Samsung I8190 Galaxy S III mini

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od zoreli »

yocasylver , po 240 evra ima novih S3 Mini koliko hoćeš :) .

E sad mnogi se ljudi pitaju dali je bolje za te pare uzeti polovan S2 ? Ja lično imam vrlo negativno iskustvo na S2 sa trajanjem baterije (4.1.2 oficijelni softver ) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od yocasylver »

Pogledaj datum mog posta,tada su toliko vredeli.Ne kazem da je Mini bolji ali da dam 240 evra za 6-12 meseci star S2 mi ne pada na pamet.Mislim da su ga precenili.Ja sam se odlucio za Mini prvo zato sto mislim da mi je dovoljna dijagonala ekrana koju ima Mini,4 inca je sasvim dovoljno za moj ukus(mozda trenutno) i ne bih veci telefon.Imao sam S2 koji je za nijansu veci i IP4 koji je malo manji ali sa bilo kojim od 4 inca bih bio zadovoljan(iskljucujem IP5 jer u vreme odabira modela on je bio preskup a i nije bilo JB za njega).Sve sto sam radio sa predhodnim modelima radim i sa ovim a ne radim ono sto je mnogima bitno a meni najmanje a to je igranje igrica na aparatu.U telefonu nemam igrice.
Mislim da je ovde isuvisan svaki komentar koji si naveo o raspravi koji je bolji model S2 i S3 Mini jer se tema zove S3 Mini tako da svaki svaki predhodni komentar tera temu u off.Bez vredjanja.

Kad sam vec poceo da pisem onda da prenesem jos jedan utisak posto vidim da se korisnici slabo javljaju.Mozda i nema mnogo korisnika?
Elem,meni se desava da kad mi se isprazni telefon i iskljuci, kad ga stavim na punjac nece da se ukljuci ni posle pola sata.Mislio sam da kao IP4 koji sam ipao sam se ukljucuje kad skupi dovoljno struje a li nije taj slucaj.Ukljucivanje na on/off dugme ne pomaze.Resenje sam nasao tako sto sam skinuo telefon sa punjaca izvadio bateriju i vratio,prikljucio na punjac i ukljucio telefon.
Ako neko ima isti prob

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od kopitaneskita »

edit: već je u temi odgovoreno na pitanje koje sam mislio postaviti (tiče se led diode).

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od janka_88 »

Jel moguce da ovaj model nema senzor za automatsko osvjetljenje ekrana posto sam malo cackao jedan primjerak i vidim da se samo rucno moze podesavati osvjetljenje ekrana?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od yocasylver »

U pravu si,samo rucno .

laky012
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 18. Apr 2010. 15:00

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od laky012 »

Imam problem sa slušalicama, zvuk se čuje samo na jednoj (konkretno levoj). Slušalice rade, proverio sam na kompjuteru i original samsungove su, dobio sam ih uz telefon. Da li neko zna u čemu je problem i kako bih mogao da ga rešim?
Samsung Galaxy S III mini

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od PedjaBL »

Jesi siguran da si bananicu ugurao do kraja u telefon?? Mislim da je to problem nije dohvatio kontskte u telefonu.

laky012
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 18. Apr 2010. 15:00

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od laky012 »

PedjaBL, jesam, ubacio sam do kraja, sigurno. Čitao sam na internetu nešto da može da bude do nekog sw update-a meni nije nešto skro update-ovan.
Samsung Galaxy S III mini

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od Zmaj »

Nisam siguran da li je ovo pitanje za ovaj deo foruma, ali nisam uspeo u pretrazi da nađem sličan odgovor.
Naime, zanima me koliko dugo (vremenski i broj poziva) "Dvevnik poziva" - Logs (Call Logs) na S3 mini može da "čuva" log u svojoj arhivi odlaznog i dolaznog saobraćaja? Da li je neograničeno ili se log resetuje na mesec, godinu dana ili slično. I ako ima ograničeje da li postoji aplikacija koja neograničeno arhivira log poziva?

EDIT:
Našao sam nekolio aplikacija ( Call History i
Stats tracker su delovale najpribližnije onom
što mi treba) na Google Play-u ali nisam
siguran da li čuvaju neograničeno istoriju
poziva ili samo do nekog broja poziva ili
vremenski ograničeno?
Born to be wild!!!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od 1808 »

Zmaj, nije ti potrebna nikakva aplikacija, svi dnevnici traju neograničeno.

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od Zmaj »

Ne bih rekao. Našao sam negde da je ograničenje na Androidu 500 poziva. Kako god probao sam ovih nekoliko programa, između ostalog Call History za sada vrši posao.

Recite mi šta mislite o Nillkin futrolama za S3 mini? Tražim neku varijantu maska (futrolu) što manje glomazma u kombinaciji sa folijom za ekran? Ovo sam našao za 1200 dinara. Je l vredi?

EDIT:
Drugari, bilo ko od vlasnika S3 mini ako može da kaže par
reči o maskama i folijama za ekran šta valja razmatrati?
Born to be wild!!!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od 1808 »

Zmaj napisao:Ne bih rekao. Našao sam negde da je ograničenje na Androidu 500 poziva.
Kod mene postoje svi dnevnici od prvog dana kako sam uzeo SIII mini, a to je više od 9 meseci.
Pomnožiš broj dana sa nekim prosečim brojem poziva i videćeš da je to daleko iznad 500.
Zmaj napisao:Recite mi šta mislite o Nillkin futrolama za S3 mini? Tražim neku varijantu maska (futrolu) što manje glomazma u kombinaciji sa folijom za ekran? Ovo sam našao za 1200 dinara. Je l vredi?
Ne koristim nikakve futrole, folije i tome slično ni za jedan svoj telefon, tako da o tome i nemam neki stav.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od Zeljkamp »

Kupio sam S3 mini preko mt:s-a za suprugu i totalno sam se razocarao ! Telefon baguje bukvalno od prvog dana a u njemu nema vise od 15-20 instaliranih aplikacija. Supruga se kostantno zali da joj telefon koci i da je spor, sporiji od Xperije mini, koju je nosila pre njega. Ima li jos neko slican problem ?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od Behemoth »

Instaliraj clean master pa probaj da mu rasteretis procesor.Ako ne hard reset.Ako ni to ne pomogne onda reklamacija
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od 1808 »

Zeljkamp, ako je tako kao što kažeš, onda taj telefon nije ispravan i tu je kraj svake priče.

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od Zeljkamp »

Dacu mu sansu jos koji dan pa onda ide na reklamaciju !

P.S. Nadam se da ce jedan hard reset vratiti stvari na svoje mesto.

macawoo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 00:43
:: s3 mini

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od macawoo »

Moze neka pomoc. Podelio sam memorijsku na particije fat32 i ext 3 ali i dalje nece prebacuje aplikacije na mem karticu. Isao sam preko app2sd mada je ista situacija i kod link2sd.Rootovao sam telefon preko programa mobogenie na kom ima opcija oneclick root. Kada idem da prebacim aplikaciju preko app2sd izlazi mi ova poruka "Ovaj uredjaj nema pravu primarnu spoljnu memoriju,ili je primarna spoljna memorija emulirana. Mogucnost premestanja na SD mozda nije podrzana na ovom uredjaju " Ako bilo ko zna sta da radim bio bih zahvalan da mi kaze.

dare357
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 14:37

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od dare357 »

Jel moze neko da detaljno objasni kako se root-uje ovaj telefon?
Janko

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od ~Arkan~ »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2459910
Mislim da ovo moze da pomogne.
Naravno sve sto radis radis na svoju odgovornost,slabo sam imao kontakt s S3 minijem... :)

mitar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 06. Apr 2015. 07:23
:: lg g2 mini

Re: Samsung I8190 Galaxy S III mini

Post od mitar83 »

Pozdrav narode. Imam ponekad problem sa alarmom kad ga navijem neće da zvoni..a nekad hoće.... :o jeli imao ko sličan problem i ako jeste kako ga rešiti?

Odgovori