Samsung Galaxy Note II N7100

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od fannY »

Mislio sam da ce biti preko 100000.:lol:

fricko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 19:05
:: Galaxy Note II
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od fricko »

Ok je cena kada se uporedi sa S3, ali je u odnosu na druge telefone skup.
Steta sto se jos uvek ne zna kada ce ga imati u ekspoziturama u prodaji.
I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Baraba »

De ok cena, pogledaj koliko je sim free u Eu ili BiH legalno u radnji, jeftini od njihovog uz ugovor!

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Dulee »

I ja sam ocekivao 90+ hiljada jer je npr u Handy-ju 80000 :dry: anyway, ja i dalje cekam da bude u mt:s-ovoj ponudi pa da ga uzmem xD nadam se da ce i tu biti nekih prezenta :D

painmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 12. Maj 2012. 08:47
:: Samsung Note8 duos
:: Microsoft Lumia950XL

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od painmaster »

ovde u ch u mediamarktu je 579 chf. dakle manje od 500 eura...

painmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 12. Maj 2012. 08:47
:: Samsung Note8 duos
:: Microsoft Lumia950XL

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od painmaster »

sa verzije
Android verzija: 4.1.1
Verzija osnovnog opsega: N7100XXALJ2
Verzija kernela: 3.0.31-310950
se.infra@SEP-96*1
SMP PREEMPT Wed Oct 1021.08.07 KST 2012
Broj podverzije: JRO03C.N7100XXALJ3
presao na
Android Version: 4.1.2 – JZO54K (Jelly Bean)
PDA: N7100XXDLJ2
CSC: N7100OXADLJ2
MODEM: N7100XXDLJ2
Region: Open Europe
Carrier: Unbranded
Changelist: 422394
pametan krenuo u nadogradnju preko odina i u proslom postu objavi da radi super...
dok danas nisam hteo nesto fotknuti i otkrio da je jedina mana ove nadogradnje sto ne radi camera...bas extra
inace ne stavljam nista sto nije zvanicno i sad mio na kies-u lepo pise da kies ne podrzava nadogradnju na moj mob...
kako da resim problem i vratim se na zvanica firmware...
jeste ink efekt ok ali mi kamera ipak nedostaje nekako...
hvala

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Baraba »

Isto preko Odina ubaciš zvanični 4.1.1, skini verziju koju hoćeš sa http://www.samfirmware.com :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Layne_Staley »

Izasao u telenoru vidim... Ne bi kupio u Telenoru nikada ni jedan telefon vise. Imao sam jako losa iskustva sa uredjajima od operatera.. Dobro je sto sam kupio ovako, nisam skuplje prosao :)

Samo vidim da daju wireless audio dock za prvih 10 kupaca.... Kad bi mogao samo taj dock da se nabavi bilo bi super D:
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

painmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 12. Maj 2012. 08:47
:: Samsung Note8 duos
:: Microsoft Lumia950XL

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od painmaster »

tnx, ali probao sam sa reinstalacijom istog i sad je sve ok...kamera radi i sve ostalo je ok...

Kickingbird
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 00:47
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Kickingbird »

Upravo sam se vratio iz Frankfurta. U Media Markt-u (Giessen) 529EUR. U Konrad-u (Frankfurt) 579EUR. Kod nas u Delta C. kod promoterki preporucena cena 70000 dinara.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Layne_Staley »

Ja sam pitao u samsungu u uscu kazu 80000... ko zna sta petljaju .. jel su dobre promoterke :D ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od dule88 »

U cuvenoj prodavnici koja je sada u Balkanskoj ulici,je Note 2 samo 46250!!!Ne znam na koju foru ali mi tu nesto smrdi,iskreno.Nasao sma u malim radnjama npr S3 nov od stranih mreza za 420 eura a toliko je u Balkanskoj Note 2,sto mi nije najjasnije.Jel ima neko iskustva sa cuvenom radnjom iz Balkanske?Mozda i ne daju garanciju,ili su telefoni sa stranih mreza.Kada bih znao da su o.k i sigurna ardnja,za te pare bih odmah uzeo Note 2.Moram ovih dana d aodem do njih da izvidim sta i kako.Jel je prevelika razlika izmedju S3 i Note-a 2,t.j koje su prednosti Note-a 2 u odnosu na S3,posto se dvoumim sta da uzmem uskoro.Koliko znaci olovka na Note-u 2,koliko je zaista korisna kao i crtanje?Zeleo bih da mi mobilni telefon stane u dzep,znam da S3 moze ali Note 2 nema sanse.

EDIT:
Greska,nije 46250 vec 47250,tako im pise
na sajtu.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od janka_88 »

dule88, Note 2 je jedina mana veličina (to je već subjektivna stvar) kao i nešto slabiji prikaz ekrana u odnosu na S3. U svemu ostalom je podjednako dobar i bolji a neke od stvari su više RAM memorije, olovka koja olakšava dosta neke stvari, brži procesor mada ja mislim da je isti S3 samo overclocked, veći ekran, i najbitnija stavka je osjetno jača baterija.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Baraba »

Ako pustiš film bolja je slika na note 2 i to primetno baš (boje su da se raspametiš). Ako se zagledaš u s3 i note 2 zbog iste rezolucije a većeg ekrana videćeš da nije oštra slika na note 2 kao na S3, ali treba da se zagledaš, ako odaljiš note 2 (i velik je, treba da se odalji a ne da se ćoravi sa njim kao da je neki iŠit) onda nećeš primetiti razliku u oštrini. Ako ti veličina nije problem kupuj note 2, bolji je u svemu. Mene je veličina naterala da ga prodam, možda da sam pokušao par dana da se naviknem ali nisam se trudio jbg

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Layne_Staley »

dule88, Ja sam hteo da kupim nexus 4.. posle cele frke, ODMAH sam otisao i kupio nov note 2 (za 490 eura doduse).
RAzmisljao sam o galaxy s 3 ali sam onda otisao u usce, prbao note 2 i odlucio. Ja imam IZRAZITO male sake, i ne smeeta mi uopste.. Ne kazem da je opusteno, nije bas.. Ali naviknes se na sve.. Ali to nadoknadis velikim ekranom, pregledanjem stranica bez problema na netu, gledanjem serija na telefonu itd itd (sto se tice ekrana). Sto se ice S-Pen-a (olovcice) meni je od ekstremnog znacaja .. Hvatam beleske na faxu svaki dan, uz audio zapise itd itd ..
Imam samo reci hvale za telefon. Iskreno prve 2 stvari koje su me privukle note 2 su ekran i 2 GB rama..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy Note II N7100

Post od gargamel4 »

Ajd' pitanje za imaoce ovog telefona i one koji prate, kakav je softver, jel stabilan, brz...... Ne znam na šta se tačno žale kod fabričkog S3 ali kako se N2 pokazao u odnosu na njega i tako to, kao i kako stoji stvar sa kuvanim romovima u poredjenju sa fabrickim i da li ima bilo koji kuvani na kome rade sve opcije i programi sa olovkom?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Layne_Staley »

gargamel4, ja sam flashaholic.. ali veruj mi nisam flesovao kuvani rom na note2. Stock radi perfektno. Samo sam rootovao i promenio boju status bara, toggles-a i notifikacija. Sve radi kako treba, nemam potrebe da menjam. Touch Wiz mi ne smeta toliko, s obizrom na pogodnosti koje pruza.

Kuvani rom gde rade sve opcije i programi sa olovkom postoji naravno. Omega, ARHD, Wanamilite itd itd .. Ne mogu da ih poredim sa fabrickim jer ih nisam flesovao do sada. Iskreno nemam trenutno vremena da flesujem i apdejtujem non stop, stock mi skroz odgovara :D

Sto se tice telefona, ni jednom do sada mi nije zabo,a bas sam zahtevan korisnik (barem tako mislim). Pokretao sam po 5-6 aplikacija istovremeno (ne onako beskorisno izivljavanje, vec uistinu korisnih aplikacija koje su mi trebale u tom trenutku tipa voice recorder, internet browser , s note itd itd ) i telefon nije ni jednom do sada podbacio.

Nije da je ona prica da svako svog konja hvali, ali stvarno nemam zamerki na telefon

Pitaj jos nesto slobodno.
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

fricko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 19:05
:: Galaxy Note II
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od fricko »

Zna li neko da li je tačno to da će Telenor imati ovaj telefon u ponudi u maloprodajnim objektima od 1. decembra?
I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Dulee
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Sub, 15. Sep 2012. 08:48
:: Samsung Galaxy Note
:: II Titanium Gray

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Dulee »

A mene zanima kada ce biti dostupan u mt:s-u?
:D

fricko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 19:05
:: Galaxy Note II
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od fricko »

Pre nedelju dana su mi u Telenoru rekli da će ga oni imati nekih mesec dana pre drugih operatera. Znači uoči nove godine, imaće ga i drugi.
I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Odgovori