakanja. Zaboravi na 15 sati koriscenja telefona koji si platio 30 eura. Za takvu igranku prosto moras vise para odvojiti.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Re: galaxy 3 gt-i5800

Post od sila »

hvala na odgovorima , evo nasao sam neku nokiu 500 , simbian je i ovaj kaze da moze whatsapp pa cu najvjerovatnije nju da uzmem , pozz ...

Odgovori