Samsung Galaxy J7 (2016)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Pera88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2017. 20:46
:: Galaxy J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Pera88 »

Batak, Hvala na odogovru.
No, imam samo još jednu nedoumicu. Oznaka telefona mi je SM-J710FN to mi piše u sekciji About. Međutim kada instaliram Phone info aplikaciju, koja je specijalno za Samsung uređaje, tu mi piše da je tačna oznaka telefona SM-J710F. Ista oznaka SM-J710F mi se pojavljue i u svim drugim aplikacijama CPU-Z, CPU X i sl.

Takođe oznaka bootloadera mi je J710FXXU3AQF8, sama prva 4 karaktera upućuju na to da je telefon zaista J710F, a ne J710FN. Da li je još neko imao ovakava problem, da about sekcija telefona pokazuje jednu oznaku, a razne aplikacije i sama oznaka bootloadera drugu oznaku telefona? Telefon je kupljne u mts-u prošle godine, ništa oko softvera nije čačkano, nije root-ovan niti bilo šta slično.

Sve ovo pitam, jer je upravo izašao Nougat za Emirate za model J710F, a firmware za indiju ima oznaku J710FNXXXXX, dakle svi firmware za modele J710FN (Nougat i MM) počinju upravo sa ovim ciframa J710FN, a svi firmware za J710F moraju da počnu da tim ciframa J710F. Flešovao bih Nougat za Emirate, jer po oznaci bootloadera ja imam J710F, a ne J710FN, ali sam ipak malo zbunjne zašto mi telefon pokazuje dve različite info, a ne bih da nešto zeznem.

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od milan2904 »

Da li ima postoji aplikacija za serovanje sa mobilnog na tv,mirror share ili mirror screen,je'l mislim da nema fabricki?

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Azimuth »

Zavisi na šta šeruješ. Da li direktno na tv i koji tv tj da li je smart i koji ili šeruješ na neki uređaj tipa chromecast, miracast/itd. Neki od njih traže dodatnu aplikaciju baš za njihov model, a drugi ne traže (npr samsung smart tv za samsung telefone).

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od milan2904 »

Azimuth, potrebno mi je za miracast?

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 20. Sep 2017. 10:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog, podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Azimuth »

Pa onda skini za njega. Ja ga nemam pa ne znam koja aplikacija radi sa njim, ali sigurno da je ima ili može da radi sa nekom drugom sličnom.

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od milan2904 »

Imam jedan mali problem.Kada kucam poruku,cesto mi sam prebaci iz sms u mms,provalio sam da mi se to desava kada stavim smajli ili kucam neku vecz poruku?Kako da resim taj problem?

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od pelleruma »

Kucaj kracu poruku. Kroz odredjen broj otkucanih karaktera kobvertuje u mms. Bar je tako bilo. Dugo nisam kucao romane. Pogotovo slova sa kvacicama oduzimaju mesta ( toliko da mi ne pada na pamet da idem na patriotizam pa kao nasa slova), smajliji, mogu zamisliti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od sugarcoated_ass »

pelleruma napisao:Kucaj kracu poruku.
Damn it! Ukrade mi reči... sa tastature. [emoji38]

Anyway, probaj drugu SMS app. Znam da je neka imala da se otkači "convert to mms", ali se ne sećam jer mi ne treba. Na Huaweiju/Honoru tek kad nakucaš 4 poruke prebacuje u mms što ja nikako ne postižem. Max 3 komada, a još koristim našku latinicu što prepolovi broj karaktera. :)



Sent from honor 8 lite using Tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od acamatic »

Greška u koracima momci.
Milane, ako koristiš fabričku aplikaciju, to je onda normalno kada u sms ubacuješ smajlije. Čim ubaciš smajli neki, on tu poruku vidi kao MMS. To nikako ne zavisi od broja slova, ono što piše neke cifre kroz broj poruka koje će da se šalju primer (35/2). Već samo do smajlija. Ako želiš da koristiš tokom pisanja smajlije moraćeš da menjaš app neku drugu za poruke.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od sugarcoated_ass »

acamatic, ummmm... Ne?

Evo otkucano samo reč Test, znači bez smajlija i naših slova i opet pretvara u MMS. Provereno je tako i na J5 2016 jer sam sestri to isto objašnjavao. ;)

Slika

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od acamatic »

Umm možda se razlikuje od verzije OS? Ili do samog telefona? Na S4 došao dam do ... /4 poruka i nije prebacio u MMS

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od sugarcoated_ass »

Pa to tvoje zastarelo, jbg. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

Stigao Nougat :)

Slika

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

Azurirao sam neki dan odma cim mi je stigao apdejt i uradio hard reset odma da sve lepo legne .... mogu reci da je za sada sve odlicno ... baterija i dalje zver ... nekako mi sve bolje i brze radi .. nema bagova nikakvih ... i lepse sve izgleda ... odlicna je i ova nova opcija multi window ... stvarno korisna stvar ... e sad zanima me samo jedno ...... .... @ znemanja kazi mi posto imas ovaj fon i verovatno si to primetio posle apdejta .... kad je ekran iskljucen i zakljucan i npr neko me zvao ili poslao poruku ... kad probudim telefon iz stanja mirovanja al da ga jos uvek nisam otkljucao .... na zakljucanom ekranu mi samo pise imate novu poruku ili imate propusten poziv ... kako da namestim da vidim ko mi je poslao poruku i od koga imam propusten poziv ? Sve sam probao u podesavanjima al nema ta opcija .. znaci da bih video moram da otkljucam telefon prvo ... jel moze da se namesti da se vidi i na zakljucanom ekranu ?
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

@BaneZi, to kod mene radi isto kao i pre update-a. Na zaključanom ekranu mi piše ko me je zvao i kada, a kod pristiglog SMS-a piše ko je pošiljalac kao i sadržaj poruke. Ništa u podešavanjima nisam menjao. Evo kako to kod mene izgleda:

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201711 ... 6f6e0f.jpg[/img]


Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

@znemanja .. Meni samo pise "nova poruka i ispod toga sadrzaj je sakriven" ne znam zasto se to desava , to isto vazi i kad imam propusten poziv pre azuriranja nisam imao taj problem ... pise propusten poziv i sadrzaj je sakriven ... ako neko zna kako to da promenim bio bih mu zahvalan ..
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od гари »

Meni deluje kao da ti on prikriva poruku na zaključanom ekranu jer ti tako nešto stoji u podešavanjima vezano za ta obaveštenja. Jedino što nemam predstavu gde bi se to podešavalo kod tebe na tom Samsungu... Na Windowsu imam u podešavanjima vezano za obaveštenja (Notifications & actions). Nadam se da će ti to što sam rekao pomoći.

Sent from mTalk

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

Ma nije ni bitno nasao sam ja podesavanje za to sto pricas ... za aplikaciju i poruke i imam 2 opcije ... pise mi "Sakrij sadrzaj" i druga opcija pise "ne prikazuj obavestenja" nigde logike al dobro ... kad budem stigao slikacu pa cu post sliku ima opcija pored gde je ukljuceno dozvoli obavestenja al meni kad stigne obavestenje na zakljucanom ekranu ne pise ko je osoba koja je pozvala ili poslala poruku nego samo "nova poruka" i "poziv"... al kad malo bolje razmislim mozda je i bolje ovako kad samo pise stigla je nova poruka i propusten poziv , al ne pise od koga , nego se vidi tek kad se otkljuca telefon ... sto kad malo bolje razmislim i nije tako lose ..
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od acamatic »

Ako je tako onda je sigurno neko podešavanje opšte o privatnosti. Nije direktno u porukama/pozivima, već pogledaj na opšta neka podešavanja o privatnosti.

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od milan2904 »

Pozdrav,jedna mala pomoc.Kako da podeslim aplikacije koje mi se pojaviljuju kada uljucim screen view,tj podelim ekaran na dva dela?Hteo bih ja da ubacim neke aplikacije po svom izboru,a ne daje mi mogucnost?

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Odgovori