Google Nexus S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Од јуче посједујем овог Google мезимца :)
У првом дану немам ама баш никаквих замјерки...сем ове:
tolero napisao:Cekaj on nema uopste micro sd slot a koliko vidim nema ni notification LED . .. ajde sto nema slot ipak ima 16 gb memorija ali LED :blinky:
Управо тако! Ужасно је иритирајуће то што морам да упалим дисплеј да бих видио имам ли пропуштених догађаја :disgust: Ајде и SD и радио, али LED брате... :uhuh: :dry:

И да... Код мене још нема ICSa...

dekijug
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2009. 04:00

Post od dekijug »

Imam problem nakon apdejta na ICS da kontakti koji nemaju prefiks +381, se ne prikazuju u call listi sa punim imenom vec samo brojevi. Da li ima neka caka u podesavanjima ili je to do same verzije androida? Hvala unapred

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Још увијек нисам добио ICS па не знам.
Како си одрадио update...? Са телефона или...?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Draco, jel si siguran da imas oficijelni ROM trenutno?! :chytry:
Samo nek se rolaju....sarme.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Одузео бих вам телефоне! :P :wink:
Идите на xda, толику заједницу има овај телефон, инсталирајте неки кувани ром са свим исправљеним грешкама... . :)
Слобода или смрт

dekijug
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2009. 04:00

Post od dekijug »

Po pravili foruma valjda ne smem da kazem sa kog sajta, ali je nas. Nisam preko telefona jer mi nije dolazilo obavestenje za update. Pratio sam postupke sa tog sajta gde su ljudi veoma lepo objasnili a i forumasi su nahvalili sve. Po svemu smatram da je zvanicna verzija. Na stranu taj nedostatak oko identifikacije... Drndam telefon od sinoc i evo danas skoro ceo dan i utisci su generalno da su ga samo iskomplikovali. Deluje ozbiljnije ali dosta je sporiji uredjaj. Viber ne radi. Bez ljutnje ako neko ima drugacije misljenje ali ovo je moje, i razmisljam se da ga vratim na stariju verziju.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Pera Detlic официјелни. Лично одрадио root прије пар дана.
bestboy, хаха знам, али последњих дана, баш некако од кад сам га добио, немам превише времена па сам га тек прије неколико дана и рутовао али сам очекивао ОТА...
Чим ухватим мало времена, прелистаћу xda, наравно :)

dekijug, имаш приватну...

dekijug
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2009. 04:00

Post od dekijug »

Ljudi, samo me interesuje postupak za sledeci rom koji sam nasao, "Oxygen v2.3.2 AOSP". Da li isto radim promenu naziva u UPDATE ili je drugi nacin. Znam da ovo mozda zvuci glupo, ali sam samo :unsure:

EDIT:
i zasto mi ne funkcionise slanje privatnih poruka. Sve poruke koje kao posaljem on mi ih cuva u sanduce za slanje. Ispise mi da je poruka poslata a kada pogledam u poslate tih poruka nema tamo :?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim već koristi ociju Izmeni. Obavezno pročitaj pravila Foruma.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dekijug, funkcioniše slanje PP-a. To što se tebi one prikazuju u sandučetu za slanje znači da se Član kome si poslao poruku još uvek nije ulogovao kako bi mu se prikazalo da si mu poslao poruku tj. nije je primio (ali samo zato što nije na forumu od kad si mu pustio PP). Kad se dotični Član bude ulogovao i kad se njemu bude pojavilo obaveštenje da ima tvoju PP tada će se kod tebe ona prebaciti u Poslate poruke.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dekijug
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2009. 04:00

Post od dekijug »

Draco, i meni pokazuje na delic sekunde tog pokvarenog andrida kada probam ulaz u recovery i samo vadjenje baterije resava trenutni problem. Da li je to isto sto se i tebi desava?
I da, za sada sam odustao od cackanja, navicicu se na ICS jer nisam vican oko tih dubljih andro stvari
Poslednja izmena od dekijug u Sre, 18. Jan 2012. 13:13, izmenjeno 2 puta ukupno.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Ево прије пар дана ухватио времена и бацио се на upgrade, али ме одмах дочекао проблем.
Из рековерија нисам могао да покренем инсталацију кроз "update from sd". Избацивао ми је грешку:

asserd failed: file_getprop(“/system/build.prop”,”ro.build.fingerprint”) == “google/soju/crespo:2.3.6/GRK39F/189904:user/release-keys” II
file_getprop(“/system/build.prop”, “ro.build.fingerprint”) == “google/soju/crespo:4.0.3/IML74KF/239410:user/release-keys”
E: Error in /sdcard/update.zip
(Status 7)

Требало је само да се укључи мозак па да се види да је била потребна последња верзија Андроида 2 (2.3.6) а моја је била 2.3.3. Надградио сам га на потребну верзију и инсталација је прошла без и једног проблема.
Међутим, проблем се јавио са root-ом... Bootloader је остао откључан, флешовао сам рековери CWM, SU апликацију, али нисам добијао root приступ, а рековери је нестајао прилоком првог рестарта, појављивао се покварени робот и телефон се могао угасити само вађењем батерије.
Тражећи решење проблема, пронашао сам тему на XDA, и решење: верзију SU апликације која ради (до ње је био проблем). Напомена: Кажу људи да не треба апдејтовати binary jeр иначе неће радити.

Ето, чисто да има записано, ако се некоме буде дешавала слична ситуација.

Запажања о stock ICS пишем за пар дана, кад ствари мало "легну" :wink:

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

nemojte da zezate da ovaj fon nema notifikacije za sms i propuštene pozive? pa zašto mu onda služe ambient i proximity senzori?

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Нема :dry:
Али не знам какве то везе има са наведеним сензорима...? :)

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kopitaneskita, Izvini ali stvarno, molim te napisi gde si ti nasao vezu imedju senzora i notifikacija, majke ti? :P

Draco, kako mislis nema?! Pa android je android, mora da ima......?!? :shock:
Samo nek se rolaju....sarme.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

Pera Detlic, veruj da sam bukvalno u 10sec preletio opis telefona i tamo pokazuju 2 ili 3 tačke na ekranu, pa rekoh možda neka od njih blinka kao notifikacija.

izgleda mi debilno da jedan ovakav uređaj nema nešto što je skoro pa osnovno.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pera Detlic, ima neka aplikacija koja upali ekran ili slično, sad sam je prošao na xda, i odmah zaboravio naziv :oops:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Pera Detlic napisao:Draco, kako mislis nema?! Pa android je android, mora da ima......?!? :shock:
Мислимо на лед нотификацију ;)

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Ko o cemu ja o problemima. Posedujem ga skoro 3meseca i nemam nikakvu zamerku do danas. Uspravno sam krenuo da kucam sms i slovo k kao i m nisam mogao da upotrebim,kao da su umrli, u vodoravnom rezimu sve radi. Da li je mozda neki " mrtav pixel" bas na tom delu gde su slova m i k. I da li ima neko ideju kako to da se popravi. Imam novi sendvich. Da li mozda root ili je do ekrana. Hvala unapred.
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VladaII, da li ti samo na tastaturi ne reaguje u tim područjima ili konstantno u upotrebi telefona? Ako je samo na tastaturi onda je neki bug, probaj neku drugu tastaturu! :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Kada je uspravno baguje m i k kada je vodoravno onda je sve ok. Kako mislis da promenim tastaturu. Da instaliram novu? Eh al to nikada ranije nisam radio.. Ja sam bio pobornik iphone ali kada sam otkrio android odusevio se, ali jos uvek sam end user newbie....thanks in advance.
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Odgovori