Samsung I5800 Galaxy 3

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@toske1981 javi se na pm ako nisi uspeo da nadjes tastaturu da ti posaljem na mail...Ja sam instalirao live wall... i super radi.Nisam primetio da se nesto brze trosi baterija,a znam da sigurno vise trosi bateriju neki program koji jede ram u pozadini,a trenutno se ne koristi.Zato uvek pogasim programe sa task killer i ne razmisljam...Baterija na ovom telefonu je super u odnosu na druge telefone,1500 mAh.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Meni baterija drzi 2 dana uz konstantno koriscenje...da li su to igrice,pozivi ,wifi ili gps nije bitno :)

toske1981
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 16:45

Post od toske1981 »

@ ivan cirkovic mozda nisi video ali pustio sam ti mail na pm pa pomagaj i posalji tastaturu. smorila me ova qwerty. hvala

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@ toske1981 poslao sam ti na mail program i nadam se da ce ti odgovara ti takva tastatura...Izgleda kao na klasicnim telefonima,mislim na dugmice i redosled slova. :wink:

toske1981
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 16:45

Post od toske1981 »

e imam problem sa gps fix-om od kad sam na [GB/
CM7] Kyrillos' ROM v10 Beta GWK74, tj nema sanse da me neki satelit uhvati. na kyrillos 9.4 je sve funkcionisalo besprekorno. pa mi treba pomoc da otklonim ovaj problem

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Skini gps aids i odradi sa njim i sacekaj 10 minuta samo prvi put da uhvati...Nakon toga skini gps tools i pokreni njega i ako ti se vide sateliti na radaru,a nisi konektovan znaj da ce se konektovati samo mu treba vremena...Mora da skine neki gps asistants...mislim da se tako zove i neka ti bude upaljen net na telefonu kada sve ovo radis...

Mihailo82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:16

Post od Mihailo82 »

Cao drustvo da li mogu da vratim I kako 2,2 verziju na 2,1,zato sto su mi neke aplikacije radile na 2,1 a na 2,2 nece.POOOZ HVALA

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mihailo82, sta ti je radilo na 2.1, a nece na 2.2? Inace na 2.1 mozes da se vratis tako sto ces skinuti, odgovarajuci, 2.1 firmver i instalirati ga pomocu Odina. Firmver potrazi na samfirmware i slicnim sajtovima ili na XDA forumu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

xda forum je zatvoren....do kada vidjecemo...mislim da smo sada mnogi ostali odsjeceni od mnogih informacija...katastrofa...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

hirurg, pa nije zatvoren zauvek...:) Nadam se da znaš da je to u znak protesta zbog donošenja zakona (SOPA i PIPA) u Americi a koji će pogoditi i korisnike interneta u celom svetu...:(

U najgorem slučaju XDA će biti dostupan sutra...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ma znam da nije zatvoren, al kad ne radi jedan dan remeti sve planove a da ne pricam kad ne bi radio vise dana. srecom brzo je proteklo glasanje tako da smo svi opet na nama dragom sajtu :)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi koji je ovo rom i koja verzija?Hocu da ubacim rom isti ovakav da mi bude beli task bar kao na nekim modelima samsunga...Pogledajte zadnjih 30 sekundi snjimka i ako neko moze da mi pomogne,jer ne vidi se bas jasno koja je verzija i koji rom?

http://www.youtube.com/watch?v=bhf_lr2h ... re=related

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Ivan Cirkovic, provo sam hteo da napisem da imas linka ka odgovarajucoj temi na xda forumu ispod klipa, a onda sam shvatio da tebe ne zanima G3MOD vec launcher iz klipa. Mislim da je to neko instalirao drugi launcher umesto touch-wiza. Pogledaj na XDA forumu imas tamo par tema o alternativnim launcherima i modovima za i5800.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ok.Gledao sam g3mod ali me zanimalo da li moze samo launcher kao sto ti rece,jer zelim da ostanem na ovom starom fabrickom rom-u koji radi super...

Nema sanse da ja nadjem to...Usao sam u teme i gledam u temama da li ima,pa jedino preko nje da se instalira...Ako ti naletis izbaci link...

Koliko sam ja mogao da procitam pise da mora da se flesuje i ubaci novi firmware sa tom temom kako bi promenilo boju notification bar-a.Ako moze pomoc da nadjem neki rom koji podrzava i ima po default-u temu sa white notification bar?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

@Ivane Postoji takva tema,ali moras da imas kuvani ROM sa 9-lockscreen ja mislim...Ne mozes tu temu na fabricki da ubacis....

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Vidim da ne moze.Reci mi koji rom moram da imam i kako se zove tema da odradim flesovanje onda?Citao sam malo po forumima i video da je to jedino resenje...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Nisam siguran da li je tema za 9 lockscreen...Udji na xda->samsung galaxy 3->Themes and apps->Galaxy 3's themes list(to ti je sticky) i tu nadji tu temu...pa sad ti kazem zavisi dal je tema za 5 ili 9 lockscreen i po tome vidis koji rom da ubacis...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Pa ne znam da li se vidi na ovom snjimku da li je za 5 ili 9?Ja bi je instalirao i mislim da je u sklopu sa g3mod.Mozes li ti da vidis koja vi mogla da bude ova tema ili rom?

Mislim da je ova http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1221127

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

@baki Rutovanje telefona je dobijanje administratorskih prava na telefonu.Root je korenski korisnik Linux OS-a,onaj koji ima maksimalne privilegije iza koji ne postoje ogranicenja.Razlozi za rootovanje ? Ima ih dosta al evo ja cu vam nabrojati najbitnije.Prvi razlog:Postoje aplikacije koje su dosta korisne ,a ko je zahtevaju root(da ne nabrajam sad).Drugi razlog je mogucnost ubacivanja takozvanih "kuvanih"(custom) ROM-ova koji mozete da stilizujete po svojoj volji ,ili ako vam je dosadilo da cekate za zvanicni update na 2.2 ili 2.3 postoje custom romovi koji rade na bazama tih verzija androida...Rootovanjem telefona dobijate mogucnost prebacivanja "nebitnih"aplikacija na svoju sd karticu.Nebitne aplikacije su one koje ne ucestvuju u dizanju sistema itd...Jos jedan razlog je ubacivanje ROM-ova koji poseduju odgovarajuci kernel za overclockovanje telefona(recimo 667Mhz je na stock romu,a na custom mozete da postignete 1300Mhz brzinu procesorai sad s tim naravno dolaze i neki problemi al to procitajte sami..),onda imate mogucnost stvaranje particija na vasoj SD kartici za vise memorije RAM-a itd itd mnogo razloga,koji su objasnjeni na silnim forumima(ovaj ovde,xda...).Nadam se da sam pomogao,sta vas zanima slobodno pitajte...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Da li ovaj telefon mogu da koristim kao 3g modem kada ga povezem na racunar?Da li je potreban Kies ili moze i bez njega,jer ne vidim opciju u telefonu za internet?Pre ovoga sam imao Htc Tattoo i imao je opciju da se koristi kao modem...Pitam ovo,jer ne kupuje mi se Telenorov usb modem i slicno ako vec moze preko telefona kao na Htc Tattoo.

Odgovori