Elfovi

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Elfovi

Post od MilančeBGD »

Sta su to elfovi?? link
Elfovi se mogu naci za sledece proizvodjace: Siemens, Sony Ericsson, i Motorolu.U ovoj temi cu postavljati elfove za SE telefone, onaj ko ima i zna kako ubaciti u neki drugi telefon neka slobodno postavi.

Sta je potrebno za elfove:
telefon koji podrzava elfove
usb kabal(dcu60)
program za patchovanje(jdflasher ili setool)

Da bi vas telefon otvarao/imao mogucnost da pokrene elf, prethodno je potrebno u patchovan telefon( kako patchovati DB2020 telefon mozete procitati OVDE ) i ubaciti patch koji ce to omoguciti.
Elfpack patchevi se mogu naci za sledece modele(verzije softvera) SE telefona:

K750i R1CA021
K770i R8BA024
K790i R8BF003
K800i R8BF003
K810i R8BA024
W550i R4CB020
W580i R8BA024
W610i R6BC002
W610i R8BA024
W660i R8BB001
W700i R1CA021
W800i R1BD001
W810i R4EA031
W850i R1KG001
W880i R8BA024
Z550i R6CA009

Download Elfpack-a mozete izvrsite OVDE
U rar fajlu treba da imate 3 fajla, prvi je Elfpack patch, drugi je Elf lib(koji se skoro svaki mesec update-uje ), i treci DYN_CONST.bin.

Prvo treba napraviti sledece foldere:

Za w810i/z550i i ostale (DB2020) modele
U other folderu(na memoriji telefona) napraviti novi folder sa imenom ZBin, onda i folder Config u ZBin folderu.Takodje napraviti i ini folder u other folderu

Za k750i/w700i/w800i
U other folderu(na memoriji telefona) napraviti sledece foldere sa sledecim imenima: ZBin, Config i ini

U Config folder ubacite DYN_CONST.bin i pristupite ubacivanju dva patch-a , prvo Elfpack, a zatim i Elf lib patch.
Kada zavrsite patchovanje, mozete ubaciti Elf fajlove u ZBin folder i odatle ih pokrenuti.Oni koji zele da im se ELF fajlovi pokrecu zajedno sa startovanjem telefona, treba da naprave folder Daemons u ZBin(za w810i/z550i i ostale DB2020 modele) ali na memorijskoj kartici ili Daemons u other folderu(za k750i/w800i/w700i) na memorijskoj kartici i u taj folder stavite vase ELF fajlove.

U ini folder se smestaju ini fajlovi koji idu uz neke elfove, te ini fajlove je nekad potrebno(u 90% slucajeva) prilagodjavati onako kako vama odogovara.
Pojavom novih ELFova potrebno je update-ovati LIB, updateovanje se vrsi tako sto obrisete prethodni LIB patch, i ubacite novi. Update lib mozete naci OVDE

=================================================

BookManager

Ovaj elf sluzi kao task manager, pritiskom na taster(zavisi koji telefon imate) dobijate informaciju koji su procesi trenutno aktivni, takodje koji su elfovi trenutno pokrenuti, tako ako zelite da neki elf/proces iskljucite to mozete uraditi pomocu ovog elfa(pritiskom na taster C )
Za iskljucivanje bookmanager elfa, potrebno je pokrenuti ga i drzati back taster sve dok se ne iskljuci, tj. dok vi ne vidite desktop.

Slika Slika

Download

===============================================
PhoneInfo

Pritiskom na +/- taster dobijate malo vise informacija :) Slika sve govori...
Ini fajl ide u other/ini/jasiek

Slika

Download
===============================================
ScreenShooter

Kao sto samo ime govori koristi se za hvatanje SS vaseg telefona, ne radi u galeriji sa slikama i dok ste u kameri.

Download
==============================================
LogoChanger

Sluzi za menjanje logoa, pored menjanja logoa vaseg operatera moguce je na drugu/ili prvu liniju staviti neki tekst, dan u nedelji, preostale % baterije, temperatura, ili datum.
Ini fajl ide u other/ini/jasiek i mora se prethodno prilagoditi ;)

Slika

Download
================================================
Calc

Malo napredniji kalkulator u odnosu na onaj koji se moze naci u SE telefonima.

Slika Slika

Download
================================================
Systemtemp

Pokazuje temperaturu telefona, iskljucuje se pritiskom na on/off taster telefona.

Slika

Download
================================================
CoverArt in standby

Elf koji cita CoverArt iz ID3 taga i prikazuje u standbyu, moze se prilagodjavati polozaj slike, boja i velicina slova...

Slika

Download
================================================
No batt and signal

Elf koji pomera bateriju i signal... Da bi vratili bateriju i signal potrebno je restartovati telefon.

Slika

Download
================================================
Sudoku elf

Verovatno svi znate sta je sudoku...Da bi iskljucili ovaj elf potrebno je da imate pokrenut bookmanager

Slika

Download
================================================
Radiostation name

Prikazuje trenutnu stanicu koja se slusa, ako je stanica unesena u memoriju i dodat joj naziv onda prikazuje i naziv.Uz pomoc ini fajla se moze podesiti boja slova, velicina, brzina skrolovanja frekvencije i imena.

Slika

Download
================================================
Ideal clock

Dodaje mali sat koji pored toga sto pokazuje sate, i minute mode da pokazuje i sekunde.Nekom moze biti korisno, nekom ne.

Slika

Download
================================================
DayDis

Елф који је погодан јер се помоћу њега може на било којој позицији екрана поставити нешто, нпр. сат са секундама, или датум, неки текст, дан у недељи и још доста тога.. На првом скриншоту се види DayDis као као датум и дан у недељи.. На другој слици се виде позиције за QVGA екране..
Помоћу [SCREEN_POSITION]: 0x0Х;  се мења текст, сат или шта већ изаберете у датој линији.. где је Х број са друге слике.

Slika Slika

Download
================================================
Desktop 1.2

Један од најкориснијих елфова јер има могућност да се на самом десктопу телефона појаве од 2 до 10 иконица које могу да се користе као пречице одређених путања у телефону, на пример, фајл менаџер, плејер, аларм, блутут и тако даље.. иконице су потпуно изменљиве и корисник може сам да бира које ће да користи..

Slika Slika Slika

Download



Zahvaljujem drugu zmuciju na njegovim SS sa W610i i na njegovom tekstu o daydis/desktop elfu ;)


Eto ja sam uradio postupak ubacivanja, i uradio sam preview nekih elfova koji su meni najzanimljiviji i koje ja svakodnevno koristim, uradio sam onoliko koliko mi je telefon dozvoljavao, onoliko koliko sam imao zivaca i vremena da uradim sve ovo (verujte da nije lako)

Ima jos oko 40 elfova, neki mozda i rade na k800i ali kao sto sam rekao nisam imao vremena i zivaca da sve uradim, kad budem imao vremena ja cu uraditi jos jedno 10 elfova(preview) i okaciti na svoj 4shared acc.
Ako neko ima problema sa skidanjem neka mi se obrati na pp, pa cemo to ispraviti
Ako zelite mogu okaciti jos neke elfove, ali verujte da i to nije lako, jer ja to sve imam u racunaru ali potrebno je naci sve fajlove koji idu uz taj elf
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Bravo... odličan posao... :)

Slobodno okači što više elfova imaš.... Stvarno si koristan član foruma i veoma mi je drago što si ovde ;)

Ovo ide u sticky :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Hvala Akki na tvom komentaru i na tome sto je tema postala sticky ;)
Evo krecem sa kacenjem, pa onaj ko isproba na svom telefonu moze i da napise nesto o tom elfu i postavi SS.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

E, ovo je stvarno super :wink: . MilančeBGD, dali bi mogao da okacis one ubuntu ikonice, i cfg fajl, posto pokusavam da napravim sto kompletniji ubuntu telefon :roll:
p.s. iz sudoku-a se moze izaci dugim pritiskom na taster back
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Dancsi, pa i ja sam to hteo, prvo sam ubacio shutdown/startup animaciju, imao sam ikonice za meni ali sam morao da preradim menu.ml , ubacio sam ovu bateriju i signal iz vodafone softvera koje sam morao sam da izvucem, onda posto su sve teme bile nekako :wacko: morao sam da uradim temu, pa su posle na red dosle i ikonice za desktop i tu sam izgubio vremena dok sam napravio ikonice, a onda je krenulo gubljenje vremena na podesavanje pozicije ikonica tamo gde sam ja zeleo, i sve to je trajalo jedno 2 sata :D
Ali ja sam veoma zadovoljan kako je ispalo 8)

http://www.4shared.com/account/file/524 ... dMiC2K2BVS

btw. sto se tice sudoku, da ja sam pogresio :oops:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Milance, sto si se toliko mucio? Ja sam uzeo tango sysgfx ikonice od mousex-a i ubuntu qvga pack od depehe sa preradjenim menu.ml. Ako ti treba, uploadovacu popodne.
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

I ja sam od depehe ikonice i morao da preradim menu.ml :roll: Sto se tice tango sysgfx nznm nekako mi se ne svidjaju :dry:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Kako da 'kliknem' na ikonicu u desktop elfu ?
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

MilančeBGD, šta reći? Prava stvar na pravom mestu :)
Do sada se o elfovima pisalo na raznim mestima i sve je to bilo nekako nabacano. Ovakva tema je baš nedostajala forumu 8)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

hij1902
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 04:01
Lokacija: Beograd

Post od hij1902 »

Ja imam K770 sa softverom R8BA024, da li to znaci da nemogu da namestim elfove jer nije R8BC004 kao sto je navedeno u objasnjenju?
Hij

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

K770i R8BA024 :D
Shta kazesh koji je naveden u objashnjenju? Pogledaj ponovo
P.S. Kod mene na K770i R8BA024 radi bez problema....
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Nisam bio kuci pa evo sad tek odgovaram :)
Dancsi, probaj da stavis u cfg ovo(jer meni tako radi):

[ENTERKEY]: ENTER
[ENTERMODE]: SHORT_PRESS

rixxon, pa eto morao sam i ovo da uradim i za sad sam zavrsio, jedino ako ne izmisle nesto novo :D
hij1902, moras da imas taj MAIN jer ne mozes da ubacis patch za neku drugu verziju softvera vec za onu za koju je naveden patch, lepo procitaj temu za flashovanje, patchovanje pa tek onda za elfove...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

So_Lonely_SD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 00:12

Post od So_Lonely_SD »

MilančeBGD, sve pohvale za temu.
Ali za k850i R1CA037 verziju jos uvek nista :(
Ima li nagovestaja da ce biti u skorije vreme?

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

MilančeBGD, vec imam to u cfg fajlu, ali ne znam koje dugme da pritisnem da uopste mogu da BIRAM izmedju shortcuta (kad pritisnem joystick, on udje u glavni meni)
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

So_Lonely_SD, ;)
Patchevima i elfovima nemoj da se nadas uopste to ce tek verovatno sledece godine u ovo vreme, jedino cemu mozes da se nadas jeste izlazenju setool/xs++ za db3150 platformu sa kojima ces moci da flashujes telefon ili ubacujes neke drajvere.
Dancsi, da li mozes da biras shortcuts?? Da li si to probao da stisnes samo na prvi? Mozda ti nije dobar shortcut tj. naziv koji si stavio u ini pa on otvara odmah meni. :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

elvirr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 09. Nov 2007. 21:04

Post od elvirr »

Jel moze neko da objasni kako se podesava desktop.cfg kod desktop efl-a, da se desnom tipkom (softkey) biraju ikone a ne dzojstikom?
Skontao, hvala ;)

Darko101
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2008. 07:25

Re: Elfovi

Post od Darko101 »

Imam k550i, ali je sa orange mreze tako da ima one precice sa leve strane ekrana, pa zanima me jel moze to s ovim elfovima da se sredi il mora da se flashuje. u bilo kom slucaju neki link ka drugom kraju foruma ili sajtu sa softverom i objasnjenjima je dobrodoshao ;)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Darko101, :uhuh:
Tražiš jednostavnije rešenje koje je u stvari komplikovanije - da pojasnim:
1. Da bi ubacio ELF moraš prethodno da ubacič odgovarajuće PEČEVE u telefon
2. Da bi mogao da ubacič PEČEVE u telefon, prethodno moraš da ubaciš jedan poseban PEČ (QA - QuickAccess Patch)
3. Da bi ubacio QuickAccess Patch - potrebno je da flešuješ telefon

Shavataš? Flešovanje ne možeš izbeći. Flešovanje je osnovna operacija i mnogo je jednostavnija od ubacivanja elfova u telefon.

U svakom slučaju toplo ti preporučujem da prvo ispečeš zanat sa flešovanjem. Posle FS modifikacije, pa pečevi, pa na kraju elfovi.

Za flešovanje - vidi temu "flešovanje K800", primenjiva je i na K550 (samo ti trebaju drugi firmware fajlovi)

Za neke FS modifikacije - vidi temu "ubacivanje acustic drajvera i ikona"

Za pečovanje - vidi "pečovanje db2020 telefona JDFlasher-om" ili "pečovanje db2020 telefona pomoću SETool2Lite"

Za elfove - vidi temu koju upravo čitaš :wink:

Srećno!
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

sve je ok, ali dali moze neko da prevodi na srpski sta su elfovi? :disgust: nerazum em bas english....

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

materijalmen, elf je skracenica od executable and linkable file, a veoma grub prevod bi bio: izvrsivi i povezivi fajl :D
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Odgovori