Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Evindzer »

Nisam ja ništa zaboravio, ali nije red da pišemo o mom i tvom omiljenom OS-u :P u temi koja spada u Android. :lol:
A kad smo već kod toga, znaš šta bi bilo odlično: da naprave verziju N5-ice sa WP OS-om! :D
Ja bih ga odmah uzeo, makar prodao kola zbog toga. :D :lol: :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

Samsung Galaxy Note5 unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=60v6uk2JX6I


Nema šta, uboli su dizaijin i izradu. Za poslovnog čoveka u odelu, pogodak, potpisujem, odela će ovo kupovati. Ovi sa trenerkama itd... nije ovo telefon za njih, ko stvoren za odelo, košulju, sako.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

Baraba, meni izgleda sjajno , pravi premium smartphon ... :)

i odličan wallpaper na zaključanom ekranu ;)

Slika




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[OFFICIAL] Note 5 Wallpapers


Slika


Download: https://mega.nz/#!k0MTHKiQ!-BZziqisZ-LA ... OQiAHnVpgs

I da , "Dual-SIM Galaxy Note 5 with microSD card slot confirmed" - slot za drugu sim karticu služi i kao slot za micro sd !!!


http://www.sammobile.com/2015/08/14/dua ... confirmed/
16 godina na forumu MOBILNISVET

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

zoreli, Kasniš sa vešću u vezi dual SIM Note 5, već sam na predhodnoj strani postovao link :)
No, hvala za wallpapere, odlični su :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Joxy »

Baraba napisao:Samsung Galaxy Note5 unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=60v6uk2JX6I


Nema šta, uboli su dizaijin i izradu. Za poslovnog čoveka u odelu, pogodak, potpisujem, odela će ovo kupovati. Ovi sa trenerkama itd... nije ovo telefon za njih, ko stvoren za odelo, košulju, sako.
Kakav si ti kralj, obožavam tvoje komentare. :D
S6 (Edge (Plus)) ti je isti, ista izrada i skoro identičan izgled.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Jel je ovo istina ili je neka šala u pitanju?
https://www.androidpit.com/this-is-why- ... -to-europe

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

znemanja, u pravu si ... ne pazim dovoljno na času :) . ... a taj dual sim biće 100 evra sluplji od običnog kao da već vidim .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

Joxy, Tesla, šta fali mojom komentarima? S6E+ ne komentarišem jer mi se utisak u ruci S6E nije dopao, oštre ivice, šta znam, jeste lep telefon tu nema govora, ali oštre ivice.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Joxy »

Ništa im ne fali, zanimljivi su. Šta se odmah štrecaš, Barabo jedna. :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kvaka33 »

Nista posebno i dalje manje vise ista priča mnogo para
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od djordjemalisic »

Sve je ovo super, samo sto su izbacili kljucne stvari koje ih odvajaju od Iphone-a (microSD, IR blaster, izmenjivu bateriju), a izostavice optimizaciju sistema i aplikacija koje Iphone odvaja od ostatka mobilnih uredjaja.

Ja i dalje smatram da je Note 3 najkompletniji Samsungov telefon ikada napravljen i bice definitivno best buy za 6 meseci.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od toda81 »

Sta se radi u slucaju da neko hoce duze vreme da koristi ovaj telefon i vremenom pozeli skroz da zameni bateriju novom?
Note IV N9100 dual

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Behemoth »

Samsung je ustalio svoju politiku pa za velike pare moze da proda minimum inovacija.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Azimuth »

Odes u servis i oni ti za ruke uzmu jos 10€ za zamenu. Ako imas 1000€ za telefon, onda sigurno imas jos 10€ za ruke. Ili prosto odneses u ovlasceni servis i tamo ti uracunaju i ruke i bateriju pa zbirno platis.
To isto pitanje vazi za M seriju HTC-a, za iPhone, Sony itd. Ne vidim problem sa tim.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

Azimuth napisao: Ako imas 1000€ za telefon, onda sigurno imas jos 10€ za ruke.
Apsolutno se slažem , to ti je kao kad kupiš now BMW i hoćeš sam da menjaš sijalice - "e neće da može" :) .

Tako je kako je šta da se radi , i meni na S6 , hmm da li fali micro-sd pa ne znam - trenutno imam navigaciju , brdo aplikacija, muzike , fotki ... i slobodno je oko 17GB . Mada bi voleo da je 64GB , prosto bi se komotnije osećao . A za bateriju baš ako te udari maler pa ti "crkne" u nekoj nedođiji onda je problem ... a ja skoro nisam čuo za "crkavanje baterija" još od S4 , jedino ako ćeš Note 5 koristiti 3,4,5 godina (što je malo verovatno) postoji mogućnost da "crkne" a oslabiće sigurno .
16 godina na forumu MOBILNISVET

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od iLuka »

Zoreli, mislis, BMW i Note 5 mogu da se porede... :uhuh:
videcemo 9.9.2015 8)

samsung je navikao korisnike na jednu vrstu raznovrsnosti i kvaliteta a sada, od S6, se okrece apple filozofiji...
to se odmah videlo na prodaji S6 i s6 edge, za koje ja licno mislim da su odlicni uredjaji, S6 mi je cak i lepsi od ip6...

ali nedoslednost u svetu tehnologije se skupo placa...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

iLuka napisao:.....samsung je navikao korisnike na jednu vrstu raznovrsnosti i kvaliteta a sada, od S6, se okrece apple filozofiji....
Zašto misliš da je to nešto loše? Pa takvih stvari imaš na tržištu kooliko god hoćeš. Svaki proizvođač na tržištu bilo čega, mora da prati šta radi konkurencija i sasvim je normalno da prihvati neke ideje od tih konkurenata ukoliko procenjuje da će time unaprediti kvalitet svojih proizvoda. Pa nije ni taj Apple toliko dosledan u svojoj filozofiji kao što se ovde često predstavlja, uz optužbe da svi kradu ideje od Apple-a.

Evo jedan primer. Samsung je u jesnen 2011. godine predstavio i pustio na tržište svoj prvi Note (N7000), koji je sa ekranom od 5,3 inča bio ogroman za tadašnje pojmove mobilnog smart telefona. Svi su ismevali takav uređaj ili one koji bi ga posedovali. Apple je dva meseca kasnije predstavio svoj novi iP 4s koji je još uvek imao ekran od 3,5 inča. Šta se deđavalo kasnije znaš i sam, pa zato pitam da li je možda i taj Apple prihvatio nečiju filozofiju kada je prošle godine povećao dijagonalu displeja na iP6/6+ uređajima i to kao poslednji od značajnijih proizvođača, jer su svi već uveliko u ponudi imali uređaje sa 5 ili 5,5 inča.

Smatram da je dobro što su to uradili, jer da nisu bili bi marginalizovani na tržištu. Nema u tome ništa loše, mada to izvorno nije bila njihova vizija mobilnog smart telefona ili filozofija kako ti kažeš.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od nesta »

Pa i skoro svaki tablet nema izmenjenljivu bateriju. Po meni to nije mana. Ali da su trebali da stave neku većeg kapaciteta, trebali su.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

iLuka napisao:Zoreli, mislis, BMW i Note 5 mogu da se porede... :uhuh: ..
To se zove "karikiranje" a i što da ne mogu - premium oba - devojke se lepe na oba :D surf i vožnja sjajna stvar , pravi veleslalom :) :) :) sa fantastičnom završnom obradom .... (na oba) .

Sad kako ko shvati ... šala i zbilja u isto vreme :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

Vala na telefon nisam dobio ni jednu, a kad vide dobra kola, ne bitno imaš li iP ili onaj sa crno belim displejom, dobar auto je čudo. A motor, auuu, to je zlo, nenadjebljivo zlo za žene, čekaju u redu da se provozaju. Ne pitaju koji model imaš fona kad podignes na zadnji točak.

Odgovori