Sony Ericsson Vivaz (Kurara)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

I ja posedujem vivaz i mogu reci samo reci hvale :) Lagan, tanak, jako lepo lezi u ruci, brz, kamera odlicna. Dimenzije su mu idealne, veci ekran = veci telefon a def. mi ne treba cigla u dzepu.
U odnosu na n97 mini koji sam koristila nedelju-dve dana ovo je avion, i ako imaju istu platformu vivaz ima bolja resenja i vise opcija. Slusalice koje se dobijaju uz njega su najobicnije moguce, tako da ko ima kvalitetnije nek koristi njih. Prvi put sam imala vivaz jos aprila meseca na par dana, ali sam ga prodala, finansijka kriza :D nisam stigla da probam zvuk u slusalicama, a sad sam ga opet nabavila, bez slusalica i olovcice :P Tako da ne mogu probati, potrudicu se da prvo nabavim neke bolje slusalice kao sto su od n97 mini :) Pitam se koje bi slusalice radile na njemu dobro, da li kao od n97 ili xperie xD

Edit:
Btw.. trazim nacin za resetovanje lifetimera na vivazu, hocu da krene od nule :)

Nasla sam na netu ovo:


save script as textfile, select it in misc.edit and press write script.

tawrite:0001006300
tawrite:0001012801
tawrite:0001014300
tawrite:0001014400
tawrite:0001014501
tawrite:0001014600
tawrite:0001018F0D
tawrite:0001019006
tawrite:0001019104
tawrite:0001019205
tawrite:000101A300
tawrite:000113BB00
tawrite:0002089900
tawrite:00020BB9000000000000
tawrite:000210CFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
tawrite:0002FDE800

nije mi jasno gde se ubacuje fajl i kako se ovo radi? Jel probao neko?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Niko nista?
Jel mi moze neko razjasniti kako se ovaj kod koristi, sta je misc.edit ?
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

mladennnn
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 20:23
Lokacija: Nish
Kontakt:

Post od mladennnn »

Sta mislite za koliko eura moze da se proda Sony Ericssson Vivaz star mesec dana, kao nov, u telenor mrezi radi????????
LG KU990 Viewty + SE VIVAZ

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mladennnn, postoji tema bas o tome sto tebe muci pa tamo postavi pitanje.. viewtopic.php?t=11714
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Niko ga nema na forumu izgleda. :? Malo me to cudi obzirom da je bas dobar model.
Anyway,ako sve bude kako treba za 2 dana stize moj primerak :) 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Zna li neko postoji li metoda da se hakuje vivaz?Probao sam,ali bezuspesno sa HelloOX.
Blo bi dobro kad bi postojao neki flasher za pc,kao sto je phoenix za nokiu,preko koga bi se mogao upisati hakovan softver.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Post od Iosis »

Mene zanima nekoliko stvari, još bolje ako ima onih koji su ga koristili.

Prvo i ono najvažnije, da li ima proxy podešavanja za Wi-Fi. Jer na fakultetu da bih pristupio WLAN-u trebam podesiti proxy. Kod kolege na 5800 Xpress music sam pokušao da podesim proxy, pretražio sam sve opcije i nisam mogao naći.

Drugo zanima me equalizer u playeru, znam da nema fabrički, ali sam našao da se može skinuti sa PlayNow, da li je neko to radio?

Treće, da li se mogu one prečice koje se nalaze na vrhu ekrana mjenjati, npr Twitter zamjeniti sa nečim drugim, jer mi je bezveze da mi tu stoji prečica za Twitter, nemam ni nalog, a i da imam nisam toliki ovisnik pa da mi mora biti na dohvat ruke.

Četvrto, već je neko pitao, kakav je zvuk u slušalicama, nadam se da nisu čekićare, tj. da umjesto basa čujem kao da neko lupa o poklopac šerpe.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

danas sam ga uzeo,svidja mi se...konacno osvezenje naspram x6..
sad me muci sto nijednu aplikaciju koji sam instalirao na x6 nece ovde da primi.. :blinky: :blinky:
a i nemogu nigde da nadjem NFS shift da vidim kako to radi!

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

probaj na http://www.mobile9.com/, moja devojka je imala isti problem, iako je potpisivala svaku app nije htelo nista da joj se instalira, a kljuc i sertifikat je uredno dobila sa OPDA...i onda je upalilo par app sa tog sajta, ne znam da li ce ti sve raditi...
Iphone 6, space gray

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

probao,ako je potpisem on opet nadje razlog da mi zajebe instalaciju :dry: :dry: i pocinje da me smara...
posebno sam bio odusevljen sto mogu da probam 3d igre,al evo skinuo par i dz :ohmy: :ohmy:

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

pa ni meni nije jasno zasto nece da instalira, ja sam sve pokusavao i nista, jedino free isms je instalirao sa mobile9, i to je nisam potpisivao, bila je potpisana, verziju 1.12 cini mi se...probaj da da uradis ovo ako ti nije vec podeseno ali meni nije pomoglo Go to Tools -> App. Manager, choose Options -> Settings and set Software installation to All and Online certif. check to Off...ne znam u cemu je fora sa tim telefonom, kao da ima neku blokadu...
Iphone 6, space gray

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ja na Vivaz Pro imam malo aplikacija instaliranih ali ni sa jednom od njih nisam imao problem. Instalirao sam: You Tube, Facebook, SMS Preview, Opera Mini, Opera Mobile, X-plore, Mig33, Nimbuzz, Garmin, Skype, sve su se odmah instalirale i odlicno rade(doduse one ni ne moraju da se potpisuju). Za ostalim aplikacijama nisam imao potrebe ali probacu kasnije par igrica cisto da vidim rade li, pa javljam.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

hmm,zabrinjavajuce...veoma,swype nece,gmail nece....ne znam,dobar hardware,dizajn,al swf je uzasan...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

skar,bas tako,zato sam ranije i pisao,a i dalje stojim iza toga da je Omnia HD "kompletniji" uredjaj od ovog modela... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa jeste,kao prvo touch je kapacitivni:)
a to je odma plus...
nista ovo mi je sad most do c7..morace da premoscava jedno vreme..

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

da li je neko pokusao da se igra malko sa njim ja vec dva dana pokusavam da instaliram OVI store na vivaz...Ja sam pokusao preko SIS content,izbrisao sam sertificate,potpisao sa mojim sertificatom,al izbaci prilikom instalacije "sertificate error"...
i kako ovo cudo ne moze da se hakuje ???

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

skar, epa bralke mlogo cackas :lol: neznam sta ti bese pa batali x6.
Da ti da prijatelj jedan savet sve isprodaj i uzdravlje da si kupis C7.
Koliko znam samo satio se moze haknuti sa HelloOX a ovaj mislim da nemoze nikako e sad sigurno je i za sertifikate uradjena bolja zastita,voleo bih da gresim.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

hteo sam drugu da ucinim uslugu,jer je trazio x6 da je u garanciji a mene je poceo malko da smara,kontao sam da ovaj radi bar 2x brze,s'obzirom da ima duplo vise ram,mnogo jaci cpu+gpu...
mislio sam da ce mi biti zanimljiviji...kad ono,truba,experiment se nastavlja do daljnjeg svaki komentar+savet je dobrodosao!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Evo konacno sam nasao malo vremena da probam i igrice(tacnije igricu jer me mrzelo da skidam druge posto sam odavno batalio igranje na telefonu), ubacio sam Asphalt 4 3D i odmah se instalirala i odlicno radi!
Steta je jedino sto kontrole mogu da budu preko akcelerometra ili samog ekrana, kad bi moglo preko vivaz pro-ove tastature bilo bi predobro!
Sve u svemu ja jos uvek nisam naisao na aplikaciju ili igricu koju nisam uspeo da instaliram, siguran sam da ima i takvih, ali meni one nisu potrebne jer sve sto mi trenutno treba radi.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ti si Sensei pravi kurara master :roll: :roll:
dobro ja pokusavam da namestim ovi,jer sam video da su uspeli sa mapama,pa kontam da cu i ja isceprkati store ;)
evo i ja cu sad da probam taj asphalt!

Odgovori