Sony Ericsson 2001-2011

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Sony Ericsson 2001-2011

Post od iKe »

Nažalost ono o čemu se pričalo ovih dana se i desilo.
Sony je od Ericssona kupio udeo, zajedno sa nekim patentima, te ovaj JV više neće postojati ovakav kakvog smo ga poznavali zadnjih deset godina.

Da li vam je žao zbog ovoga? Šta mislite, da li će Sony biti uspešniji kao samostalni proizvođač mobilnih telefona? Koji od SE telefona je po vama najbolji i koji vam je ostao u lepom sećanju?

http://www.engadget.com/2011/10/27/sony ... s-ownersh/
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

Pa, nekako sam se vezao za naziv '' Sony Ericsson ''... Bolje mi zvuci od samo '' Sony ".. Sto se tice uspesnosti samo neka nastave ovako i bice medju vodecima.. Novi modeli xperija su sasvim ok i, kolko-tolko, drze korak sa konkurencijom.. Sad mi je malo jasniji pad kvaliteta od 2009 do 2011, nije lako skupiti milijardu cak i za Sony.. :) A u secanju ce ostati modeli k750i i k800!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

pa realno posle modela k750 i k800, SE nije izbacio neki znacajniji model na trziste sem mozda X1, koji je za njih napravio HTC ako se ne varam. UIQ je propao, svi flagship modeli su patili ili od hardverskih ili od softverskih greski: K850(fail), c905 flet, X2 spor i bagovit nista bolji od x1 sem kamere, X10 i update, cak i Arc su izbacili u singlecore dok su svi ostali u dualcore tehnologiji. Da SE fanboys nisu toliko zagrizeni (ne bas ko iFans) pitanje i sta bi bilo sa SE-om

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ово је логично, сони даје Сајбер шот, Бравију, од Гугла узму Андроид ода Самсунга меморију и процесор и имају телефон. Шта ће им Ериксон, због неколико патената, купиш патенте и уживаш. Иначе колико сам ја упућен седиште СЕ-а је и било у Јапану после спајања а и део производње :?
Ја сада очекујем нови ОС који ће да има само Сони :roll:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nekako sam naviao na SE.ja sam eriskon fan od početka sa modelom 868 ili već kako se zvao...otac je imao 318 mahagoni koji je u ono vreme bila babaroga.valjda sam tako i zavoleo ovaj brend.od SE modela najviše mi se svidjao p910 koga i posedujem jedino mi krivo što ga novog nisam kupio.
nakbolji dizaj mi imaju w950/m600.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

I meni je SE bio drag, narocito to sto su, za razliku od Nokie i Samsunga, bili omogucili ubacivanje sopstvenih tema i razne modifikacije na svojim (dumb) telefonima. I dan danas mi se svidjaju telefoni koje SE izbacuje/koje je izbacivao. Pamtim jos i Ericsson telefone kad su se poceli pojavljivati mobilni kod nas, 628, 688, 868... Ali, od njihovih modela, najvise utisaka na mene su ostavili T65 i T68. Sony, dok se nije spojio sa Ericssonom i nije imao nesto puno uspeha, koliko se secam, mada su imali neke, meni zanimljive modele, jos i tada. Valjda bese Z5, ili tako nesto... Jeste, Z5 je, evo sad sam ga nasao.

Slika

Nadam se da ce Sony nastaviti tamo gde je SE stao, i da ce nastaviti da pravi dobre i lepe telefone, i da nece dici ruke od mobilne telefonije kako je to, svojevremeno, uradio jedan od mojih favorita, Siemens.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Uglavnom su svi voleli SE, njihovi telefoni su uvek imali neki smek i nekako su mi dopadljiviji bili nego ostali. Plus su uvek imali akcenat na multimediji. T68 je bio mocan telefon i kasnije w950. U stvari w950 je telefon koji sam nekako najvise zavoleo, verovatno zbog izuzetnog plejera i sasvim pristojnog ekrana.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

I ja imam w950 i nakon probijanja zaštite i ubacivanja patcha za muziku, to je definitivno jedan od jačih muzičkih telefona. Eto imam creative plejer i transcend, a probao sam i druge, uopšte ne zasotaje, naprotiv.
Ali da su počeli padati nakon k850 to je tačno.
Ja ću ih se sjećati kao best buy telefona, nadam se da će i sony ići u tom pravcu.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Evo moje kolekcije SE telefona:
Slika Slika
Inače mislim da im je najbolja generacija bila K750 i W800/810, dok je posle toga usledio pad. Dobri su bili i P910 i W950, mada njih nisam koristio.
Meni je lično posebno drag k700, prvi telefon nakon vojske, kakva je to mašina bila u to vreme!
Ne znam baš kakva je budućnost Sony-ja kao samostalne kompanije. Jeste Sony bio nešto posebno 80-tih i 90-tih (nešto kao Apple danas), ali sada je daleko od toga, osim po ceni. Mada i dalje imaju dizajn i kvalitet koji ih izdvaja od ostalih. Nadam se da će u narednom periodu izbaciti kvalitetne i jedinstvene modele sa najboljim karakteristikama (kamere, walkman, playstation) koji rade na androidu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Mnogo sam voleo SE i promenio sam dosta njihovih telefona (i dalje imam još nekoliko u kući), i dan danas povremeno prošetam W900 i M610 i krivo mi je zbog ovoga ali se nadam da će Sony biti bolji nego što je SE bio.

Evo i moje kolekcije SE telefona
Slika
Poslednja izmena od Nikola031 u Ned, 30. Okt 2011. 20:19, izmenjeno 2 puta ukupno.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nikola031, jel onaj SE123 (drugi gledano sa desna u prvom redu) bese zapravo prototip M600i?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

tomas.hokenberi, to je M610i, neobjavljeni naslednik M600i, inače od njega se razlikuje po tome što ima više RAM memorije (128MB), nema IrDA, ima radio, ima softver identičan onom kao na P1i i to bi trebalo da je to.

EDIT: Zaboravio sam da M610 ima i WiFi za razliku od M600.
Poslednja izmena od Nikola031 u Ned, 30. Okt 2011. 20:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

zbogom se :( nikad necu da prezalim sto sam prodao t610, trazio sam posle toga ponovo da kupim neki ali su svi bili dosta izgrebani pa sam se cesto pitao sta ljudi rade sa telefonima. ostao mi samo p900. sony ne moze da bude dobar kao se, jer sony je totalna fail kompanija sa fail poslovnim odlukama...

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

:( Ja skoro kupio SE Cedar J108 da mi služi kao drugi fon, a nisam ni imao pojma da će mi to biti poslednji SE. :smutny:
Da li Erikson planira da se na dalje zeza sa telefonima!?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

iKe, Nikola031, lepe kolekcije. Po izgledu uvek su mi bili i bice mi najlepsi walkmen telefoni ali nazalost nisam nikad koristio neki walkmen SE telefon.
Imao sam k510i, k800 i k810i i nikad necu ih prezaleti sto sam ih prodao.
Najlepsi SE telefon po meni je W995.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ixtis, ako sam dobro shvatio, a moguce je da nisam, Erikson ce se, poput Simensa pre 5-6 godina (Simens je i dalje proizvodjac opreme za mobilnu telefoniju zajedno sa Nokijom preko firme Nokia-Siemens Networks), posvetiti, u oblasti mobilnih tehnologija, iskljucivo baznim stanicama i drugoj opremi i sistemima namenjenim operaterima mobilne telefonije, dok ce bataliti "korisnicku stranu", odnosno aparate.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

U sustini nece se nista znacajnije promeniti...mislim da je u SE brand previse ulozeno da bi se tek tako pustio niz vodu....
Moj prvi tel je bio r310,pa potom t28,t610,k750,w810,w850,c510,xperia x8......
D500&E71

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Ja na žalost mislim da će se dosta toga promeniti.
Sony ipak nije poznat kao firma koja je previše otvorena prema svojim korisnicima. Čak naprotiv!!! Ne bi me začudilo da, poput Motorole, počnu sa zaključavanjem bootloadera, i ne zaustave se samo na tome... :unsure:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Sonyericsson je imao svoje verne kupce,imao buducnost i nije mi jasno sta se sa njima dogodilo.Lutanje sa symbian UIQ i propast istog,ponovni pokusaj sa symbianom na zalasku,lutanje,koje je dovelo do toga da ih svi prestignu.Ocekivali smo mnogo vise od android telefona,ali pocetnicke greske sa xperiom x10 i preskupim Arcom,potpuno su ih unistile.Verujem u Sony jer sam imao Z5 koji je bio izvanredan telefon u to doba i mislim da tako jaka kompanije nece dozvoliti propast u mobilnoj telefoniji kao sto je to dozvolio Siemens.

Odgovori