Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

liverpool_hooligans, nisi očigledno dovoljno dobro tražio... Odgovor ti je pred nosom: Particionisanje memorijske kartice

Mada je najjednostavnije koristiti program partition minitool. Ali obavezno pročitaj uputstvo! ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

bachika, trazio sam na engleskom. xD probao sam sa minitool partition wizard-om ali mi telefon ne prepoznaje ext2 particiju. izgleda da cu morati po Miskinovom uputstvu.

edit: jel moram da imam citac kartica? ne mogu pomocu telefona?
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Pa nisam siguran za čitač...
Probaj opet sa minitool-om, ali obavezno obrati pažnju na korake iz uputstva, koju particiju prvu praviš, koja mora da je primarna i tako to. Moguće da si tu nešto pogrešio...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Ninolina »

liverpool_hooligans, mislim da moze preko telefona ali su i drugi imali problem kad su tako radili. Zar nemas ne nekog bar da pozajmis citac ako vec nemas svoj? S njim ne bi trebalo da imas problema...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

Ninolina, nabavio sam citac :) pozajmio :) Probacu da odradim ponovo preko minitool-a, da ne dizem linux bez potrebe.

edit: nadam se da mogu ovde da pisem, posto je ona tema o karticama malo mrtva :)

uradio sam sve preko minitool-a, telefon i dalje prikazuje isti broj MB interne memorije. sta se desi sa tom ext particijom kada ubacim karticu u tel? kada instaliram link2sd (koji hoce sve da prebaci na karticu) na startu on trazi da napravi ext particiju na kartici, ako to ne uradim on prebacuje na karticu (fat32). i sve je to u redu da mi veliki deo podataka ne ide na internu. kada instaliram potrebne aplikacije, ostane mi 20mb interne, pa dodje uzvicnik i kaze dosta nema vise memorije :)

Quick System Info Pro prikazuje razne memorije, ali cini mi se ne i onu koju sam ja napravio.

ne mogu nikako u glavi da pohvatam krajeve ove price o particionisanju.

zar ne moze da se jednostavno koristi particija na kartici kao interna memorija. ovaj galaxy ace stvarno ima malo interne memorije. nasao sam dobar rom, koji mi u startu zauzme oko 60 mb.

edit 2: izgleda da sta god uradis, jedan deo aplikacija ide na internu memoriju (i to ne bas zanemarljiv deo). a meni je toliko mala memorija da za nekoliko aplikacija je popunim :(
Poslednja izmena od liverpool_hooligans u Sre, 14. Nov 2012. 01:11, izmenjeno 1 put ukupno.
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

liverpool_hooligans, opet nešto ne radiš kako treba jer ti nećeš videti ext particiju (nju će videti samo link2sd app) i memorija kartice će biti umanjena za iznos ext memorije + malo nekih gubitaka...
Link2sd ti ne traži da pravi ext particiju nego da mu ti kažeš koju si napravio. Dakle ako praviš ext3 nju i odabereš pri prvom pokretanju aplikacije, zatim valjda restartuješ telefon i preko link2sd prebaciš instalirane app na ext particiju i one sasvim normalno funkcionišu kao da su na tel memoriji. NE MOGU SVE APP NA EXT particiju. Dakle nekih 4-5 app će ti ostati na memoriji tel-a i nemoj puno da petljaš oko sistemskih aplikacija, ostavi ih tamo gde im je mesto...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

bachika, nemoj da me grdis :( xD

Izvinjavam se, nisam resetovao telefon posle pokretanja link2sd.

sada Quick System Info Pro prikazuje moju ext2 particiju kao deo link2sd.

jos samo da vidim kako ce se puniti mem. telefona kada s vremenom budem instalirao neke aplikacije.

hvala na pomoci.

bachika, imas pivo od mene u NS :)
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

liverpool_hooligans, imas opciju u link2sd da se sve nove app automatski instaliraju na ext particiju. A sad linkuj ove sto imas pa vidi kako se memorija prazni... :D
Nisam hteo da te grdim :lol:
Kad idemo na pivo?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

bachika, sve je sada na kartici i sve sam podesio, ali mi ostaje samo 90MB-bedno, ali sta da se radi.

ako si u NS, mozemo sutra :)

reci mi, sta mi je potrebno da ga malkice overklokujem :)

dobio sam uz rom neki ''no-frills cpu control''
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

liverpool_hooligans, pa ili no frils ili set cpu ti rade posao. Samo obavezno proveri koliko je developer propisao za taj rom da može da gura... Što više klokuješ baterija sve kraća...
Posle restarta telefona će se memorija telefona blago povećati. Link2sd ume pomalo da zbuni tel po pitanju toga...
Nisam u NS, a nemam ni put nikakav ka tamo... Jednom prilikom ćemo popiti :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

bachika, cini mi se da ne moze preko no frills, granica je 832mhz, toliko je po default-u. klokovanje mi nije toliko neophodno, prilicno je brz i ovako :)

hvala jos jednom.

srdacan pozdrav!
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od stele87 »

moze li mi neko preporuciti neki dobar,stable, isproban ROM, probao sam GB 2.3.7 - ne dopada mi se sam izgled,
a koliko vidim ICS nije stable - ima dosta bagova... neki ql ? :D falaaa :D

MosyHQ
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 17. Dec 2011. 16:10

Problem sa memorijskom karticom

Post od MosyHQ »

Poz narode, kao sto vec pise u naslovu, nejasna mi je jedna stvar. Naime, drugaru na Samsung Galaxy Ace nonstop fali memorije. Kada sam uzeo da pogledam o cemu se radi, video sam da su mu sve aplikacije instalirane na telefon, i da tu nije imao vise slobodne memorije, a na kartici 1GB free. E sad, udjem ja u "upravljanje aplikacijama" i vidim da za sve aplikacije opcija "premesti na karticu" nije moguca. Zna li neko o cemu bi ovde moglo da se radi?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Problem sa memorijskom karticom

Post od iKe »

MosyHQ, nije tu problem sa memorijskom karticom, nego sa načinom na koji radi android. Na starijim verzijama Androida su sve aplikacije išle na memoriju telefona, dok je kasnije omogućeno da se deo aplikacije instalira na memorijsku karticu, ali one aplikacije koje imaju widget-e i slično idu na memoriju telefona. Možeš da pokušaš rutovanjem i povećavanjem interne memorije od memorije kartice, da popraviš situaciju, ali ne znak kako to ide na Ace-u. Pogledaj n.pr. ovu temu gde se priča o tom problemu viewtopic.php?f=17&t=26125. Imaš o tome i u temi o HTC Desire-u.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

misirac123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2012. 14:50

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od misirac123 »

Imas samusng ace kupljen u telenoru prosle godine. Ocu da predjem u mts, nisam imao njihovu karticu da probam dal radi fon, ali sam uzo VIP karticu od druga, i sa njom u mom telefonu imam neki uzvicnik pored slicice kartice pri vrhu ekrana telefona. Takodje mi telefon trazi neku sifru za pristup mrezi!?!
Cenim da ovo znaci da mi je telefon kodiran na telenor mrezu i da kartice iz mts nece da rade u njemu. Jel bi stavljanjem nekog custom roma u telefon otkljucao uredjaj za sve mreze, da znam dal da se vatam u to kolo ili ne?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Ceftriaxone »

Да то значи да је закључан. Може да се откључа.
Прогуглај, ја сам прошле године откључаодевојци гледајући неки туторијал. Била је нека апликација,не сећам се имена.
ex ivan87

misirac123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2012. 14:50

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od misirac123 »

Jel ovo dobar tutorial za takvu rabotu?

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1335548

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam na taj nacin otkljucao dva Galaxy Minija sa Vipa tako da je to to. :)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Ceftriaxone »

^^ то је то! Он са випа, ја са телесмора.
ex ivan87

misirac123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2012. 14:50

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od misirac123 »

Fala, cim dobijem karticu MTS-a, probacu da vidim sta ce ispasti...

Odgovori