Sony Ericsson Satio (Idou)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bojke1, ne mogu tacno da ti odgovorim, ali ti dajem drugi predlog. ovo je radilo na Nokia-i 5800 pa bi trebalo i na Satio-u. Skini neki konverter sa kojim mozes prebaciti film u MP4 u odgovarajucu rezoluciju i nalepis film. Onda pustis uz pomoc fabrickog playera i uzivas. Mnogo je bolji kvalitet...

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Sve je to lepo ali da li moze preko fabrickog playera da se ucita prevod kao na smart movie-u?Meni je to problem.Jer mislim da na fabrickom playeru ne moze da se ucita prevod.

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

^
prevod moze da se na kompu "nalepi" pomocu format factory-a ... za cirka 15ak minuta
posle ubacis mp4 film sa nalepljenim prevodom i pustas ga preko fabrickog (ili bilo kog plejera)
simple as that ...

(pogotovu sto ff ima mogucnost konvertovanja u koju god hoces rezoluciju tako nista ne izgubis na kvalitetu)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bojke1, kao sto ti je Dymatize, rekao. Ja sam gore pogresno napisao nalepis film umesto titl.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Kako da podesim da Format Factory koristi nasa slova kada lepi titl na film?
Pokusao sam sve moguce u "ansi code-page" ali nista ne odgovara nasim slovima.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Ok hvala na savetima.Skinuo sam format factory jos samo da provalim kako se sa njim radi.Jel moze neko malo objasnjenje kako se radi sa ovim programom ako nije problem?Ono korak po korak.
Unapred hvala.

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

Sensei,
ne znam za srpska slova ... ali ako vec gledas film na (malom)mobilnom ekranu(sto je mucenje za mene) onda ne vidim problem sto sva slova nisu srpska :)
bojke1,
sa leve strane u polju video izaberes ALL TO MOBILE DEVICE,
onda sa leve strane izaberes model telefona,ukoliko nema tvog modela mozes rucno da izaberes rezoluciju,
zatim OK,
dole imas OUTPUT FOLDER (gde hoces da zapamti nakon nalepljivanja prevoda i kompresovanja),
zatim na ADD FILE (tu ubacis video),
zatim ides na OUTPUT SETTINGS,
onda sa desne strane u meniju pod ADDITIONAL SUBTITLE ubacis subtitle,znaci kliknes add.subti. i pojave se tri tackice sa desne strane,kliknes na njih i onda izaberes subtitle,
gore OK,
opet OK,
i START

to bi bilo to ... 8)

mit_maja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 16:05

Post od mit_maja »

koliko vam baterija izdrzi dok koristite kameru?? ja sam danas prvi put koristila i pri slikanju i snimanju mi je izdrzala manje od 1h,a juce ujutru sam je napunila,nije moguce da ovako slabo drzi baterija???:(

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Dymatize hvala na detaljnom objasnjenju.Sutra cu probati pre podne da odradim ovo po tvom uputstvu.Pozdrav.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Ne nije moguce da baterija drzi tako slabo,sa umerenim koriscenjem meni je drzala oko 3 dana,15sms,15min poziva,oko 10 slika,malo neta...i da 3g mrezu sam iskljucio...jedino je jeo bateriju priliko navigacije i koriscenja iste.
dakle mit_maja mislim da ako nista drugo baterija je osla..zamena.

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

citam ove komentare ali nista ne mogu da pohvatam..gledao sam slike na google-u i svidja mi se tel bas..kakva je kamera na kraju jel ipak stvarno extra(12mpx) ili ne? i kakav je zvuk? :)
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Imam jedan mali problem sa pokretanjem igrice asphalt 4 koja je radjena za ovu verziju telefona.Sa kojeg god sajta skinem igricu instaliram je bez problema ali kad treba da je pokrenem igrica krene sa ucitavanjem i ispise gameloft i samo me izbaci iz igrice.Cak sam joj ubacivao i sertifikat za moj telefon ali opet ista prica ,ne radi.Da li neko zna sta je problem?Nebitno da li igricu instaliram na karticu od 8gb ili na memoriju telefona isto se desava.Inace kod drugara na njegovom satiu sve radi bez problema.Ista nam je verzija softvera i kod mene i kod njega pa ne znam sta bi moglo biti problem?

tmedurec
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 13:02
Lokacija: Hrvatska

Post od tmedurec »

Satio problem. Imam K850i i na njemu imam 400-tinjak brojeva. Kako da prebacim kontakte s K850 i na Satio.
Označim ih sve i idem na slanje preko Bloototha i na kraju mi prebaci samo jedan kontakt.
jel zna netko kako rijesiti problem???
Hvala.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

tmedurec ja sam imao taj problem sa uiqom kad asma kontakte prebacivao ali sam ga rešio što sam sve kontakte prebacio u jedan fajl i taj isti posle na drugi mob.ili ako ti je lakše pcsuite radi posao odlično što se tiče prebacivanje imenika...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

venjegus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 01. Maj 2009. 00:00

Post od venjegus »

e ovako...fone je radio extra sve do danas a imam ga jedno 3-4 mjeseca....samo sam osjetio kako mi gori u dzepu...odmah izvadm baterju a ona je toliko vrela da nisam mogao da je drzim...i tako ohladim bateriju
stavim radi.....al opet se desi to zagrijavanje...sta je problem...sta da radim???

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

venjegus, mozes da molis boga da je u pitanju samo baterija inace sve osatlo bi bilo mnogo gore jer bi mogla da bude ploca,ili procesor a to se ne isplati popravljati.Probaj da da zamenis bateriju a ako se bude isto desavalo pravac servis. :dry:
>> N7100 <<

venjegus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 01. Maj 2009. 00:00

Post od venjegus »

sinoc sam ga tako upalio i radio napunio bateriju do kraja radi....vidjecemo hoce li mi se desavati...nadam se da nece...

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Od danas sam postao ponosni vlasnik satia za male pare.

Imam nekoliko pitanja.

1. Koju verziju Garmina staviti?
2. Kako se ulazi u servisni meni?
3. Kako doci do sertifikata?
4. Koja je poslednja verzija softvera?

hvala vam unapred

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Da li neko može da mi kaže, da li Satio ima kinetičko skrolovanje.Na testovima koje sam gledao na youtube-u nigde nisam primetio kinetičko skrolovanje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Nema kineticko skrolovanje u original symbian varijanti,ali ako se ubaci spb mobil shell ondak ima,samo treba da isprobas pa ako ti se svidi eto resenja i za to.

Odgovori