Samsung Galaxy S7

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Može li se isključiti ovaj zuto zeleni ekran kad se puni telefon, ds se nikad ne pali?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Azimuth »

Kakav žuto zeleni ekran? Kod mene kad se puni sija samo led lampica. Idi u settings pa u pretrazi kucaj "charging".

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Ovo se upali kad se telefon stavi na punjac dok je otkljucan nakon 15sec. A ako ga stavim na punjac i zakljucan onda bude crn ekran i led dioda sija. Ne vidim nikakvo podesavanje da to iskljucim

Edit: uspeo sam da ugasim. [emoji1]
Slika

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Ima li S7 ugrađenu opciju Double tap to lock?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Azimuth »

Nema, ali npr Nova launcher ima tu opciju.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Imam tu opciju na Microsoft Launcher koji trenutno koristim, ali kada sam video da Launcher ima tu opciju htedoh proveriti da li je vec ugradjena. Hvala za info.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Kad izaberem opciju u viberu da stare slike i snimke brise, da li ce one biti obrisane iz galerije iz albuma viber images?
Ako hoće da ih na vreme kopiram na mmc.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S7

Post od dachakragujevac80 »

Hoce!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

Sta? [emoji3]
Odem u viber, obrisem neku fotografiju, vratim se u galeriju i ne bude obrisana.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Samsung Galaxy S7

Post od noviandroidas »

Upozorenje za sve koji vole da cackaju telefon :lol:

Nemoj slucajno da aktivirate "Universal switch" u "Accessability" meniju. Ja sam se igrao da vidim sta je. Uglavnom telefon odlepi nacisto! Ponasa se tako da vam dodje isterivaca djavola da zovete. Zagreje se kao lud, pisti, blinka ludilo potpuno a ne reaguje skoro nikako. Tj non stop se menja ekran i ja ideju nisam imao kako bilo sta da uradim da to prestane. Jedva sam uspeo da ga vratim na fabricko jer komande za boot ne rade. :wacko: :wacko: :wacko:

Ugavnom nikako ne aktivirati!

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Samsung Galaxy S7

Post od darkonda »

I sta rekoste za kvalitetno zastitno staklo?
Dajte neki link ebay, ali....

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Samsung Galaxy S7

Post od GroGy »

Imam S7 od prekjuce i prvi utisci su fenomenalni, ali imam par pitanja:

1. U vezi sistemskih aplikacija (bloatware), znam da ne mogu da se obrisu bez roota, ali neke mogu da se onemoguce iz setingsa, pa u odeljku za aplikacije. Da li se tako postize isti efekat kao i kada se onemoguce adhellom, package disablerom ili nekom slicnom aplikacijom? Kad smo kod ovih aplikacija, koju preporucujete: adhell, bk package disabler (samsung), package disabler pro ili neku cetvrtu?
Video sam na storeu da package disabler pro ima opciju da sam selektuje bloatware, jel to zavrsava poso ili bolje rucno? I BK package diasbler (samsung) nudi istu opciju, pa bi mi to dosta koristilo jer ne znam koje procese smem da pobijem da ne zeznem nesto

2. Koju micro sd karticu koristite? Citao sam da su dobre samsung evo+, ali su razlicite brzine kod one od 32gb i onih sa vecim kapacitetom. Ako moze neki link sa ebaya, kp ili aliexpressa sa proverenim (originalnim) karticama u pp

3. Kakav je default browser, jel da ga menjam za chrome? Dolazim sa Nexus 5x pa sam koristio uglavnom guglove aplikacije. Sa samsungom se nisam druzio od S2

Hvala i pozdrav!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Azimuth »

1. AdHell je dobra aplikacija pre svega za ubijanje reklama u aplikacijama. Ima u sebi package disabler pa i njega možeš iskoristiti da ubiješ procese koji ti ne trebaju.
2. Ja imam Transcend 64GB memorijsku karticu više od godinu dana i bez ikakvih problema mi radi. Uzeo je u Emmi-ju za 3000. Na njoj imam preko 2500 fotografija i bekap svega što mi je bitno.
3. Dobar je, koristiš ono što ti više leži i na šta si navikao. Sa oba možeš isto i oba imaju iste opcije. Nema neke bitne razlike izmedu njih, uglavnom je sve kozmetika.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S7

Post od dachakragujevac80 »

Koristi Samsungov internet slobodno,po mom misljenju bolji nego Chrome


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Preporuka za Samsungov pretraživač, odličan je i bez. Koristim ga od samog početka kako sam pazario S7.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Batak »

Odlican je Samsungov pretrazivac. Dodas mu samo ad block fast ekstenziju i milina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

GroGy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Sre, 20. Jun 2012. 00:33
:: S7
:: Nexus 5x

Re: Samsung Galaxy S7

Post od GroGy »

Posto adhella nema na play store-u, da li moze neki link za download ili da pecam na guglu? Video sam da postoje i verzija adhell 2 i 1.7.3. Koju mi preporucujete, tj. koja provereno radi? Negde sam citao da je bilo problema sa 2 i da je prestao da u radi posle nekog vremena.
Ako moze i neko uputstvo za instalaciju kao i spisak aplikacija i procesa koji smeju da se ubiju :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

Da li u aplikaciji Samsung health postoji opcija da sama aplikacija podseća da se pije voda u toku dana, kao reminder? Posto za ovo postoje i zasebne aplikacije ali ako vec u ovoj imam tu mogućnost da ne moram instalirati novu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od znemanja »

@Apolo, ima ta opcija. Kada otvoriš app, na dnu se nalazi opcija manage items i tu izabereš opciju za vodu. Kada izaberš tu opciju pojaviće ti se kao sekcija voda na glavnom delu aplikacije, uđješ u to i štikliraš ON opcoliju. Nakon toga setuješ željene parametre u pogledu toga koliko čaša vode treba da popiješ i sl. Pa ako ne ispuniš taj cilj, onda te app obaveštava o tome.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7

Post od Apolo »

znemanja, dodao sam opciju da prikazuje koli sam casa vode popio, postavio sam cilj, medjutim mene konkretno interesuje da li sama aplikacija moze da se oglasi svaki put kada treba popiti casu vode ili se oglasava tek na kraju da te obavesti da li si ispunio cilj? Primera radi ove ostale aplikacije za tu svrhu mogu da te obavestavaju npr. u odredjenim intervalima da trebas popiti casu vode, Samsung Health kako sam razumeo sam pratis jesi li ili nisi, nece te opominjati aplikacija.
Festina lente.

Odgovori