Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Joxy napisao:Prelep mob, pod uslovom da zaista bude ovakav naravno. [emoji4]
Slažem sem se, jedino raspored kamera, bolje da je ostao u stilu S10/S10 Plus. Samsung je uvek imap intovativan i prepoznstljiv raspored kamera, a ovaja na Note 10 je previše u iPhone stilu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od janka_88 »

Da ne piše Samsung i da nema olovke rekao bi da je isti P30 Pro [emoji23]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

znemanja napisao:Slažem sem se, jedino raspored kamera, bolje da je ostao u stilu S10/S10 Plus. Samsung je uvek imap intovativan i prepoznstljiv raspored kamera, a ovaja na Note 10 je previše u iPhone stilu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Meni je ovakav raspored kamera lepsi, bas kao sto kolega iznad rece, zadnja strana podseca na P30 Pro, a u poslednje vreme Huawei je pojam dizajna tako da mi to ni malo ne smeta. Samo neka kopiraju jedni druge, naravno sve dok kopiraju ono sto treba. [emoji16]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Kao što sam već pominjao, meni je izgled njihovih kamera do sad bio jedan od najodbojnijih detalja na njihovim telefonima. Po tome su mi njihovi telefoni delovali kao nekakva bižuterija. Ovo sve u poslednje vreme mi već izgleda daleko lepše.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Meni se ipak vise svidja kao što je na S10, ali o ukusima se ne raspravlja.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Joxy napisao:Meni je ovakav raspored kamera lepsi, bas kao sto kolega iznad rece, zadnja strana podseca na P30 Pro, a u poslednje vreme Huawei je pojam dizajna tako da mi to ni malo ne smeta. Samo neka kopiraju jedni druge, naravno sve dok kopiraju ono sto treba. [emoji16]
Dizajn je jednim delom stvar ukusa i meni se uopšte ne sviđa dizajn Huawei telefona, jedna je od lošijih na trzištu po mom mišljenju. Raspored kamera je uvek bio distinktivan kod Samsunga i nešto po čemu se Samsung uređaj odmah prepozna. Ovaj raspored je isti kao kod mase kineza što nije dobra stvar.


Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Moguce i da je vertikalni raspored kamera bolji, vidimo koliko je takvih primera trenutno na trzistu, zaista puno modela.

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Lino »

Ali ova rupetina bode oci.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Prosto su morali da ostave kamere na starom mestu, ovako su konačno priznali dizajnerski poraz i kopiranje Ajfona - nisu to priznali uvođenjem rupice umesto obrve ni izbacivanjem 3,5-ice za slušalice, ali ovim će to postati jesno i onom glupom Indijcu koji traži Android Q pola godine unapred. [emoji28]
Što se mene tiče, da su kamere ostale po sredini, pa čak i sa rupom u ekranu izgledao bi sasvim lepo, ali ovakva asimetričnost zadnje strane mi je odbojna, kao i kod svih drugih, uostalom. Međutim, drugi se tek probijaju i traže svoj identitet, od njih je normalno očekivati eksperimente i greške. Samsung je prvi već 10 godina, prvome ne praštam neiskusnu grešku.
I zato, da ponovim iz mog proplog posta: šta mislite, ko ga neće kupiti? [emoji1][emoji1]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Ako su baš hteli da budu drugačiji, mogli su i u jednom ćošku da "odseku" ćošak ekrana, pod uglom 45 stepeni. Tu bi taman stala za kamerica koja stane i u rupicu, a mislim da bi bilo skladnije i manje upadljivo. Čak i prilikom gledanja slika i videa... Nisam video da je iko tako nešto probao. Jedino što nije simetrično rešenje, ali bolje od rupice u gornjem desnom ćošku.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od vojopd »

Rupa, bez rupe, svejedno ce se prodavati kao halva :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

^ Ovaj put nisam siguran u to - sigurno će se prodavati odlično, ali da će se razgrabiti u rekordnom roku, nešto ne verujem. Prvo, ni ovogodišnji S-ovi se nisu proslavili prodajom, a drugo, internet je put pljuvanja po izostanku 3,5 mm i niskoj rezoluciji ekrana manjeg modela po ceni od oko 1000$/€/£.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od vojopd »

A taj podatak si nasao gdje? S10 se vise prodaje u odnosu na s9, jedino ako svi lazu,onda ga j..i.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

^ Kod jutjubljana i po raznim sajtovima. Čini mi se da su Džon Proser i Hajme Rivera prenosili neke statističke podatke o tome, kao i podatak o mnogo manjoj zaradi Samsunga usled loše prodaje S-ova, a bolje prodaje jeftinijih A-ova i M-ova u Indiji.
Ako nađem koji link o tome, okačiću.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Evindzer napisao:^ Ovaj put nisam siguran u to - sigurno će se prodavati odlično, ali da će se razgrabiti u rekordnom roku, nešto ne verujem. Prvo, ni ovogodišnji S-ovi se nisu proslavili prodajom, a drugo, internet je put pljuvanja po izostanku 3,5 mm i niskoj rezoluciji ekrana manjeg modela po ceni od oko 1000$/€/£.
Pa S10 serija je ostvarila bolju prodaju od prošlogodišnje S serije, svaki S model im je uspešniji od predhodnog. A sto se tiče A i M serije, tu su se tek proslavili, nikada bolja prodaja A serije, a zahvaljujući A i M seriji su povećali udeo u Indiji i imaju 25% tržišnog udela, a nameravaju do kraja godine da prestignu Xioami u Indiji i zauzmu lidersku poziciju i na tom tržištu.

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... ne-market/

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Nađoh Proserov video. Zaključite sami kome ćete verovati. [emoji4]

https://youtu.be/sVKciv-vnSY

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od vojopd »

Upravo to... ko jos slusa jutjubere, veze oni nemaju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

vojopd napisao:Upravo to... ko jos slusa jutjubere, veze oni nemaju.
Kad su ovakve stvari u pitanju, oni uglavnom samo prenose već gotove vesti - dakle: na Samsungovom zvaničnom sajtu treba potražiti i podatak o zaradi i razlozima zbog kojih je ona manja ili veća od ranije, pa onda doneti svoj sud. [emoji6]
Evo i jedne anketice sa YT-a, nije da je totalno merodavna i da će se ceo svet ponašati ovako kako su glasali (uglavnom) Amerikanci, ali novim Notarama svakako neće biti lako. [emoji846][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... 71399b.jpg[/img]

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od vojopd »

Nemaju ameri pojma, da im dadnes ajfon x mislice da je 7. Ima xx klipova na netu. [emoji1787]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od гари »

Ta anketa nije nikako merodavna, pokriva skoro isključivo deo populacije koji prati tehnologiju.

Drugo, ne znaju ljudi šta će hteti za 6 meseci, ili godinu dana. Da li bi pre iPhona X, na primer, iko odgovorio da bi hteo da kupi telefon sa obrvom... Marketing će da radi svoje.

I ne znaju tu razliku ni kod nas, iPhone ovaj ili onaj... Niti je to toliko i bitno da se zna.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori