Patchovanje DB2020/CID52 modela sa jdflasherom

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Patchovanje DB2020/CID52 modela sa jdflasherom

Post od MilančeBGD »

Posto mnogo korisnika je trazilo da napisem tutorial i za ovaj proces, evo odlucio sam da to uradim :)

Priprema za patchovanje

Potrebni su vam flash drajveri koje sam vec postavljao na ovoj temi
Sledece sto je potrebno jeste FAR manager, ovde
I najvaznije JDflasher plugin, ovde

Jos sta vam je potrebno je sledece:
MAIN vaseg modela
I quick access patch koji cete napraviti pomocu qamakera koji se nalazi u JDflasher folderu, da bi ste dobili quick access patch potrebno je da vas MAIN, prevucete na qamaker.exe i sacekate dok on ne napravi quick access patch ;)
Sad cete imati i quick access patch, ali ostavite i vas MAIN u tom istom folderu jer ce kasnije biti potreban.

Raspakujte FAR manager, instalirajte, kad zavrsite raspakujte JDflasher plugin i ubacite u plugin folder u FAR manageru(stavlja se ceo folder JDflasher u plugin folder)

Pokrenite FAR manager i stisnite Alt+F1 i izaberite Just Da Flasher...
Slika

Kad to uradite trebali bi ste da dobijete ovakav prozor:
Slika

U polju script treba podesiti DB2020, u polju port stavite DCU-60, dok u polju speed stavite 921600
Iskljucite vas telefon, izvadite bateriju, izvadite SIM karticu, izvadite memorijsku karticu, vratite bateriju i nemojte ukljucivati telefon

Sad mozete da stisnete Jump down into a large rabbit-hole i program ce od vas traziti da stavite telefon sa drzanjem tastera C i da ga prikljucite na USB.
Slika

Tada ce program ocitati vas telefon i dobicete 3 ponudjene opcije:
Slika


Izaberite bflash(kliknite 2 puta), kad to budete uradili dobicete sledecu poruku:
Slika
Treba da kliknete YES, i tada krece patchovanja, ovaj proces ce trajati...

Konacno kad je dosao kraj prvo dela dobicete ovakvu poruku:
Slika
Stisnite OK , izvadite bateriju, vratite i opet nakacite vas telefon na USB( ova poruka ce iskociti jos 2 puta)

Kad i 3 put izvadite/vratite bateriju i stavite telefona na USB, izacice poruka da morate da flashujete MAIN...da bi ste nastavili, kliknete OK
Slika

Sada u desnom delu FAR managera treba da nadjete vas MAIN, koji cete obeleziti i klinuti F5 ili Copy(nalazi se u donjem delu far-a)
Slika

Kad kliknete F5 ili copy, dobijate sledecu sliku, treba da izabere as a babe image i yeah flash it
Slika

Ovo ce potrajati...Kad zavrsi trebalo bi da dobijete ovakvu informaciju:
Slika

Sad je potrebno ubaciti quick access patch(koji je potreban da ne bi opet radili celu ovu proceduru, vec da kad zelite ubacite novi patch ili izbrisete stari)
Prvo ga pronadjite u desnom delu far-a
Slika

I isto kao sto ste radili za MAIN isto stisnete ili F5 ili Copy i da bi ste nastavili stisnite Copy
Slika

Zatim odaberite as a vkp patch i yeah flash it
Slika

Onda sledeci prozor:
Slika

Tada ste ubacili prvi patch koji vam omogucava da posle lako i brzo ubacujete ostale patcheve... Sledece sto treba da uradite jeste da kliknete na 3 tacke koje su na levoj strani u far-u, i izaberete Yes
Slika



Ubacivanje patcheva
Pokrenite FAR manager i stisnite Alt+F1 i izaberite Just Da Flasher...
Slika

Kad to uradite trebali bi ste da dobijete ovakav prozor
Slika

U polju script treba podesiti QA2020(obratite paznju na ovo, ne DB2020), u polju port stavite DCU-60, dok u polju speed stavite 921600 i stisnite jump down into a large rabbit-hole

Dobijate sledeci prozor:
Slika
Obelezite bflash i kliknite 2 puta, i sa desne strane onda nadjete patch koji zelite ubaciti, obelezite

Slika

I onda kao i pre F5 ili Copy i dobija se sledeci prozor i copy
Slika
I sledeci prozor, stavite as a vkp patch, i yeah flash it
Slika

Cim zavrsi patchovanje trebalo bi da dobijete obavestenje da je patch uspesno ubacen...
Ako ne zelite vise patcheva da ubacujete jednostavno u levom delu far-a kliknite 3 tacke i izaberite YES

Slika

Skinite vas telefon sa USB, vratite memorijsku karticu i sim karticu, ukljucite vas telefon :[115]:


Najcesca pitanja:
Da li mogu ubaciti patch koji je namenjen modelu koji nije moj??
Jednostavno receno ne, ako je vas model k610i morate naci patch koji je namenjen vasem telefonu

Da li mogu ubaciti patch koji je namenjen mom modelu ali nije namenjen za moju verziju softvera??
Ne, ako je namenjen za verziju R8BF003 morate da i imate tu verziju u vasem telefonu ;)
Ako postoje patchevi samo za odredjenu verziju, najbolje bi bilo da pregledate baze patcheva i zakljucite za koju verziju ima najvise patcheva, i jednostavno kad radite patchovanje telefona ubaciti tu verziju MAIN-a(jer svi patchevi idu u MAIN)

Posle patchovanja telefon pokazuje beli ekran(tj. beli ekran smrti)
Desava se da neki patch nije bio dobar, i ostetio je vas MAIN, flashujte vas MAIN preko Xs++ programa i sve ce biti uredu

Nasao sam patcheve ali su predstavljeni kao tekst
Iskopirajte ceo tekst, ubacite u notepad(ili neki text editor) i zapamtite kao .VKP
Poslednja izmena od MilančeBGD u Sre, 21. Maj 2008. 20:31, izmenjeno 3 puta ukupno.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Odličan i vrlo koristan tutorijal!
Trebalo bi da ga neko proglasi za STICKY!!!

MilančeBGD, možda bi mogao da napišeš tutorijal i za pečovanje DB2010 (CID49, CID50)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

rixxon, cid50 valjda ne moze da se patchuje, a za cid49 (db2010) u setolu: odaberes telefon, u MISC odaberes patch, i kliknes WRITE SCRIPT!
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

rixxon, hvala ;)
Sto se pisanja tice za DB2010, videcemo... :roll:
Samo me zanima gde su sad svi oni sto su trazili da napisem tutorijal ??
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Eh, MilančeBGD, tako to bude, tako se i moj tutorijal za CID36 (u ono vreme još aktuelan) završio na 7 postova (od čega su 3 moja :wink: ). Ako ne napišeš, svi pitaju i svi su zainteresovani i javljaju se i na PP.
Dancsi, ja sam CID49 radio sa GSlide, ali svega par puta. Ne bih da pišem tutorijal za nešto u šta ni sam nisam sasvim siguran :oops:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

rixxon, pa valjda uzmes main i patch, u gslide patchujes main ("offline"), i onda flashujes taj novi main preko xs++ ...
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Dancsi, znam, prvo ispečuješ main na PC-u pa ga onda uflešuješ. Ali, kažem, ne osećam se baš pozvanim da pišem tutorijal za nešto što sam, eto tako, probao dva puta u životu :wink:

Nisam rekao Milančetu da napiše tutorijal zbog mene (sasvim se lepo služim i ruskim i engleskim :wink: ) već, prosto, mislim da takve teme i tutorijali doprinose kvalitetu ovog našeg foruma. I lepo je znati da postoji sve lepo objašnjeno na jednom mestu.

E sad ovo već postaje tema o temi :wink:
Neću više da offujem, imam jedno konkretno pitanje u vezi sa JDFlasher-om:

MilančeBGD, da li bi mogao tačno da objasniš razliku između
bflash
oflash i
ofs


Skontao sam da se za pečovanje koristi bflash, a da je ofs u stvari pristup FS (kao FSX kod XS++ ili FS kod SEFP-a). Nigde nisam našao čemu služi oflash.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

rixxon, i ja sam radio 3-4 puta :) i sad nemam telefon na kojem bih isprobao i koji bi mi sluzio kao pomocu u pravljenju tutorijala :roll:

Jeste bflash za patchovanje i ofs za pristup FS, i ja to znam :) Ali evo sad sam pogledao na temi za jdflasher i stoji ovo:

o in folder names oflash/ofs means original, so no patches, no fs/flash read
b means breakin == full access
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E kako da obrisem patch hitno mi je.I da li postoji patch za zakljucavanje foldera na k810 plz odgovorite.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kao kad ubacujes samo stavis remove patch umesto apply...
Postoji :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E ja ubacujem patcheve preko fara.Ja mislim da tu nema remove.Kako sa farom da izbrisem.Koliko kosta prebacivanje iz brown u red u servisu.Da li je bolji setool ili far?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

aj pogledaj ovaj SS i reci kako nema?? :roll:

http://www.imagebam.com/image/2ea9d14504924
Odkud znam koliko kosta, vidi pa pitaj ;) (nije vise od 10e) Po meni je bolji far+jdflasher jer setool zna da zeza oko nekih patcheva i nece da ih ubaci...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

E ovo sam chekao da okacis :D
Tnx Milanche :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

MilančeBGD, jedno mozda glupo pitanje,da li postoji patch koji bi povecao broj brojeva u opciji acept calls...posto po defaultu moze samo 10 kontakata.....
D500&E71

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

loki13, ne znam da li postoji konkretno takav patch, ali postoji patch zvani turn whitelist to blacklist. Kao sto i samo ime kaze, kad ga ubacis, telefon ce ti odbijati pozive sa acept calls liste, kao sto je to prethodno radio sa onima koji nisu na listi.
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

loki13, koliko pratim patcheve(dosta pratim :D ) takav patch jos nisam video...
Moguce je da mozda ima za neki drugi model telefona, ali nemam nekakav izvor da vidim da li postoji...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E milance jel imas patch za zakljucavanje foldera posto ni jedan nece da ubaci koji nadjem.Da li imas patch za walkman loudbar?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa verovatno nisi lepo napisao sifru :roll: Moras izmeniti ????????? sa ciframa ;)
Koji walkman loudbar??
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

pa onaj gde je umesto one note znak w i kruzici su narandzasti.A patch za zakjucavanje uopste nece ni da se kopira samo kaze error in line 1.loudbar mi treba za k810 r8ba024

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Verovatno nisi dobro stavio sifru kao sto sam rekao, treba da bude max. 6 cifara... Kako se pisu cifre pise u patchu...
Evo ti svi patchevi za k810i pa trazi :roll:

http://www.mm.pl/~okti2/patche/k810_r8ba024_patches.rar
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori