Galaxy Tab 2

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Galaxy Tab 2

Post od cgmiki »

Slika

- 10.1-inch display (1280×800),
- Honeycomb OS,
- 8 MP camera,
- 2 MP on the front for video chat and self-portraits
- full HD video recording and playback
- dual surround sound speakers
- 10.9mm thick
- 599g weight
- 6850 mAh battery
Poslednja izmena od cgmiki u Pon, 14. Feb 2011. 08:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

10 inca ekran?? Koliko ce to cudo da bude :lol:

Voleo bih da testiram to cudo :wink:
and justice for all...

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Dobra odluka da povećaju dimenzije ekrana u odnosu na Tab, Motorola Xoom će imati iste dimenzije i rezoluciju, tako da neće biti problema sa kompatibilnošću aplikacija. A Android Tableti će zaživeti samo ako bude obezbeđena DOBRA softverska podrška.
Imam Ipad, koji ima 9.7" ekran, i sve ispod toga se čini besmisleno...
Ostaje pitanje optimalne rezolucije, Apple na Ipadu i Ipadu 2 forsira 1024x768, što je rezolucija koja je bolje prilagođena čitanju u portrait modu, bilo da su u pitanju ebook readeri ili novine.
Android se drži wide rezolucije (1280x800), koja je bolja za prikaz filmova, ali ne i za knjige IMO.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Meni je ovo odlična stvar, ali kao dodatak uz telefon, ko baš želi da ima sve u pokretu na velikom ekranu. Što se tiče funkcije telefoniranja, nemam pojma da li je uopšte omogućena na Honeycomb, pošto je on opisan kao tablet only OS. Svakako ne bih koristio takvu kombinaciju. Prvi Tab je po meni idealne veličine da može da se koristi udobno i za net, office, filmove itd. a da pritom bude okej i da se redovno nosi i kao telefon. Jedina zamerka na prvi Tab mi je ustvari nedostatak slušalice, jer bih ga bez problema koristio kao standardni fon, umesto sa BT sluškom, kao što sad radim.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kako li će full HD playback da provuku kroz 1280*800 :chytry:
I kamera na nečemu što ne može da se drži jednom rukom, a od prednje kamere za video call ništa :dry:

Ne kažem da je loš, samo da ima propusta, a lično ne volim toliko ekskluzivne modele za koje ne postoji toliko dobra podrška (ROMovi, update). Ipak HTC i Apple u tome prednjače iako Samsung vodi tehnološki razvoj.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gargamel4, prednja kamera za videocall postoji, rezolucija je 2Mp. ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Sviđa mi se tablet pogotovo zato što je čist honeycomb bez ikakvih budženja, ali koliko vidim nema hdmi i usb što je poprilično loše.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ne znam za HDMI, ali Engadget tvrdi da ima USB :wink:

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Hvala bogu da su izmislili "tablete", tako da vise necu menjati telefone. Imam Galaxy Tab, i pored njega Samsung S3110, i nista mi vise ne treba.

PS: samo sada da me ne uvati manija menjanja tableta :D , valjda nece? imam ja svoje JA :oops:

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

ma da ali novi telefoni ce imati NFC sto ce zameniti tvoju viza karticu ...itd itd...i tako beskonacno :D

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

У марту креће продаја. Цена се креће од 700 евра па навише.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ovo je prava zverka :wink:
Note IV N9100 dual

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

mene samo zanima stanje sa baterijom... jeste da ima 6850 mAh [ :blinky: ] ali za ovakav uredjaj?
Samo nek se rolaju....sarme.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pera Detlic, pa na prethodnom Tabu je baterija 4200 mAh, cini mi se..:-) A Araphel se uopste ne žali na trajanje.. Po tome bih rekla da ce se i ovaj dobro pokazati sa trajanjem baterije..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

To onda nije baterija vec mini akumulatior :wink:
Note IV N9100 dual

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Koliko se a secam, bilo je price da je baterija na 'prvom Tabu' odicna i da vozi opusteno po 2 dana... sto je super, ali pogle' ekran na ovom cudu i pogledaj na Tabu 1, a kol'ko ja znam ekran najvise 'przi' po bateriji.... 8)
Samo nek se rolaju....sarme.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

djoni napisao: Ostaje pitanje optimalne rezolucije, Apple na Ipadu i Ipadu 2 forsira 1024x768, što je rezolucija koja je bolje prilagođena čitanju u portrait modu, bilo da su u pitanju ebook readeri ili novine.
Android se drži wide rezolucije (1280x800), koja je bolja za prikaz filmova, ali ne i za knjige IMO.
ovo je po meni stvar broj 1 kod tableta. bar za mene 4:3 na tabletu je pod obavezno. problem je što se samo apple drži toga, i vidim da će hp palm da bude takođe 9.7" ekran i 4:3. ja bar ne razumem tu opsesiju sa 16:9, da li je to zbog igara, ili filmova, nisam siguran? filmovi su ionako većina 2:35 format, tako da malo više ili manje crnih traka ne znači puno, ali za sve ostalo (knjige, magazini, surf u oba moda..), 4:3 je zakon...

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

koliko kosta ovakva jedna zverka :D i zanima me dali moze da se ubaci sim kartica i da se koristi ko obican fon :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

bobex, Tab2 je zvanično preimenovan u Galaxy Tab 10.1V, otkako je najavljena nova i tanja verzija Taba 10.1

Može da se ubaci 3g kartica, ali nema funkciju telefoniranja, samo data saobraćaj. Galaxy Tab 7 može da se koristi kao telefon, uz pomoć bluetooth slušalice, ili običnih sluški sa mikrofonom. Ja ga koristim i kao telefon.

Tacty, Što se tiče rezolucije, ja eto baš imam suprotno mišljenje. Probao sam iPad i prvo mi je preveliki, drugo ne sviđa mi se taj odnos strana ekrana. A što se surfa na 16:9 tiče, ja apsolutno nikakav problem na Tabu nemam, knjige takođe čitam i ne vidim kakvu presudnu ulogu tu ima razmer ekrana.

Odgovori