Sony Xperia Z2

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sony Xperia Z2

Post od El Laki »

blackwhite slobodno idi u sekciju foruma za poređenje modela i otvori temu. Reci šta ti treba od telefona, do koliko novca, itd.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Sony Xperia Z2

Post od Cooomi »

Sale_M, manuelni mod na Z2 se svodi na biranje predefinisanih scena ili na podešavanje iso, balansa belog i osvetljenosti. Prva stvar se u superior auto modu sama podešava i radi dobar posao, tj. prepoznaje scenu koju želim a druga, dublja podešavanja manuelnog moda nemaju nikakvog smisla. To je zbog hardverskih ograničenja senzora i u koje neću sada da ulazim jer sam pisao o tome iznad... Što se tiče zamerke na veličinu ISO vrednosti na slikama u mraku, rećiću samo da kada se smanji ISO gubi se kadar jer senzor ne može duže od 0.8sec da drži zatvarač otvoren pa ne može da se kompenzuje smanjena osetljivost senzora. Sa Nokiom 808 sam na 50ISO izvlačio slike sa pozadinskim osvetljenjem(kao ona sa zgrade npr) i bile bi slike i oštrije i svetlije, bez light bleed efekta... Ne želim da se upuštam u dalje raspravke, svesan sam šta ova kamera može i znam da mi možda ne ide u prilog za dalju prodaju, ali kažem kako jeste da ljudi znaju šta da očekuju.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Chobby88 napisao:Šta ima ja da znam? Nije to dslr pa da se mučim da podešavam pre svake slike.
Treba mi da upalim kameru i na brzinu slikam dete koje je nemirno i neće da čeka da tata podesi manual mode.
Pa kad slikas nesto tipa dete u pokretu automatika ce biti dovoljna. :)
Kad hoces da napravis iole kvalitetnu sliku koristite manual mode,npr za fotogtrafisanje prirode,uopste kadrova slikanih napolju i low light i night scena.

Jedan tip za sve vas:Prilikom fotografisanja daylight fotki dovoljno je samo da u manual modu spustite ekspoziciju za jedan ili dva stepena,ukljuciste stabilizaciju slike i onda okinete.Ja skoro uvek tako slikam i vecina slika slikanih napolju mi isapadne ok,cak nemam potrebu ni da menjam white balance(ovo vazi za dnevne fotke) a za nocne sto manji ISO i pomogucstvu sto mirnija ruka(koliko je to moguce naravno) ;)

Opet se ogradjujem i ne kazem da je kamera na Z2 predobra/najbolja u klasi,ali je sasvim dobra za jedan smartfon iz 2014 god. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Sony Xperia Z2

Post od Tyrael »

Ako imas jos takvih saveta za slikanje sa Z2 samo pisi !
......

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Mozes da ubacis camera mod koji dozvoljava menjanje ISO vrednosti u manjim stepenima(znaci dobijete full ISO podrsku od 50,64,80,100,150,200 itd) :)
Potrazi na XDA ili ubaci neki od stock baziranih romova koji sadrze kamera mod ;)
Ja sam ubacio sinoc MX Rom 7.7.0 i bruka je dobar i optimizovn.A trajanje baterije je trk izgleda perverzija :)
Okacicu rezultate kad se isprazni(ocekujem dobar rezultat) ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Sony Xperia Z2

Post od filip11314 »

'bem ti ja fon kad ne mogu odmah da slikam, već prvo moram da podesim kameru. Hvala Bogu pa sam odustao od Z2 na vreme....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Sony Xperia Z2

Post od Tyrael »

Za ISO je glavni fazon da bude sto manji ? A za ekspoziciju jel ima nesto ocigledno kako treba ili samo treba da gledam da slika bude dovoljno svetla? Beginners guide...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

filip11314 napisao:'bem ti ja fon kad ne mogu odmah da slikam, već prvo moram da podesim kameru. Hvala Bogu pa sam odustao od Z2 na vreme....

Mozes da slikas odmah cim upalis kameru,ja sam lepo napisao.Dovoljno je da imas u manual modu predefinisanu smanjenu ekspoziciju za jedan/dva koraka i to je uglavnom sasvim dovoljno.E ako te i to mrzi, onda ne znam sta da ti kazem,batali fotkanje :lol: ili kupi Iphone,on uvek slika isto/slicno (samo izvadis i okines) mada opet kazem to mozes i sa Z2,ali taj superauto mod nije najbolje resenje za slikanje kod Sony telefona jer prepoznaje u zavisnosti od uslova svetlosti mnogo razlicitih tipova scena(citao sam o tome,oko 30ak a verovatn i vise).

Tyrael,da...bolje sto manji ISO i sto mirnija ruka.A sto se tice ekspozicije dovoljno je da kad je klasicna dnevna osvetljenost drzis na -0.3 ili 0.7 i obavezno ukljucis stabilizaciju slike(jeste softverska,al pomaze koliko toliko.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dican
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 10:41
:: Sony Xperia Z2
:: Nokia 3310

Re: Sony Xperia Z2

Post od dican »

Da li mozete da mi preporucite neke linkove sto se tice rootovanja uredjaja ? Nikada to nisam radio pa bih da naucim sad ? Probao bih na nekim starim telefonima. Pa ako ima ovde ko ima iskustva sa tim da mi kaze par reci o tome, posto ima hiljadu stvari na netu i ne znam koja je prava :D

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sony Xperia Z2

Post od El Laki »

xda forum ti je najsigurnije mesto po meni. Imaš detaljna uputstva i linkove, lična iskustva, itd.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

dican, Sto se Z2 tice procedura je sledeca:
1.Vratis softver na verziju sto se zavrsava brojem 314,u pitanju je 4.4.2 mislim(vratis pomocu flashtoola)
2.Skines XZ2 Dual recovery zip fajl sa nut.xperia-files.com i raspakuje na desktop kompjuera na C particiju.
3.Povezes telefon sa kablom,ukljuccis u podesavanju telefona u opcijama za programera opciju USB otklanjanje gresaka.
4.Startujes install batch fajl koji si raspakovao iz XZ2 dual recovery.On ce ti tu ponuditi 4 opcije,a ti izaberi trecu tj: Install recovery on unrooted rom with towel root.
5.Kad kliknes na to skripta ce sama odraditi sve i imaces i root i recovery koji sluzi za ubacivanje custom romova,back up itd.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dican
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 10:41
:: Sony Xperia Z2
:: Nokia 3310

Re: Sony Xperia Z2

Post od dican »

Da li se zna mozda termin dolaska 6.0 na Z2 ? Tj kod nas u Telekomu :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Ne mogu da razumem neke stvari.Ajde da je neko dugogodisnji korisnik Sonija ili Androida i da je probao sve zive modove i custom romove pa mu i to dosadilo pa je nestrpljiv da saceka novu verziju OS-a.Ali ovde ima ljudi kojima je ovo prvi/drugi telefon uopste ili makar android i svi su ufurani u fazonu:Eeee,kad ce sestica?
Juce si kupio telefon i uzivaj,ima jos stvari u zivotu sem telefona,a update kad stigne stigne.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z2

Post od Zile995 »

Ajde dobro Z2, razumem da je na 5.1.1 koji odlicno radi, mogao bih lagano 6.0 da cekam mesecima mesecima ;)... Ali 5.0.1 se bas raspada, pa sam nestrpljiv :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Ma ti ces da ga napravis da radi kako treba uz malo twikova sa XDA. :P :D
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z2

Post od Zile995 »

Ne samo ja, vec i ti :D Ti taj Z2 silujes, a znamo da stock radi vrhunski :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Zile,izasao rom Existenz Premium v6.0.0,baterija drzi ko luda.Kad budem postavio ss ima da crknete od muke :P :lol:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dexi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 18. Okt 2015. 08:48
:: Lg g3
:: Sony xperia z2

Re: Sony Xperia Z2

Post od Dexi »

Pozdrav ljudi, ovih dana bih trebao da kupim z2 :lol:
E sad posto se premisljam jos, da li bi mogao neko da mi napise, ako uopste ima, mane i probleme telefona da znam sta da ocekujem...

viktorviktor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2010. 20:12

Re: Sony Xperia Z2

Post od viktorviktor »

Da li je neko kupio preko Alija dual sim adapter za Z2 i koji? i da li postoji mogucnost da radi uopste?
Ja sam kupio ovaj al sam se zajebo, ne moze, kontra zabica. Vratio mi kinez pare doduse :P :D http://www.aliexpress.com/item/Dual-SIM ... 64945.html
Poslednja izmena od viktorviktor u Ned, 06. Dec 2015. 10:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z2

Post od Sale_M »

Kako moze da radi Z2 u dual sim modu,kad je telefon single sim?Nigde veze...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori