Samsung Galaxy S8/S8+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od marko.jtd »

Slazem se u vezi svega...
Vecina telefona radi odlicno, ima odlicne kamere, samo je stvar ukusa.

Meni se licno (posle Samsunga i njegovog TW koji koristim godinama), ne svidja izgled miui, emiu, a pogotovo stock androida... takodje, nisam ljubitelj launchera.
Od S serije samo S6 model nisam imao...(S, S2+, S3, S3 neo, 2xS4, S5, S7, S7 edge, i sada S8)...
Trenutni Samsung experience i lepo izgleda, i odlicno radi.

Baterija je dobra, a, da je jos 30-40% jaca, bilo bi VRH...
Ali, svi smo svesni da nikome ne ide u korist da napravi savrsen proizvod... zbog prodaje sledecih, novih modela...



Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Green »

Lino napisao:Sta kazete za to sto na primer Huawei modeli sa po 4GB RAM-a kostaju duplo manje od S8+ koji ima isto 4GB RAM-a
Zašto ne bi koštali manje ako su u pitanju modeli niže, znatno inferiornije klase. RAM nema baš mnogo veze sa cenom. Ganc nov OnePlus 5t sa 8GB košta znatno manje od S8 sa 4GB.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od vojkan85 »

I povukli ROM-ove sa sammobile-a jer imaju problem da se flash-uju. Sada Samsung i nikada više u životu. Jeste on lep uređaj, brz, sve to stoji ali da se ovako ponašaju za 1k evra sa software-om...bezobrazno. Sada dok to oni zakrpe pa izbace opet nazad. Ispada kao koska pred S9.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Azimuth »

Zavisi kako na to gledaš. Druga strana medalje bi bila da su povukli iz sigurnosnih razloga. Apdejt i dalje postoji, ali samo kao OTA. Jedino je ukinuto skidanje sa ovog i ovakvih sajtova jer postoji potencijalni problem da telefon zabode kad se flešuje.

Moje mišljenje je da je bolje ovako, da mi daju ispeglan sistem a ne da bijem glavom o zid jer mi ovo ili ono ne radi.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

marko.jtd napisao:Meni se Trenutni Samsung experience i lepo izgleda, i odlicno radi.
Nije bas sve tako ali dobro. :)
Ok, izgled je subjektivna stvar ali koriscenje valjda za svakog mora biti isto. Ne moze se to jos uvek porediti sa iOS koji je po pitanju bagova dostigao vrhunac ali opet je brzi/fluidniji, to je sto se tice najnovijih flagship modela. Stock Android je prica za sebe i po meni ne postoji brzi/fluidniji telefon na trzistu trenutno od Pixela i OP.
Da ne bude zabude, Samsung se dosta popravio po pitanju softvera to stoji, ali nije jos uvek na nivou na kome najjaci igrac na trzistu mora biti.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od vojkan85 »

@Azimuth Pa još gore ako nisu sposobni da nekome ko ih toliko reklamira kao sammobile sajt nabace neke probleme. Čemu mi pa onda služi to? Kod provajdera ima da se načeka čovek jer je moj S8 sa Telenora i imam novembarski patch. Toliko o tome koliko ih boli uvo realno da se mlate sa korisnicima, nego daj samo štancaj udri i ćao.

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od marko.jtd »

Joxy napisao:Stock Android je prica za sebe i po meni ne postoji brzi/fluidniji telefon na trzistu trenutno od Pixela i OP.
Dzaba sto je brz i fluidan, kad je meni mnogo ruzan sam izgled stock android-a, i ne bih dao S8 za Pixel...

Sto se Orea tice, sta vam ne radi dobro na sadasnjem 7.0, pa toliko kukate?
Pogotovo sto je vizuelna razlika izmedju 7.0 i 8.0, neprimetna.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »

Sve je stvar navike. Meni je recimo bitnija ta fluidnost koju nosi stock, pre nego brzina jer nista mi ne znaci sekun-dva razlike, oni speed testovi su mi totalna glupost. Inace moguce je i stock kastomizovati do mile volje, tako da opet mozes sve prilagoditi svojim potrebama. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Azimuth »

@vojkan85, eno vraćeno je na sammobile pa možeš skinuti. Vidiš da nema razloga za kuknjavom ;)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

iOS i dalje fluidniji od TW-a? Pa ono se raspada od lagova, tuga. Cinjenica je da ovde ima lagova i da nije sve tako sjajno kao na stock Androidu ali nista alarmantno. Kao celokupan proizvod kod nas Pixel uopste ne treba ni razmatrati (losiji ekran, losiji video, gomila hw problema koji se provlace, nedostatak garancije, jaca cena). Pa stvarno treba biti veliki fan cistog Androida da se pored svega uzme Pixel.
Ako je samo do softvera ima dosta jeftinijih alternativa (doduse skripi na ostalim poljima ali ne moze sve).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od wave »

Drugari potrebna mi je vasa pomoc :)

Stigao je i kod mene danas novi Oreo update i ako koristim UAE verziju telefona. Onda sam hteo sam da rootujem telefon i instaliram Zero Camera Mod. Da probam tu jacu kameru... E sad posto nissm nesto prezadovolja rezultatima rado bih da se vrstim na stabilni Oreo koji ssm dobio na update bez root-a.


Smatram da je to jedini nacin da se vrati prek Odina? Da li neko moze da mi nade link gde da skinem Oreo z moj telefon da ne bih ga brikovao. Nasao sam neki Oreo gde je PDA i CSC isti kao na mom telefonu ssmo sto je Francusks umjesto UAE. Jel bih mogao taj da iskoristim ili neki drugi?

Vasa pomoc bi mi dobro dosla pogotvo ako ima neki likn za brze skida je s ne ovaj po 15kbita :)

Postsvicu informacije o telefonu:

Samsung S8
Exynos
Dual Sim
UAE verzija
Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od 1808 »

wave, bitno je samo da skineš ROM za tvoj model telefona. Ako je recimo G950F, to je model za Evropu i Global Single-SIM
Izaberi neki ROM (Oreo) od ponuđenih za taj model i flešni preko Odin-a, to je sve.

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od nikos720 »

Imas opciju da smanjiš rezoluciju ekrana,ako i dalje laguje ,onda pokusaj da vratis na 7.
vojkan85 napisao:I povukli ROM-ove sa sammobile-a jer imaju problem da se flash-uju. Sada Samsung i nikada više u životu. Jeste on lep uređaj, brz, sve to stoji ali da se ovako ponašaju za 1k evra sa software-om...bezobrazno. Sada dok to oni zakrpe pa izbace opet nazad. Ispada kao koska pred S9.
U potpunosti se slazem sa tobom,mene je najvise iznervirao samsungov muzicki player za ovaj telefon,rekao mi je drugar da je to skinuo sa prodavnice :x
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 14. Feb 2018. 13:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni. Pročitaj Pravila Foruma.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Dexter »

Koje zastitno staklo koristite?
Jel vam smanjena osetljivost, bas me nervira sto ne reaguje lepo, pogotovu spustanje notifikacionog panela.

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od wave »

1808 napisao:wave, bitno je samo da skineš ROM za tvoj model telefona. Ako je recimo G950F, to je model za Evropu i Global Single-SIM
Izaberi neki ROM (Oreo) od ponuđenih za taj model i flešni preko Odin-a, to je sve.
Haj molim te ako znas pokusaj da mi nades nije da mi je muka nego me strah da ne zeznem telefon :( zar ne bi trebao da se podudari PDA i CSC?




P.S. Da li mogu ovaj? I da li se ovaj instalira preko Odina ili preko Smart Swicha?

https://www.sammobile.com/firmwares/gal ... AP/207138/


I da li ikako moze ovo da se skine brze :/

I vidim da na Sammobile ima neko obavjestenje da se jos ne flasuju updejti jer postoji neki problem... znaci nista sad z sadm :/
Poslednja izmena od wave u Uto, 13. Feb 2018. 22:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Fox »

Kolege, ko je presao na Oreo neka proveri, kazu da je otkljucavanje pomocu iris skenera jako brzo i da je sada otklj. gotovo trenutno. Moze li neko da proba i potvrdi ovu tezu?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od 1808 »

wave, sad vidim da je tvoj model dual sim - G950FD, da to je taj link koji si postavio, ali na vrhu strane takođe imaš obaveštenje da trenutno ima nekih problema ako se flešuje sa Odin-om. Zato je bolje da sačekaš malo sa time, dok srede sve kako treba.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Azimuth »

Ako sam dobro razumeo, uradio si OTA apdejt, pa si rutovao i stavio tu kamera aplikaciju? Zar ti nije jednostavnije samo da obrišeš tu aplikaciju? Ok, ostaće ti rutovan telefon, ali to ti je samo plus za neke stvari koji možeš i ne moraš da iskoristiš.

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od wave »

Fox napisao:Kolege, ko je presao na Oreo neka proveri, kazu da je otkljucavanje pomocu iris skenera jako brzo i da je sada otklj. gotovo trenutno. Moze li neko da proba i potvrdi ovu tezu?
Primjetio sam da je brze na otisak prsta ali i na IRIS je brzi mnogo.


@1808, hvala velika :) sacekacu onda i skinucu ponovo taj update i instalirati. Jel ovo problem do updejta ili do Odina?


@Azimuth, ma on je to fleshovanjem odradio preko originalne kamere. Mada i ne znam sta ce mi root. Mozda imate neki predlog ali sve aplikacije koje ja znam za root nisu nista posebno. A i cinimi se da je baterija malo losija sa rootom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... developed/

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odgovori