Samsung Galaxy S8/S8+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Neruska
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2017. 10:18
:: samsung s8

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Neruska »

@antec hvala ti. Uspela sam. Sad moram sve melodije staviti u jedan folder sa ne bih morala svaki put da idem na clear defaults.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od antec »

Nema na čemu. Mislim da ne moraš sve u jedan folder ali bitno je da kada te pita koju aplikaciju želiš da koristiš za izbor melodija da nikada ne izabereš always use za neku od njih. Znači uvek just once. Inače će ti uvek neka od tih postati default i dokle god ne odeš na clear defaults za tu aplikaciju druge ti neće nuditi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od zoreli »

Evo ažurirano i kod mene:

Slika

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Slika
Evo ako neko nije znao, izgleda Samsung pravi posebne telefone za mts. Vecu glupost ne procitah skorije.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od antec »

Pa jeste malo topliji displej ali definitivno nije roze :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Jeste, hajde da pravimo budale od ljudi, osećaćemo se stručniji...

Možda je lošija serija (hardverska verzija) koju oni su mu oni davali... Koliko ovde ljudi vidi kad je neki telefon za mikrosekundu fluidniji, lakše od toga mi je da poverujem da ovaj vidi roze senke.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Evindzer »

Koliko ja znam, AMOLED kao matrica jeste podložan variranju u nijansama boja ekrana, a to se obično primeti pri pogledu na belu pozadinu. Recimo, pre godinu dana, moja gospođica je uzela dva Samsunga J3, za sebe i svoju - ne i moju :D - ćerku, i jedan je imao primetno žućkast ekran. Naravno, ekrani u seriji J nisu na nivou serije S, ali eto, lično sam se uverio da dva primerka istog modela uzeta iste noći u istoj radnji mogu imati ekrane različitog kvaliteta.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

гари napisao:Jeste, hajde da pravimo budale od ljudi, osećaćemo se stručniji...

Možda je lošija serija (hardverska verzija) koju oni su mu oni davali... Koliko ovde ljudi vidi kad je neki telefon za mikrosekundu fluidniji, lakše od toga mi je da poverujem da ovaj vidi roze senke.

Sent from mTalk on Windows phone
Ajde malo da pojasnim, posto imam dosta iskustva u tom segmentu. Prvo mi reci mozes li da poverujes u pricu da je otvorio 7 telefona (ko bi to dozvolio pre svega?) i da je apsolutno svaki imao roze senke i fleke (nikad u zivotu nisam video tako nesto na Amoled ekranu, kako je on rekao boja preko bele)?
Ovo za fluidnost si ciljao na mene i evo kako vidim. Koristi Nexus pa uzmi npr. S7 pa S8 i vrlo lako ces videti razliku u fluidnosti. Nexus (Pixel) ima daleko najbolji skrol, najtecniji.
Evindzer napisao:Koliko ja znam, AMOLED kao matrica jeste podložan variranju u nijansama boja ekrana, a to se obično primeti pri pogledu na belu pozadinu. Recimo, pre godinu dana, moja gospođica je uzela dva Samsunga J3, za sebe i svoju - ne i moju :D - ćerku, i jedan je imao primetno žućkast ekran. Naravno, ekrani u seriji J nisu na nivou serije S, ali eto, lično sam se uverio da dva primerka istog modela uzeta iste noći u istoj radnji mogu imati ekrane različitog kvaliteta.
Potpuno si u pravu, ne postoje 2 identicna Amoleda. Ali, to moze da se manifestuje kao razlicito osvetljenje, delovi koji vuku na zuto, roze i odredjene fleke na tamnim bojama (prvenstveno siva). Ali na potpuno belom ekranu da ima "boja preko bele" govora nema.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Moguće da su mu dali da vidi telefone koji su već bili otpakovani, kao recimo oni što stoje izloženi. Mada je 7 svakako preteran broj, ali dobro, u Novom Sadu recimo bi mogao da obiđem po dve poslovnice Telenora, MTSa, i VIPa, i eto šest telefona. U Beogradu bi imao još veći izbor. Mada ja ne isključujem mogućnost da ovaj lupeta nešto, jedino što ne mogu da budem u to siguran. Hmm, da, mada on reče valjda da je svih sedam u raznim poslovnicama MTSa gledao...

A za fluidnost nisam ciljao na tebe, da sam ciljao na tebe, tako bi ti i rekao. :) Ima nas dosta ovde, pa ne držim u glavi ko šta tačno sve govori, a prilično sam siguran da ovde ima više kolega koji imaju oštrije oko za lag i na high end telefonima.

E, da, i sad sam se setio... Mislim da sam jedno vreme i ja kod sebe viđao nešto slično, ali je veoma teško upadljivo, i naravno - nisam tome pridavao značaj (Lumia 730, Amoled Clear Black, i da, znam da je to smešan ekran u poređenju sa ovim na S8). Ali je baš nezgodno primetiti, i to samo prilikom skrolovanja. Sad sam probao da opet to vidim, i ne uspeva mi da ga ulovim. A možda je to zavisilo i od tog nekog build-a Windows 10 mobile-a. Ne znam. Tako da je vrlo moguće da je i ovaj video tako nešto beznačajno, a uplašio se kako mu telefon nije ispravan, pa gledao da ga zameni. Ili je čovek picajzla. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Prica je vrlo tanka i neubedljiva. Posle je dodao da je gledao i u CH valjda i ni jedan ekran nije valjao. Pa goreo bi net da je to tako.
To sto si video je smearing (razlivanje boje prilikom prelaska iz crne u neku drugu boju). Taj problem je krenuo od S4 kada su dodatno pojacali crnu (totalno ugasili piksele) i na svakom Amoledu je tako. :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Batak napisao:Prica je vrlo tanka i neubedljiva. Posle je dodao da je gledao i u CH valjda i ni jedan ekran nije valjao. Pa goreo bi net da je to tako.
Onda ipak on nešto tripuje izgleda. :) Ili ima vid kao supermen. :P
Batak napisao:To sto si video je smearing (razlivanje boje prilikom prelaska iz crne u neku drugu boju). Taj problem je krenuo od S4 kada su dodatno pojacali crnu (totalno ugasili piksele) i na svakom Amoledu je tako. :)
Hvala za ovo pojašnjenje. :) Možda doduše ovaj baš na to i misli, ali se konstantno izražava na neki nesretan način...

Sent from mTalk on Windows PC

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Ne znam sta je, a i ne znam od kada Samsung menja telefone jer se korisniku ne svidja ekran? Ima slika gde je odobrena zamena.
Ne verujem da je to, kaze da vidi kada ode u test menu pa na receiver (na belom ekranu). Potvrdilo jos par vlasnika da nemaju to.
A mene smearing toliko nervira, ludim. :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Možda ga ne bi imao sa nekom manje tamnom temom, i sa manje tamnim pozadinama? Mada meni tamne teme i pozadine mnogo lepše izgledaju na takvim ekranima. :) A još i telefon kad je crn... :)

Sent from mTalk on Windows PC

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Pa u Tapatalku mi je najprimetniji (dark tema i kad naleti neka crna slika eto haosa :D), ovako nije strasno. To mi je ostala jedina zamerka novijim Amoledima (kad nije saren naravno).
Malo i ontopic, baterija sabija.
Slika

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

Koji je ovlasceni servis za Samsung telefone kod nas? Cini mi se da sam video da su to Begram i ProMobi, da li postoji jos neki?
Interesuje me da li u slucaju kvara servisiraju i telefone kupljene u EU koji poseduju racun i garanciju? Tj da li je isto imati garanciju operatera i garanciju radnje iz EU sa fiskalnim (sa garancijom operatera se moze odneti u poslovnicu ili direktno u servis a sa ovom drugom logicno je da ne bi bilo problema da se nosi direktno u servis)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Green »

Na internetu se dosta ljudi zali na rozikast/crvenkast tint po ekranu, tako da nisu samo Mts uredjaji pogodjeni. Nekima je tint preko celog ekrana, nekima po ivicama. Samsung je upoznat sa problemom i izdao je software update jos pre nekog vremena.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Begram bolje zaobilazi, nisu ni blizu ozbiljnosti ProMobi servisa.
@Green, u pravu si ali takav je Amoled. Vrlo je tesko naci potpuno ujednacen ekran i bez nekih linijica, flekica i slicno. Ali ovo sto je on pricao o "boji preko bele" je glupost. Moze da se zadesi felerican ali 7 komada nikako.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Ali opet, nije baš dobro biti isključiv u tome da čovek lupa... Ko zna. Da ne budemo kao onda "ako ti telefon radi dobro, sigurno ga ne koristiš dobro", "ako ti 'baguje' sigurno nešto ne radiš kako treba", i slično. Treba uvažiti svačije iskustvo. Nešto je nekome OK, nekome nije, a neko to iz nekih razloga mi ne vidi.

Kao ja kad bi trebao da osećam blam što dolazim u radnju, i drugi treći put reklamiram isti proizvod. Treba njih da je blam, ne mene.

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Green »

Batak, slazem se, amoled jeste takve koncepcije, samo sto je kod nekih primeraka izrazenije pa se zato ljudi zale. Nisam upoznat sa tehnologijom, tako da ne znam iz kog je razloga to tako. Da li je u pitanju neki nacin proizvodnje.

Kod oled panela, na primer, se taj tint manifestuje ako se malo promeni ugao gledanja, pa bela boja postane onako plavicasta.
A verujem da ima i onih koji preuvelicavaju i stvaraju problem tamo gde ga nema. Kod nekih primeraka je dovoljno malo ispodesavati ono sto se podesiti moze i bude mnogo bolje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

Eh, i kad bi oni prodavci kod raznih operatera umeli da lepo podese ljudima telefon, pa da im se ljudi samo zahvale i zadovoljniji izađu. Ali čekaj, kako onda rodbina da se zaposli u firmi. :D

Sent from mTalk on Windows PC

Odgovori