Samsung Galaxy S6 edge plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od kvaka33 »

Preko neta narucih prodavac se zove sky shop,uzimao par stvari odlicno se pokazao

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

owoono
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2016. 11:47
:: Samsung S6 edge+
:: Huawei P10 lite

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od owoono »

Nilkin flip case?!? To su one kozne a napred ima prozorče za displej ili grešim? :shock: mada ja ne volim to, jeste da štite fon ali i sakrivaju svu njegovu lepotu :o

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od kvaka33 »

Nema prozorce nikakvo,imitacija koze ali odlicno lezi u ruci i nije glomazna Nillkin Qin pun naziv

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od JoLoLo »

Zdravo ljudi,

Imam problem sa mojim telefonom. Malo sam ga pokvasio vodom i prestalo je da mi radi power dugme. Dok je telefon ukljucen snasao sam se sa instaliranjem kojekakvih aplikacija koje simuliraju power dugme. Ali nazalost sada mi se telefon ugasio. Da li postoji neki nacin da ga mogu ukljuciti bez power dugmeta?

Pre par dana sam uspeo nekako da pritiskajuci sve zive dugmice udjem u recovery screen, ali danas ceo dan ocajnicki pokusavam i nikako mi ne uspeva da ga ukljucim. Znaci telefon nije brikovan. Regularno se puni na kablu, reaguje sve ok... samo to power dugme mu ne radi. Ima li neko neku ideju? :(
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Dexter »

Kakvu ideju? Pravac u servis!
Koliko sam cuo ionako je nesrecno projektovan tako da kad se pokvasi voda ostane kod napajanja i posle napravi haos.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od JoLoLo »

Jos uvek sam na moru. Ici cu na servis tek za 2 dana. Mislio sam da bar backupujem "poverljive podatke" koje imam na telefonu pre nego sto ga posaljem na servis :smutny:
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Baraba »

Da unaciš u kesu sa pirinčem par dana, da izvuče vlagu. To si trebao odmah da uradiš.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Azimuth »

Najveća greška je koristiti telefon kada se desi ovako da upadne u vodu ili ga ispolivaš. To ni pod razno nisi smeo da radiš. Svaki serviser će ti reći da se u toj situaciji telefon momentalno ugasi i ne koristi dok se ne osuši. Sad ti preostaje samo da se nadaš da nije neki veći kvar.

Divine
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 18. Jan 2009. 04:25
:: Htc 10

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Divine »

Potrebna mi je mala pomoc drugari. Naime, uzeo sam edge+ od kuma star 6 meseci i sve radi ok sem baterije, koristio sam dugo s6 edge obican i baterija na njemu je odlicna dok je na 6+ uzasna. Radio sam factory reset i nikako da izvucem vise od 2h sot (2g+wifi). U battery usage na s6 pise da ce da izdrzi 36h dok na edge + oko 15. I jos jedna stavka koja je problematicna je ta da android os vuce oko 70% baterije na edge+, dok na s6 oko5% a nekad i nista. Kako da resim to da android os vuce manje (disableovao sam u aplikacijama ono sto ne koristim i stavio identicna podesavanja na oba telefona). Hvala unapred

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Azimuth »

Google backup zna da pravi problem nekim korisnicima, ali se tada popne Android sistem. Probaj da isključiš beka, možda pomogne.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

ode danas tel u servis. pored ekrana koji je izgoreo tj burn in-a, kada pokrećem kameru zatreperi ekran i čuje se kao kada objektiv izlazi na fotoaparatu ali sa nekom poteškoćom. Naravno,baterija je na 15% već oko 13h ( u 7h ga skinem sa punjača ). Videćemo šta će da bude
Samsung S10+ red

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od JoLoLo »

Dobio sam procenu ovlascenog servisa da zbog tragova vode mora da se menja:
- Maticna ploca
- Ekran
- Zadnje kuciste

I naravno neverovatno visok trosak. Ekran mi je funkcionisao skroz normalno i nisam imao nikakvih problema... ne razumem. Imam i slike iz servisa. Vidi se da ima tragova soli po telefonu, uglavnom po ivicama.
Ono sto mene zanima jeste da li stvarno mora da se menja ekran ako ima tragova soli ili zadnje kuciste? Pa moze li to jednostavno da se ocisti?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

owoono
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2016. 11:47
:: Samsung S6 edge+
:: Huawei P10 lite

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od owoono »

JoLoLo, probaj sa nekim drugim servisom :wink: sumnjam da ces sve to morati da menjas :o

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od zoreli »

JoLoLo napisao:Dobio sam procenu ovlascenog servisa da zbog tragova vode mora da se menja:
- Maticna ploca
- Ekran
- Zadnje kuciste
A šta ne mora da se menja ? .... punjač ? , onda je bolje kupiti drugi tel. jer za cenu takve popravke možeš da kupiš ako ne isti onda bar "običan" S6 .
16 godina na forumu MOBILNISVET

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

ako je u ovlašćenom servisu bio,oni ne čiste niti popravljaju ako ima tragova oksidacije već uvek preporučuju zamenu ploče ( po savetu proizvođača ). Ovde je verovatno otišlo više toga čim preporučuju zamenu svega toga,ali što kažu ostali probaj u nekom servisu boljem da to očiste pa probaj ili prodaj...
meni su juče javili da je uočen burn in,da je camera test faild i da je baterija na 92% kapaciteta što se smatra dobrim i da je imala 365 punjenja :)
Samsung S10+ red

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od JoLoLo »

Zdravo ljudi.

Jeste bio ovlasceni servis. Ali telefon mi je skroz normalno radio, sve sem power dugmeta. Znaci ekran je bio skvasen samo malo na ivici, ali su sve Edge funkcionalnosti radile. Nisam nikada otvarao ovako "prefrinjene" telefone, ne znam da li tu ima neke elektronike ili necega na ekranu i zadnjem kucistu... ali iz mog laickog iskustva je logicno da uzmes i obrises so sa kucista i sa ekrana i da oni i dalje mogu da funkcionisu? Da li gresim? Ima li tu mozda neki deo "elektronike" koji moze da sjebe pricu?

Da li bi mogao da vas zamolim u inbox da mi posaljete neke ok servise, koji bi hteli da rade ciscenje i eventualnu popravku a da su pouzdani? Tj. da imate ok iskustva sa njima?

Hvala unapred.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

verovatno da bio ta opcija bila uspešnija da je odrađena odmah nakon kvašenja. sad posle ko zna koliko rada, niko ne zna šta je so nagrizla i oštetila... svakako proveri i vidi šta može da se uradi.
Meni su zamenili ekran i kameru i to je to...
Samsung S10+ red

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od kvaka33 »

Stigao sigurnosni apdejt

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016082 ... 0166a1.jpg[/img]



Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

owoono
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2016. 11:47
:: Samsung S6 edge+
:: Huawei P10 lite

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od owoono »

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016082 ... ba0d57.jpg[/img]
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016082 ... 7a5957.jpg[/img]
za ovu zastitnu maskicu sam pisao i prezadovoljan sam, ispao mi je par puta na beton i nista (sva sreca [emoji15] )

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od kvaka33 »

A ekran,sta stiti ekran?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori