jel istina da se "šlogiraju" ?

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
jedanbata
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 17:12

jel istina da se "šlogiraju" ?

Post od jedanbata »

Često čitam strane sajtove na kojima korisnici komentarišu telefone,
i primetio sam da za novije modele SE-a čest je problem taj što posle
par meseci korišćenja počinju da se "šlogiraju" : bezrazložno blokiranje iz kojeg mogu da se izvuku samo gašenjem ili vađenjem baterije.
Upamtio sam da sam to pročitao za k850, i C modele.

Ima li ovde sličnih iskustava ?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Da, ima. Moj EX SE K750 nakon 6 meseci koršćenja je bio stavljen na punjač ( telefon ugašen pa se napuni ) i tako tog dana kada sam ga upaliotreperilo je belo-crno, pa drugi put displej ništa neće da prikaže. Odnesem ga ja u servis pre 3 meseca i kažu mi da nije do displeja jer je stavio i onaj drugi ispravni koji ima pa predpostavlja da je možda nešto do softa ili do konektora ( još nisam probao da flešujem jer je CID 36 i ima više posla u odnosu na CID 49 ) :(
Nokia Lumia 630

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

jedanbata, mislim da nije istina,i da je kojim slucajem istina o tome bi vec svi forumi uveliko brujali....,ada sve zavisi od koriscenja (ako ga bacakas normalno je da ce se pre ili kasnije slogirati)
djolex, ako si procitao,covek pita za novji SE telefone,a k750 se i ne uklapa u tu katergoriju.
D500&E71

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

jedanbata, tacno je za k850... Mozes da dobijes BROD posle 1 dana koriscenja ili posle 3 meseca, ali u 90% slucajeva ces da ga dobijes.BROD je inace blue ring of death i problem sa softverom, ako dobijes BROD mozda mozes da ga "popravis" pomocu SEUS-a, ali u 90% slucajeva SEUS nije bio od velike pomoci, tako da su ljudi placali online flashere(od 10-40e) da bi vratili telefon u zivot.Sad je ta cena oko 10e, a i moze se uraditi i kod nas u servisima.
djolex, izlupao si samo tako... Svaki tvoj post gradi i tvoju strucnost, a ovo je jos jedan post u kome dokazujes da nema bas nikakve veze za mob.telefonima.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Ovo trebaju da znaju svi korisnici SE-a.(novijih modela)
Ako ti telefon blokira, a josh uvek je upaljen i ne resetuje se sam, nikako, ali nikako nemoj ga gasiti tako shto ces izvaditi bateriju, jer postoji velika verovatnoca da ce da ti crkne.
U stvari u bilo kom scenariju, ako ti je upaljen telefon, a ti mu onda chupash bateriju, trebalo bi da rikne.
Takva je situacija kod novih SE telefona, jbg

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

moj k750 ne spada u novu kategoriju al mu se desava da se sam resetuje i dan danas, retko ali se desi. cesto sam i vadio bateriju kad se samo ubaguje i stoji tako i jos je ziv :P inace o mom ex k850i da i ne pricam koje je sve bagove imao tipa da kad sacuvam sliku, zumiram i to zumirano sacuvam u 90% mi obe slike postanu bele i kasnije se izbrisu ili nisam mogao da ulazim u aplikacije ili igrice, moguce da mi je bas zapao neki gadan al i nije mi zao sto sam se vratio na k750 :)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

pa to o cemu pricate desavalo mi se i sa vise nokijinih modela :D tako da tu pojavu nebih pripisala samo se telefonima :D
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Meni se ne baš tako često desi da mi prilikom wap-ovanja blokira SE 750; ranije sam mu vadio bateriju, ali sada samo sačekam par minuta i on se sam reset-uje. Posle sve radi kako treba narednih par meseci.
Uzrok? Ne znam, nije popunjenost memorije....

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Tanja, nazalost tacno, na nokia 2630 moje majke otisao softver posle nekoliko meseci koriscenja. znaci istina je da se "slogiraju" a to se odnosi na SVE marke telefona, a ne samo na novije SE
w810 + 8GB

eLeanoR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 02. Jan 2008. 02:46
Lokacija: Lost City

Post od eLeanoR »

ma svi se oni slogiraju na kraju, neki pre, neki kasnije.. ja sam na mom w910i menjao software posle prvog meseca koriscenja...
Love me OR Hate me !!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nazalost,tacno je da se cesce slogiraju od ostalih modela telefona.Voleo bih da mi cebzab kaze kako da ga odblokiram bez vadjenja baterije.Znam da je to opasno i nije preporucljivo ali u pojedinim momentima samo to pomaze.
LG G2 Black,16GB

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

Da, istina je.

Dešavalo mi se i sa K800i dok evo i K850i ne pokazuje nikakav pomak po tome pitanju.

Malo malo pa zakuje, u startu sam mislio da sam neki baksuz pa uvijek kupim "žlj" telefon ali vidim da veliki broj ljudi ima slične ili iste probleme pa sam prestao da kukam... :lol:

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

Ne mogu da verujem!! Meni se desio BROD na K850!! :cry: :smutny:
Kuupio ja od lika i posto mu sw bio od oktobra 2007. aj da ga osvezim ja i kada sam ga ubacio telefon je mnogo bolje radio i brze je radio. E danas kada sam isao u skolu, ukljucih radio i lepo slusam i odjednom- brod!! ali se posle telefon odmah upalio. I posle o5 upalim radio i posle igram igrice na fonu. Ali eto ti posle 10 minuta BROD!! Ali ovaj put ja ga upalim i sija tastatura tako i telefon uopste ne reaguje, ni da pokrene telefon. Pokusavao sam vec koliko puta!! :cry: E covece tek sam kupio telefon od nekog coveka i sada ne znam sta da radim. :|
Sad cu da pokusam SEUS kao sinoc pa cu da vidim da li je uspelo. Ako nije da li da zovem tog lika sto mi je prodao telefon pa da mi on plati flash :cry:
KISS ME I AM 93

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

Izvinite ali moram ovo da napisem ovako kao novi post!!
Uradio sam o5 sw preko SEUS-a i telefon radi :oops: . Ali se samo pitam kada li ce da se desi o5 taj BROD.... znaci josh ne postoji neki program pomocu koga se moze flesovati telefon sa A200 platformom??

Odgovori