Sony Xperia miro ST23i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
beni-coek
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Okt 2012. 19:50
:: Sony Xperia miro

Sony Xperia miro ST23i

Post od beni-coek »

Pozdrav svima ! S obzirom da sam nov na forumu postavicu pitanje ovde a vi ga pomerite ako mu nije mesto. Uzeo sam danas Sony Xperia miro telefon i zanima me da li mogu slie prebacene sa kompa da podesim kao wallpaper u punoj velicini bez crop-ovanja ? Ako ne ima li neka aplikacija koja to moze da odradi ? Unapred 'fala . Cudno mi je da na onoliki ekran ne moze slika u punoj velicini a na k800 i koji sam imao pre da moze cela da stane na ekran

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od srdjoraj »

Kada stavim mem.karticu telefon ne vidi šta se na njoj nalazi. Odem u podešavanja, vidi da ima kartica i koje je veličine.
Da li postoji neka fora da telefon očita sadržaj sa mem.kartice? Probao sam sa 2 telefona i isto je stanje.
Jedino još ja imam dial-up modem!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Одг: Sony Xperia miro ST23i

Post od bachika »

Sa google play-a instaliraj neki file explorer pa ces imati pregled fajlova na kartici.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od srdjoraj »

Instalirana 2 file managera i vide folder od sd kartice ali kada se uđe u nju nalaze se samo sistemski folderi a ne i oni koji su stvarno na kartici, izvadio sam karticu iz jednog android telefona i stavo u računar i u Miro, tako da sam siguran da kartica radi.
Jedino još ja imam dial-up modem!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od bachika »

srdjoraj, malo te nisam baš razumeo... Kad ubaciš sd card, i uđeš u npr ES file explorer, šta ti on pokazuje?
Ti imaš internu memoriju koju će on pokazivati kao i memorijsku karticu, ali trebao bi da imaš i prečicu sd card. Kad uđeš tu da li imaš foldere: Android, DCIM, Data....? Koje je veličine kartica i u kom je formatu (ntfs, fat, fat32...)?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od srdjoraj »

Andro ZIP mi prikaže SD karticu i kad uđem imam foldere Android, DCIM, ali nemam foldere koje sam napravio na Samsung Galaxy Y kao što su Programi, iGO, Muzika...
Kartica je 2GB i druga od 8GB koja lepo radi u računaru i prikazuje foldere kao i u Galaxy Y. Znači da je kartica ispravna. Isti file manager koristim i na Galaxy Y.
Jedino još ja imam dial-up modem!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od bachika »

srdjoraj, obe kartice tako prikazuje??? A kad ubaciš karticu i prikači telefon na komp, pa odabereš mass storage mod, da li na kompu onda vidiš te foldere????
Uopšte mi nije jasno kako to.
Probaj skini možda neki drugi file explorer, ja preporučujem ES file explorer.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od frace »

Tel nema poseban ulaz za HDMI kabl, da li mozda postoji neki drugi nacin da se poveze sa TV-om ili ne?

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od frace »

Trenutno ne postoji neka jeftinja varijanta dekodiranja ovog telefona koji su na vip mrezi. Otkljucabanje kodom je neverovatnih 70 evra, druga varijanta je "direktno" preko maticne ploce lemljenjem za 25 evra ali ne bi ja to smeo :dry:
Tel je relativno nov pa moze da se desi da se za godinu dana pojavi neka jeftinija varijanta

steva1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2012. 16:27
:: htc explorer

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od steva1 »

je l se pojavila neka jeftinija varijanta za dekodiranje? :blinky:

dakac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 10:24
:: sony xperia miro

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od dakac »

pozdrav.
od pre neki dan imam sony xperia miro i imam problem. jeste da bas nisam vicna android telefonima, al nikako ne mogu da namestim da se internet pokrece preko mts-a iako sam ukljucila opciju i wifi i mobilne mreze, al za konekciju tel koristi samo wifi... jel moze neko da mi pomogne kako da se kontujem preko mts-a? jer cemu android ako ne radi internet? hvala puno!

Marko4141
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Nov 2013. 20:44
:: xperia miro
:: xperia aco s

Re: Sony Xperia miro ST23i

Post od Marko4141 »

Zna li neko zasto xperia Miro ne prima signal mobilne mreze. Povremeno se pojavi signal 3G.Napominjem da sam podesio da prima 2G/3G...ali neprima ni u jednom rezimu.
mislio sam da je softverski problem ali vise nisam siguran,resetovao sam potpuno telefon i sve je isto,nema signala pa nema. Da li je moguce da je neki virus u pitanju.
Ako je hardverski problem interesuje me da li je moguce popraviti to?

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Одг: Sony Xperia miro ST23i

Post od srdjanyo »

Evo i mene sa problemom,
Naime,koristi ga.moja žena i ona nije zahtevan korisnik.Čita Blic,igra Farm Heroes Sagu i dopisuje se prwko FB Messenger-a.Telefon je star tačno godinu.dana.Uzet je na ugovor preko mts-a.Ja sam ga koristio 9 meseci.Radio je dobro samo prvih mesec dana.Nije nam nijednom pao,niti se bilo kako oštetio.Evo spiska problema sa ovim telefonom:
-koči se
-gubi wi-fi konekciju pri punom signalu
-gasi se sam od sebe i isto tako upali,ali od skoro se sam gasi bez da se sam upali
-gasi se u toku razgovora,nebitna dužina
-kad je na nekoj aplikaciji,izgubi se zvono tj. telefon zadatu melodiju zameni jednim zvukom.
Telefon je u junu odnet u mts gde su mu posle 10 dana promenili bateriju(?!),radio je 2 dana kako treba,posle je sve po starom.
Nije rutovan,nije čačkan.
Hvala unapred.

Odgovori