Samsung I5500 Galaxy 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

MakiDance, to nema veze sa Android sistemom vec sa tehnologijom ekrana osetljivog na dodir. Konkretno radi se o kapacitivnom ekranu koji ne detektuje pritisak (poput rezisitivnih) vec promenu kapacitivnosti usled interakcije nase koze sa ekranom.

Daklem odgovor je "ne nije moguce softverski prilagoditi ovaj TS".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

MakiDance
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 23:12
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od MakiDance »

E jbg bas. A bas mi smeta. Imam dugacke nokte, a slova i kad je qwerty tastatura su nekako preblizu i mali u odnosu na moj prst. Pokusala sam da skinem aplikacije, tipa, veca tastatura itd. al' opet su slova blizu i ne vredi... Imam telefon pola godine, i dalje nisam navikla na tastauru.... Ali dobro, sta sad.. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

MakiDance, postoje specijalni stilusi ("olovke") za kapacitivne ekrane, koji se ponasaju poput ljudske koze. Mozda ti to pomogne. Obrati paznju na specijalni. Obicne olovke za rezistivne ekrane nece raditi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dare123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 18. Sep 2011. 15:42

Post od dare123 »

Prvi put imam android telefon...recite mi dali da ubacim anti virus i dali je to dobro za telefon....?

kada udjem u podesavanja/o telefonu/upotreba baterije....pise gore npr.1h 7m 38s od otkacivanja....sta to znaci...i pise dole sistem android telefon pasivan itd...HITNO

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Хитноо! :lol:
Антивирус: Не.
"Откачивања": Од када си га скинуо са пуњача...
Пасиван: То је нешто модерно, не разумем се у так'е ствари.
Слобода или смрт

dare123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 18. Sep 2011. 15:42

Post od dare123 »

jos mi stoji od danas SISTEM ANDROID... gde je ono upotreba baterije... sta da uradim?

gajic007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 12. Jan 2011. 22:37

Post od gajic007 »

ljudi kako da abdejtujem telefon na 2.2 jer me smara 2.1 telefon je iz vipa jel moram jos nesto da skidam ili sta ili da ga nosim u servis da oni to odrade

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Odradjen update na 2.2, medjutim, problem sa wireless interentom se nastavlja. Nekad hoce da se konektuje, a nekad nece uopste. Samo daje Obtaining IP adress pa posle par sekundi se pojavim Disconected pa opet Obtaining IP adress pa unsucessful i tako sve u krug.

Ponekad se odmah konektuje, ali retko. U cemu je problem?
NOKIA E7 User

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ajd jedno pitanje,vezano je za ovaj model.Posto mi stariji sin "vraca" nazad ovaj telefon :D ,zeleo bih da mu uradim root.Telefon je na 2.2,pitanja,nasao sam da na marketu postoji app universal androot i navodno odradjuje sve bez problema...drugo da li root brise podatke sa mem.kartice i ono najvaznije,ako to sve proradi,sta po dosadasnjem iskustvu,bespotrebno obrisati a da se ne poremeti rad telefona?Hvala

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od Vidovac »

ee, molim vas, da li neko moze da mi kaze kako na google play marketu da trazim IGO navigaciju, nikako mi ne uspeva, trazim je pod raznim nazivima, ali nista pod nazivom IGO.. imam Sygic, ali jos nisam je upotrebio jer su mape srbije oko pol GB, a ja nemam nigde blizu wifi, pa da bih mogao da ga stavim na sat vremena da skine,a u pretplatu nemam toliko MB.. ima i onu fabricku navigaciju, ali skida mi MB sto mi i nije mnogo drago.. Da li zna neko resenje za moj problem..

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od VeNoM »

Nadji igo na nekom forumu kao sto je Ipmart i tamo ces naći ono sto ti treba. Play ne nudi igo...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od Vidovac »

A da li mora da bude internet konekcija prisutna tokom koriscenja IGO-a? Ja koristim fabricku navigaciju i tu mora, a nemam mb...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od bachika »

Ne mora, ali ubrzava pronalazenje satelita... Dakle za sam rad koristi samo gps!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

SasaNBG
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 05. Jul 2012. 19:48
:: samsung

POMOC!

Post od SasaNBG »

Pozdrav,

Laik sam sa novim mobilnim telefonima pa mi treba pomoć. Imam Samsung IT5500. Kad mi telefon stoji na standby-u, znači miruje, displej se na svaki minut pali sam od sebe. U čemu je problem? I šta znači što mi se veoma često pojavljuje ikonica u obliku satelitske antene, pored ikonice jačine signala, iako nisam na netu ili slično? Inače sam kod VIP-a postpaid.

Hvala na odgovorima

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od telep »

SasaNBG, Satelitska antena ti je da GPS radi, neka aplikacija zahteva tvoju lokaciju.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od ~Arkan~ »

Solidno telefonce :D Posedujem ga vec 9 meseci :D Kamera je dosta slaba a i ume nekad da se zabode i mora baterija da se vadi ;) Najvise me nervira ukljucim Operu Mini odem na neku stranicu onda Operu minimizujem i kad se opet vratim na nju ona mi se otvara 20 sekunda i vrati mi na pocetnu stranu -.-
Poslednja izmena od Miškoni u Sub, 14. Jul 2012. 08:51, izmenjeno 1 put ukupno.

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od milanovic986 »

I ja sam imao taj telefon. O nekim problemima sam i pisao u ovoj temi, ali sve u svemu jako los telefon. Dosta je spor, wireless ima neke svoje ''bubice''...
NOKIA E7 User

Bebina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 15:37
:: Samsung I5500 Galaxy

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od Bebina »

Imam tri pitanja:
1. Do sada sam normalno koristila wifi i super je radio i odjednom ne mogu da se povezem, pise mi kao da trazi IP adresu?! :?
2. Non stop mi se pali i gasi ekran iako je zakljucan?! :? :? :?
3. Kako je moguce da baterija traje oko 10 sati a da telefon uopste ne cackam a nov je i nece uvek da podigne sistem nego moram dva tri puta da ga gasim i palim?! Inace bio je u servisu i oni su rekli da je u potpunosti sve u redu?! :blinky: :x :x :x

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od ~Arkan~ »

Problem sa prvog pitanja imam i ja. Nije do telefona nego rutera ;) Problem sa drugog pitanja sam i ja imao ali vise ne ;) Problem sa treceg pitanja mi je nepoznat :D

Bebina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 15:37
:: Samsung I5500 Galaxy

Re: Samsung I5500 Galaxy 5

Post od Bebina »

problem 1 sam ispravila i jeste bilo do rutera :) problem 2 jos uvek imam i zanima me kako si to resio :blinky: a problem 3 ne zelim ni da komentarisem :angry:

Odgovori