Samsung I9001 Galaxy S Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
jazz
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 14:06
:: S7 Edge

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od jazz »

toda81, srecno i nek te sluzi dugo, i onako kako ti zelis :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

jazz, hvala koleginice. I ja vama zelim da uzivate u vasim mobilnim ljubimcima i tu smo i dalje da se pomazemo
Note IV N9100 dual

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od migi »

Imam jedno pitanje. Telefon mi se nenormalno zagreva pa sam skinuo battery monitor da vidim koje su brojke u pitanju.
Naime juce sa stavio telefon na punjenje a u isto vreme zakacio sam se na wifi da skidam neku vecu igru dal je bio gta ili nfs nije ni bitno uostalom.
Sustina - radio je dugo vremena, dugo se i punio i sve vreme je bio ukljucen ekran. U jednom trenutku zapistao je telefon i na ekranu je izbacio poruku da je iskljucio punjenje jer je temparatura baterije previsoka i stvarno telefon je bio vreo kad sam ga uzeo u ruke. Tad nisam imao aplikaciju da proverim temparaturu ali evo brojki:
Na standby ~33C
Na punjenju ~45C
Na igrici ~ 45C
Punjenje i ukljucena igrica ~60C !!!

Kad se puni ugreje se, ajde kapiram to je iole normalno. Ali da prekine punjenje...To mi je sumnjivo

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od dzonsi »

Bolje postavi pitanje u temi o servisiranju,da ti neko strucniji odgovori,i meni se telefon ugreje prilikom punjenja ili kada cepam wifi,nista manje ili vise nego bilo koji drugi,tako da ako si primetio da je mnogo,bolje odnesi:)

Neshke24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 22:10

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Neshke24 »

Cao drustvo :)

Tek pre neki dan sam rootovao telefon iako ga imam vec par meseci. Nikako nisam smeo da se usudim, najvise jer se slabo razumem u android, ali eto obavih i to uspesno... Sad me zanima koji recovery bih mogao da instaliram a koji rom? Imate li neke predloge, zanimaju me vasa iskustva... :)

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od migi »

Pozdrav, ima li ko iskustva sa karticama od 32GB? Nameracio sam se na ovu
http://www.uspon.rs/proizvodi/Micro+SD- ... er-0702682.
Kapiram da 1.4GHz procesor moze da gura ovo bez problema, a i u specifikaciji pise da podrzava, al sta znam, da proverim ipak ima li kakvih problema.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Ja sam imao nameri da kupim karticu od 32gb kada sam imao ovaj tel, ali sam ga u medjuvremenu prodao :) Cim su napisali u specifikaciji da je podrzava onda sigurno radi bez problema
Note IV N9100 dual

Fedex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2012. 07:07
:: Nokia E72

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Fedex »

Da li je potrebno rootovati android telefon da bi prebacivao aplikacije sa telefona na SD karticu? Ako napunim telefonsku memoriju hoce li mi onda automatski krenuti punjenje SD kartice?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Moras prvo da rootujes tel da bi ima mogucnost da prebacujes aplikacije na SD, a treba ti poseban program za prebacivanje aplikacija kao npr zdbox iki link2sd. Neke aplikacije se same automataki instaliraju na SD, a neke moras "rucno" da prebacis
Note IV N9100 dual

Fedex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2012. 07:07
:: Nokia E72

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Fedex »

Jel to prakticno znaci da SD karticu ne mogu uopste da koristim bez rootovanja telefona?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Naravno da mozes da je koristis za skladistenje multimedijalnih falova, ali tek ada odradis root mozes da koristis opciju app2sd
Note IV N9100 dual

Fedex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2012. 07:07
:: Nokia E72

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Fedex »

Kako najlakse da odradim backup unrooted telefona? Imam problem sa Kiesom jer mi zabode na 88% pri importu kontakata. kolika je verovatnoca da posle rootiranja podataka nesto nestane od podataka? Kada se odradi vracanje na fabricko podesavanje sa rootiranim telefonom, da li je moguce uraditi backup vecine aplikacija?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Backupk kontakata mozes da odradis preko aplikacije koju mozes da nadjes na marketu, a najbolja i najlaksa varijanta ti je da uradis root i koristis totanium backup
Note IV N9100 dual

Fedex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2012. 07:07
:: Nokia E72

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Fedex »

Kako najlakse da odradim backup svih podataka pre rootovanja telefona?

Program G Cloud je veoma dobro resenje, 1 GB podataka sa sopstvenim storage-om bez potrebe za rootom...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Ne znam zasto se bojis da uradis root kada je toliko jednostavan da se odradi bukvalnu u tri koraka. Samo se skinu dva fajla, prebace na telefon, upadne u recovery, flashne se recovery i posle se instalira fajl za root i gotovo. Posle toga imas mogucnost da koristis veoma korisne programe koji rade samo na root-ovanim telefonima
Note IV N9100 dual

Fedex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2012. 07:07
:: Nokia E72

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Fedex »

Ne bojim se naravno, nisi me razumeo, samo zelim pre roota da spasim najosnovnije podatke ako se eventualno nesto lose desi...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Sta ti je sve bitno od podataka? Npr kontakte sve mozes da sacuvas tako sto instaliras go contact ex i u njemu imas oociju za backup kontakata pa posle samk taja fajl posle backupa "uzmi" sa memorijske kartice jer ce ti tu sacuvati.Kad avracas samo ooet instaliras go contacts ex i uradis restore
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od loki13 »

Koliki je minimum mb u paketu da bi ovaj tel normalno funkcionisao? Znaci da je online nekim 5-6 sati dnevno,da pritom proverava mailbox,updejtuje vremensku prognozu i jos neke aplikacije + standardno surfovanje...najbitnije ne gleda se youtube itd...
Ovo pitam iz prostog razloga jer u cenu paketa imam ukljucenih 600mb,pa ne bih da dodjem u situaciju da moram da menjam paket ili doplacujem za mb jer je ova kolicina premala.
Da li ovaj tel ima nekih znacajnih mana i kakve su mu muzicke sposobnosti?
D500&E71

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od Azimuth »

loki13, mogu ti reci samo da ce ti tih 600mb iz paketa biti i previse za to gore navedeno. Zapravo, mesecno za prognozu, mailove (mislim na tekstove a ne na attachmente), fb, msn, skype, whatsapp, viber i jos tako nesto od tig drustvenih mreza, sinhronizacija kontakata i bla bla ne moze ti otici vise od 100tinak mb. Net ces ubiti jedino ako budes nesto grdno veliko skidao, ali za takve stvari postoji wifi :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9001 Galaxy S Plus

Post od toda81 »

Slazem se da je sa tim koriscenjem kakvo je tebi neophodno nemoguce potrositi 600mb. Bice dobro ako i polovinu potrosis, a ako se budes zagrejao da gkedas youtube preko telefona onda je svasta moguce
Note IV N9100 dual

Odgovori