Da li je Walkman simbol za dobar zvuk???

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
johnnie
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 25. Avg 2007. 15:57
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Da li je Walkman simbol za dobar zvuk???

Post od johnnie »

Cao svima prisutnima...:)shalim se...bash bih voleo da chujem ostala razmishljanja o tome da li Walkman predstavlja onaj cist i besprekoran Sony-ev zvuk ili je to samo komercijala?;)i josh neshto...voleo bih da mi svako kaze svojih top5 Walkman-a;)))pozz svima
Drive your dreams!!!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ne, to nije komercijala nego jednostavno W telefonu poseduju software za dobar i kvalitetan zvuk, ne radi se o marketingskom triku. Sad, koji je naj bolji, tesko je reci. Ono, mislim u principu nisam siguran ali noviji W telefoni imaju moderniji softwer za zvuk (a i ne mora znaciti). Recimo dosta ga hvale, ja nisam moga porediti ali eto, W950 je jedan od naj boljih. Imao sam w550 koji je bio dosta dobar po tom pitanju. Kako god, koji se god uzme W serije ne moze se zeznut.

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Ja mislim da je to komercijala, ali ne mogu pouzdano da tvrdim, jer nisam probao novije walkman telefone. Znam da k750, w700 i w810 imaju isti kvalitet zvuka (sa istim slusalicama)
w810 + 8GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

djape48, zato sto svo troje imaju mega bass opciju,na kasnijim modelim k serije to je ukinuto (mada na pojedine i dodato)....a telefoni w-serije imaju mnogo bolje odradjen player,track id funkciju (imaju je i neki iz k serije)....
Mislim da svi telefoni iz w-serije opravdavuje naziv pod kojim se prodaju (ali je opet sasvim normalno da se to i komercijalizuje!!!!)
D500&E71

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

uglavnom je komercijala ali ima i istine. mnogo zavisi od modela za koji se odluchish .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Da li je Walkman simbol za dobar zvuk???
odgovor DA ukoliko se misli na uredjaje tipa mp3 plejer, cdP i tome slično
a da li je walkman simbol mobova za dobar zvuk
odgovor FIFTI -FIFTI
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Hardverski se ne razlikuju od bilo koje serije iz SEa slicnih karakteristika ali uz W znak dobijas kvalitetan player u mobu i sluske :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Trojanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2008. 07:29

Post od Trojanac »

W serije imaju drugaciji softver i drugacije zvucne drajvere tj. bolje. I naravno uz W serije idu slusalice za W seriju koje imaju extra dobar zvuk. Po meni dobar, necu da kazem najbolji, ali jedan od boljih zvukova ima W810i.
SE W880i, T250i, Nokia 6230

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Trojanac, ti isti zvucni drajveri mogu da se ubace i na ne-walkman telefone, a i slusalice takodje mogu da se zamene. Meni se vise svidja dizajn walkman serije, sto ne znaci da ne bih za sledeci telefon izabrao recimo k850. Cesto se potencira na kvalitetu zvuka sa mobilnih telefona, a taj zvuk je meni smesan u poredjenju sa kombinacijom cd plejer + pojacalo + zvucnici. Mobilni je strava, jer ga nosis svuda sa sobom (i muziku u njemu) i to je to
w810 + 8GB

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

ja mislim da je w910i najbolji walkman svaki sam probao i video i po meni ovaj ima najboji ekran dizajn i zvuk, a ni w660i ti nije uopste los. ali ako hoces telefon sa super performansama uzmi w960, meni je to prosto savrsenstvo iz sony ericssona koje se sad nalazi na trzistu..

Trojanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2008. 07:29

Post od Trojanac »

djape48, Znam da se zvucni drajveri mogu ubaciti i u ne wolkman telefone. Ali ih W serije imaju fabricki vec u sebi. I mislio sam o direktnom poredenju sa fabrickim stanjem, a ne W serija i modifikovana K ili tako nesto. Jeste da se sve to moze ubaciti i kupiti slusalice ali to je dodatno trosenje para. Sa W serijom vec sve dobijes u paketu. I meni je lepsi dizajn kod W serija. Ali svida mi se i K850i
SE W880i, T250i, Nokia 6230

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Da ali ne walkman telefoni nemaju bass :P
tj. imali, pa sad nemaju, ali eto od k850i opet imaju... A mega bass je jako tesko napraviti na ne walkman telefonima...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Trojanac, u pravu si za fabricko netaknuto pakovanje, walkman tu rastura. Mega bass sam u proteklih godinu dana koristio svega desetak minuta i potpuno mi je bespotreban. OK, zanimljivo je to u pocetku, ali mega bass toliko izoblici zvuk da nekad ne razumem dobro tekst pesme od brujanja. I ja sam se pre przio na DSP i ostale procesore zvuka za winamp, ali to je bilo pre 5-6 godina i trajalo je dok nisam skupio pare za bolje ozvucenje. Od tad vise nije bilo potrebe za tom sminkom
w810 + 8GB

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Ja opet po svom: ni jedan još nije prevazišao K750/W800/W810 (ista HW platforma, isti drajveri za zvuk, jedino W810 ima napredniji SW). Sva ta šminka oko Walkman playera (tipa pretraga po artist/album/track pa onda mood i rating + visualisation + trackID) je ipak samo sminka. Pusti pesmu, slušaj zvuk!
A kad smo kod bacanja para - za mene je bacanje para uzeti W telefon sa karticom od 256-512MB. Ta kartica sasvim lepo figuriše u ceni aparata, a za stvarno slušanje muzike ipak treba bar 1GB (da ne kazem 2GB). Zato mislim da je bolje uzeti model sa 64MB karticom koju posle ostavis da skuplja prasinu a za razliku u ceni do srodnog W modela kupis 1-2GB i sluske.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

byeeee
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:16

Post od byeeee »

mislim da je dosta komercijalizacije zar nije bolje kupit k seriju npr.k530(jeftin je) :D :D i fleshat ga u w660 :D :D i mob je straaaaavaaaa.... :P :P :P a wolkmani drze previsoke cijene za ono sto nude to je moje misljenje

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Realno na flat podešavanjima je sasvim dobar zvuk (uz dobre slušalice), dok uz onaj njegov krš od slušalica koje ovde mnogi hvale megabas sasvim ima smisla.

Kvalitet zvuka je dobar, ali daleko od ozbiljnih plejera - neće ljudi da seku granu na kojoj sede, jer onda niko ne bi kupovao njihove zasebne plejere, a i jako su tihi. Ne volim kad moram uređaj da pojačam do kraja da bih dobro čuo. Na max treba da cepa i sebe, i sluške i uši, a to ovde nije slučaj, to zbog onih tužbi za oštećenje sluha, što zbog produžavanja trajanja baterije.

Sve u svemu daleko od toga da nemaju mana, ali retko koji moe da im parira, a posebno što Sony ima 10-15 takvih modela, dok ostale firme stidljivo imaju po jedan ili par modela. Nokia ima relativno dosta pokušaja, ali pratično samo N91 može da se mori sa W serijom, i to sa najboljim primercima, ali očekujemo ekspanziju. Nokia ne pravi zasebne plejere i neće sebe pokopati stvarno kvalitetnim telefonom/plejerom.

Ako ti treba prihvatljivi all-in-one - slobodno, ali ako ti tregba kvalitetan zvuk i takođe dobar telefon, uzmi telefon koji ti se sviđa, i pravi plejer.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

johnnie
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 25. Avg 2007. 15:57
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od johnnie »

ljudi...hvala na odgovorima;)ali ono shto je meni najvaznije od svega shto jedan fon poseduje je ZVUK!!!Dakle...koji od walkman telefona ima dobar,chist i jak zvuk?Mada,pretpostavljam da su svi dobri po tom pitanju...:)pozz
Drive your dreams!!!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa sad, malo dugo skupljaš informacije ali nikad nije kasno. Svi su slični. Zavisi samo od afiniteta. Svi imaju dosta dobar zvuk, ali ni jedan nema (što bi ti rekao) JAK zvuk, odnosno ni jedan nije preterano glasan. Mada kao što 120 puta već rekoh uz dobre slušalice ni to nije problem.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori