Samsung Ativ S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Kako da proverim za koje je trziste ovaj moj? Pa sta kaze zenin Ativ, jesu stigla ta podesavanja..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

Ne znam, nije se sinoć zezala sa tim. Saznaću večeras verovatno.

U podešavanjima, tamo gde su izlistani podaci o telefonu, ima da se vidi i za koje je tržište. Meni na Lumiji recimo stoji 000-DE, što znači da je sifree telefon za nemačko tržište. Potraži tamo, nisam siguran da li se vidi zajedno sa ostalim podacima o verziji softvera ili moraš još da klikneš na onaj taster za više informacija.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Da vec sam gledao tamo (about) i nemam to, doduse imam gomilu drugih brojeva (bez slova koja bi otkrila trziste) koje pokusavam da rastumacim..

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Za zakljucavanje ,izgleda da sam to dobio sa poslednjim updateom .podesen mi je na region Ujedinjenog Kraljevsva ,mada imam i srpski , i ako hoce jos neko da ga kupi neka pozuri inace ga uskoro koliko ja vidim nece biti.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Ativ S

Post od Baraba »

Šta ga neće biti? :)

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Nema ga u radnjama sve manje i manje vrlo redak model ,a veoma dobar po karakteristikama i zgledu ,jednostavno receno savresen.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

U Beču mu je cena pala na oko 180€ i već neko vreme stoji tako, sa standardne dve godine garancije. I kad se još uzme povraćaj poreza, to ispadne smejurija u odnosu na ono što se za taj novac dobije.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Realno..

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Moram da pohvalim vrlo dobre slusalice sto idu uz telefon ..
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sre, 20. Avg 2014. 15:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Izbegavaj da komentarisanjem pravila 60 karaktera dopunjujes do potrebnih 60 karaktera. Budi kreativniji.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

Samsungove sluške koje idu uz sve kvalitetnije modele u poslednje vreme su zaista jako dobre.

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Kako da saznam za koje je trziste radjen ovaj telefon ,mada i nije nesto toliko bitno ,ali ako neko zna neka kaze .

Shubiglajzer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 21:07
:: LG L7
:: LG NEXUS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Ativ S

Post od Shubiglajzer »

Trenutno koristim Samsung galaxy core sa android operatvnim sistemom. Pratim teme o WP, a naročito mi se sviđa Samsung ATIV S. Pristupačna cena i dobre karakteristike. Mislim da je Nokija precenila svoje WP modelem bar ove u klasi i ispod ATIV S.
Interesuje me kakva je situacija sa aplkacijama, ima li besplatnih ili se sve kupuju?
Na sadašnjem telefonu sam instalirao, brisao sve i svašta, dok nisam ostavio samo ono što mi treba i što koristim. Čak sam i kupio par, tapatalk 4, nova launcher, status bar 2G-3G pro. Telefon (s obzirom da je android) ne baguje od kada ga ne čačkam puno i ne instaliram sve i svašta.
Voleo bih da pročitam više ličnih iskustava što se tiče ATIV S modela ljudi koji ga koriste.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

Evo ovako, pošto moja supruga nije forumaš, ja ću da prenesem: aplikacija ima sve više, i većina su dosta kvalitetno urađene. Tapatalk je recimo besplatan, ne znam ima li i plaćena verzija sa dodatnim opcijama. Pojavio se Papirus, ima dosta toga što je skoro izašlo, kao Instagram, Vine itd. Kome to treba, sad ima originalne aplikacije...ja ova dva ne koristim, niti supruga.

Telefon je dobro izrađen, čvrst, stabilan, dobio je GDR 3 apdejt nedavno, sad i baterija nešto duže traje. Ekran je kao na S3, bukvalno isti taj ekran. Kamera isto. Stvarno je u pitanju uređaj koji je besmisleno dobar za to koliko košta. Ali postaje ga malo teško naći, koliko mi se čini.

Već sam pomenuo, ja sam jedan uzeo i ženi i bratu. Vidim da se kao posledica toga širi krug WP8 telefona oko njih, pogotovo Ativ S.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

S'tim da je baterija jaca, kapacitet 2300mAh, stil izrade je na jednom sasvim drugom nivou u odnosu ostale Samsung telefone, super osecaj drzati ga u ruci, dugmici takodje pruzaju lep osecaj pri stiskanju, pretrazivanje na IE je strasno tecno, sve ukupno je tecan i bas glatko radi, zumiranje, skrolovanje..

E nasmeja me ovo za sirenje kruga WP korisnika jer je tako i u mom slucaju, drugar kupio pa ja, pa devojka, planira buraz, a hoce i sestra al nece ovako velik telefon pa ce Lumiu 520 :) ..

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Ativ S

Post od Sale_M »

Ovaj Samsung je stvarno extra fon za kintu koju kosta.Evo gledao sam danas u Logicu 21850 sa dve godine garancije,stvarno extra.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Sale_M, Ja sam ga kod njih i kupio i veruj mi prezadovoljan sam ,moze da parira Nokiji Lumiji 925/928 ,jedino sto lepse izgleda Lumija 925/928 , to je subjektivno i sto nemaju slot za memorijsku.
a sve ostalo je isto .

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Da li je neko probao karticu od 64gb. u njemu ,na phone areni pise da podrzava 64 ,a na gsm areni 32 , ,za ovde ionako necu da komentarisem,posto su skoro svi testovi preuzeti sa ruskih sajtova ali izuzetno dobri, treba mi brza pomoc.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Secam se da sam trazeci nesto drugo naleteo na ovo o cemu pises, mislim da je bagovalo sa 64gb karticom..

Nego gledam u specifikaciji pise da ima WiFi direct, na koji nacin se ovo moze iskoristiti za brzo slanje podataka..

Takodje se navodi da Krait S4 koji je u telefonu podrzava LTE i radio samo te opcije nisu eneblovane, nadam se da ce poznavaoci osloboditi pun potencijal ovog telefona..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Koliko je meni poznato, WiFi Direct je za uredjaje kiji to podrzavaju, tipa razni tv uredjaji, pa na njih sharujes svoj ekran
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Ativ S

Post od janka_88 »

Wifi direct je jedan od vidova razmjene podataka kao npr. Bluetooth, samo što to ide dosta brže. :)

Odgovori