Samsung I5800 Galaxy 3

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
natalija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 29. Okt 2011. 18:38

Post od natalija »

Ja mislim froyo 2.1 ak je to fabricko izdanje jer nista nisam naknadno ubacivala,a koristim advanced task manager jos od ranije i evo za sad aje baterija puna a jutros oko 8h sam ga skinula sa punjaca i iskljucila taj 3G pa cemo videti dokle ce izdrzati.Meni je baterija trajal do 3 dana sa svakodnevnim koriscenjem wifi i to vise put au toku dana i vrlo malo poziva i poruka nekada nista od toga danima ali zato wifi cesto a sada traje 1 dana!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ako nisi menjala originalni firmver onda imas Eclair 2.1 (Froyo je 2.2). Verziju proveravas tako sto kada si na pocetnom ekranu pritisnes "Meni taster" (taster skroz levo), pa izaberes "Podesavanja" pa "O telefonu" i tu ti sve pise.

Nesto informacija o potrosnji mozes da vidis ako izaberes tu opciju "Upotreba baterije".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Meni uz bas veliko koriscenje wifi-ja i uz poveci broj poziva i poruka traje 2 dana...uz nesto normalnije koriscenje 3 ... i uz to imam live wallpaper...

natalija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 29. Okt 2011. 18:38

Post od natalija »

Baterija jos uvek traje i mislim da ce izgurati 24h :) izgleda je bilo do 3G!!!! :D :D :D :D :D

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Jutros sam hteo da uradim update na jps rom i zakuje mi ekran na ucitavanju samsung...Znaci pocne da dize sistem i zamrzne se slika na logo samsung posle nekog vremena.Ima li resenja ovom problemu?Inace kada odradim update na eclair podigne se normalno i radi,ali sada nikako nece froyo da se instalira...
Uspeo sam da vratim stari rom,pa onda novi samo sto mi je telefon sada opet zakljucan na telenor mrezu.Da dajem pare da ga opet dekodiram necu...Ima li neko resenje da se dekodira sa nekim programom ili da ga prodajem,jer bi ga rado bacio u smece sada...Da sam znao da ce vracanjem starog roma da se zakljuca opet ne bi ni pokusavao da ga flesujem...

Odneo sam u servis i dekodirao ga za 500 dinara,jer nije uspelo preko raznih programa koji rade bez box-a...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Ivane znas li mozda kako da updajtujem market na destiny 2.1 ROM-u?Na InDroid v6 sam moga preko recoverymoda...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Meni se market sam update-ovao na oficialnom romu,ali ne znam da li kod tebe moze tako...Probaj da skines market aplikaciju zasebno i da je instaliras u telefon... :unsure: :? :|

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Pa i meni se updejtovo sam na oficijalnom JPS u ...Ali ja pitam za custom ROM?! Trenutno imam destiny 2.1 i na njemu nece sam da se updejtuje...A na InDroid v6 ROM u sam preko recovery moda

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Probaj ovo sto sam ti naveo u prethodnom postu da vidimo da li moze,pa javi sta si uradio...Ja sam to radio drugu na htc tattoo koji je imao cayogen rom 7.0.3.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Skinuo sam Market Updater,instalirao ga i odmah je odradio update :D Reci mi jel si pokusavao onu metodu za GPS sto sam rekao?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Jesam i radi.Probelm je samo kada ugasim telefon i kada ga opet startujem treba mu nekih par minuta da locira,a posle locira odmah...Verovatno se resetuju podesavanja u cahs memoriji kada se ugasi telefon :D

lib
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 24. Okt 2010. 14:24

Post od lib »

zanima me dal u android marketu postoji neka aplikacija kada imas propusten poziv ili poruku da ekran svjetli.. vidjela sam par aplikacija,al cini mi se da su napravljene samo za mob koji imaju blic. a kako ga ovaj nema,zanima me dal postoji kakva aplikacija za to?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ja znam da ima handcent koji ima tu opciju da se namesti i svetli u intervalima kada ti je stigla poruka dok je ne procitas...Primera radi stavis da te obavestava 5 puta na svakih 10 minuta...E,sada ne znam da li ima takva aplikacija za propustene pozive.Bolje postavi pitanje na temi ''Najkorisnije aplikacije za Android OS''.

toske1981
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 16:45

Post od toske1981 »

e moze pomoc oko multiboot-a! na kyrillosu 9.2 non oc i skinem system.img za g3mod rom i uradim prema upustvima sa xda i nista jos uvek sam na kyrillosu! pa ako je neko petljao sa multiboot-om aj nek vidi da pomogne! poz

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ja iskreno nisam i ne volim kuvane romove,jer nikad ne mogu da rade kao fabricki za koji su pisani drajveri samog telefona...Stavi lepo fabricki rom i ne razmisljaj,jer se desavalo da riknjavaju ekrani na kuvanim romovima.Sto je masovni slucaj sa htc telefonima,koji su u sustini djubre za samsung,jer se dosta ljudi zali na hardware,a i lazu ljude za update-ove...

Mihailo82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:16

Post od Mihailo82 »

Pozdrav svima,imam Samsung I5800 nekih 20-tak dana pa me zanimaju neka podesavanja tj.imam malih problema pa ako neko moze da mi pomogne.
1.Nemam opciju za postavljanje live wallpepers-a ili kako tamo pise tapet(galerija i galerija tapeta)naravno skinu sam par njih
2.imam problem sa aplikacijom talking tom a i sa svim slicnim je se ona pokrene radi 2,3 sek zablokira i vrati se na pocetnu stranu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mihailo82, "zive tapete" nemas zato sto je ta opcija fabricki iskljucena. Ako rutujes telefon postoji procedura za ukljucivanje "zivih tapeta" ali to ne preporucujem zato opterecuju CPU i ubrzano trose bateriju (sto je i razlog sto su fabricki iskljuceni).

Nova verzija Talking Tom-a ne radi sa I5800, najverovatnije zato sto I5800 nema ni CPU ni GPU potrebnih performansi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Kao sto rece tomas opcija "zivih tapeta" se lako ubaci...neki se zale da im se tad brze trosi baterija mada ja nisam imao prevelikih problema sa tim i telefon mi je radio fino bez ikakvih bagova i zastajkivanja... Talking Tom mislim da jedino moze da radi na OC Romu koji dozvoljava 1200 Mhz ali ni za to nisam siguran...

toske1981
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 16:45

Post od toske1981 »

e ovako stavio sa ovaj ROM [GB/CM7] Kyrillos' ROM v10 Beta GWK74 i on ima samo android qwerty tastaturu, a ja sam navikao na klasicnu tastaturu tj. 3x4 i znate li neku da mogu da instaliram. probao sam lg-jevu ali ne radi. Pa pomagajte ljudi :cry: :cry: :cry:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

toske1981, jel radi market na tom ROM-u? Imas na marketu gomilu tastatura, pa pogledja da li ti neka odgovara.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori