k700i/ mini Opera-vasa iskustva

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Arasko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 22. Mar 2006. 16:47

k700i/ mini Opera-vasa iskustva

Post od Arasko »

Prvo da Vas pitam da li je moguce instalirati mini Operu na ovaj model?

Ako je odgovor potvrdan, kakvi su vam utisci, vredi li to ulozenog truda?

I koje su prednosti?

Poz.!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Arasko, moguce je naravno...Opera mini u javi radi super...Jedino je uzivanje ograniceno relativno malim ekranom...ali kada ti treba internet, a nemas komp u blizini ...ili treba da proveris mail...U tim slucajevima je extra resenje i vredi je instalirati...
Pozdrav... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

I plus ako iskljucis load slika, neverovatno je jeftino (najcesce ispada oko 3-4 kb po strani).
Ovaj post sam poslao sa miniOpere :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

Opera mini nije za surfovanje netom jer je ekran mobilnih telefona ipak mali za to , ali ako ti hitno treba komp da proveris mail ili da npr. proveris rezultate na kladionici sasvim je ok ( ja koristim samo za ove dve stvari ). :)

:) pozdrav :)
HTC Desire S

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Malo je zbijeno, ne prikazuje se realni izgled strane, ali izbaci sve i po tom pitanju je uredu.
Ne moze ucitati .gif i flash, i ne mozes pokrenuti pricaonice (javascript), ali meni se svidja kako radi osnovni posao... A i nista te ne kosta da probas- besplatan je.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Tacno je sve sto su ljudi napisali,ja recimo koristim Operu trenutno samo za email,Gmail i Racemail i oba prikazuje odlicno.U zadnje vreme ne radi mi Gmail s kompa,a sa Opere ide ko podmazano.Telefon je inace K750i.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pa najjednostavnije,iz Applications klik na Opera mini i onda sve dalje ide samo od sebe.Mozda je kod tebe neka nestabilna verzija.Probaj download sa razlicitih sajtova.Tu koju ti imas obrisi iz telefona da ne smeta.Ja sam cak imao i rusku verziju sa nesto vise opcija(ne znam razlog),ali nisam razumeo dosta toga pa sam je obrisao(ucio glupi ruski 8 godina u skoli,sad ne znam beknuti :D :D )

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Sada je najnovija verzija 1.2. Sa starijim verzijama nece da se konektuje na internet.
Inace 1.2 se malkice razlikuje od 1.1 verzije.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

DREAM WEAVER, zar ne mozesh da odesh na Google i za par sekundi skinesh? :roll:

http://www.opera.com/products/mobile/op ... sson_k700i

jerry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 12:18

Post od jerry »

Ja sam skinuo najnoviju Operru 2.0 mini , ali imam probleme sa njom naime ,stalno mi javlja da imam neku gresku u konekciji !Dok kad odem na internet konekciju normalno mi otvara Google i sve radi OK , ali Opera neće da radi ! :unsure:

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ja skinuh Mini Operu 2.0 i radi odlično. Nemam nikakvih problema, otvara mi sve stranice, baš sam otvorio Yahoo da probam i uspeo bez problema da vidim svoj mailbox na Yahoo-u. Samo još da je konfigurišem da ne prikazuje slike da mi ne bi bezveze uzimalo protok. Telefon koji imam je K700, pre korišćenja sam testirao konekciju i test je prošao 100%. Svaka čast ovima iz Opere, napravili su, po meni mnogo dobar program, tako da sada i neki telefoni koji nemaju operativni sistem mogu da pristupaju svim internet stranicama, a ne samo WAP verzijama istih. Verovatno postoji gomila Java aplikacija za SE K700, čuo sam za Total Remote Control, ali ne znam kako radi.
Ghost

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Meni na 6630 Opera Mini 2.0 radi kao zmaj! Konektuje se bez problema, sve strane otvara i navikao sam se i samo nju koristim
HOX Titanium gray

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@jerry, samo napisi koji telefon imas i da li si tih problema imao i sa ranijim verzijama Opere.
Opera mini je mnogo bolji pretrazivac nego oni default na SE telefonima.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

I ja imam isti problem.
Do skora imao sam 062 karticu u svom K700 i mini opera je radila savršeno.
Sada sam stavio svoju staru 064 karticu (bila mi je u drugom tel, dakle aktivna) i podesio sve kako treba, imam normalnu konekciju na wap, ali opera prijavljuje grešku i neće da se konektuje.Izbrisao sam staru verziju i skinuo najnoviju ali opet nemože da se konektuje.
Baš mi nedostaje, pa ako neko može da pomogne...Slika

The CB)
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 12. Maj 2006. 14:02

Post od The CB) »

Ja imam SE w900i. Instalirala sam Operu mini 2. Ne radi. Javlja da ne postoji "working connection" dok mi inace gprs radi normalno sa MMs-om i ugrađenim browserom??? Na 064 sam. Vec dva dana se bakcem sa tim. Ako je iole funkcionalna kao Opera za PC bas bih volela da proradi ali razmisljam da dignem ruke i nastavim sa obicnim browserom. Pomazite ako neko zna u čemu je problem. I da koji se file prvo instalira .jad ili .jar?

altas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Čet, 19. Jan 2006. 15:39

Post od altas »

Ovako da resite problem sa Operom: idite u Settings > Connectivity > Settings for Java -> Izbacice Internet profile, a vi izaberite internet profil (working connection) sa kojim se kacite na net i problem je resen!

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

The CB) napisao:I da koji se file prvo instalira .jad ili .jar?
Samo .jar.
Možda će biti potrebno uključiti i proxi u istom podešavanju Jave.

altas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Čet, 19. Jan 2006. 15:39

Post od altas »

nekad se treba pribeci instaliranju preko jad fajla, zato sto kod nekih aplikacija jad sadrzi certifikate za jar, kao na primer kod aplikacija koje traze pristup fajlovima telefona

The CB)
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 12. Maj 2006. 14:02

Post od The CB) »

Hvala. Sada sve radi. Java internet podesavanja nisu bila ok (ne znam kako to nisam vidl'a :x ). Instalirala sam prvo .jad pa .jar. I radi sve u OK.

Super je!!!

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Opera rdi extra i to ova najnovija verzija 2.0 znaci otvara skoro sve lepo i radi bez kocenja!!!
Imas jedini problem i ogranicenje zbog malo manjeg displya ali sljaka !!

Odgovori