Samsung B5722

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Samsung B5722

Post od zokowmali »

Dosao sam u situaciju da moram da koristim dva postpaid broja,da nosim dva telefona mi ne pada na pamet.kupio sam za male neke pare prvo Samsung D980,radi poso,nema sta,kamera extra i kvalitet zaista dobar...ali me ubi njegov interfejs i brzina rada.Odem u radnju,zagledam,nude mi neke C5212,D880,i jos neki B****(isti D880 samo malo glasniji).Nisam hteo da dajem vise od 150 evrica,prodavac mi dade B5722.
E sad malo da opisem taj model,posto ne videh temu o istom...
Telefon izgleda,onako na prvu,elegantno,jeste malo plastikenac,al sta bi ja za te pare...U displeju se odmah primeti razlika u odnosu na ostale pomenute modele,pogotovo D980.Boje jasne i slika cista,na suncu izbledi ali ostaje citljivo.Dodjem do zakljucka da nije TFT.Dugmici za prekid i javljanje ne svetle,i ne,to ne moze da se podesi,interfejs su se potrudili da bude rip-off androida,sa nekim izmenjenim finesama.koriscenje Touch screena je totalni plus,jasno,bez prekida,precizno.Veliki minus mu je sto nema opciju qwerty tastature.izrada jeste malo plasticna ali nema skripanja i pomeranja delova,baterija skroz dobra,ja ga akam doooobro, i baterija 4 dana bez frke.Zvuk u slusalici je dobar,jasan,u slusalicama je solidan ali ne i dobar,ne poseduje 3,5mm.Kamera nista posebno,solidna ali blic isuvise blizu kamere pa deluje da je jak tako da slika sa blicem deluje bledo.Rad sa dve kartice se malo razlikuje od D980 i mislim da je bolje reseno na D980. Za razliku od njega ovde se prebacuje na taster sa bocne desne strane.I treba prebaciti pre nego sto se pozove,ne moze da se bira prilikom poziva ili slanja poruke.Naravno kartice su obe aktivne i to je ok.Ako hocu na net,lepo me upita koju karticu hocu da koristim za to.memorijska moze da se menja bez vadjenja baterije.Zvono se cuje ali bi moglo biti malo glasnije.


Ocene od 1 do 10:

Dizajn-7
interfejs-8
Baterija-10
Zvuk-5

Ovo je moje licno misljenje.Ali telefon za sta je namenjen radi posao,mislim da je D980 klasu iznad zbog materijala od kojih je napravljen,kamere i sistema rada sa dve kartice.Sveukupno je moja ocena za model B5722 solidna 7.

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rux »

Interesuje me kako se podesava da java aplikacije koriste GPRS, prvenstveno opera mini......?POsto sam video da velika vecina ima problem sa tim
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

Zaista nemam taj problem,koju god aplikaciju hocu da pokrenem i ako je za nju potreban net,lepo me upita koju karticu hocu da koristim za to.Tako da verovatno ne mogu da pomognem po tom pitanju....

Odgovori