SE g705

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

1.veoma lep telefon, cvrst, lepo lezi u ruci...
prednja maska ima onaj sjaj ali ne ruzan kao kod nekih nokijinih telefona na kojima ostaju otisci... zadnja maska - pomalo gumirana, veoma cvrsto stoji i ne krcka uopste... nema onog lufta u slajdu kao na C905 gore - dole, levo - desno...

2. ekran - 2.4 inca, mislim da je potpuno isti kao na C905... ima one animirane wallpapere, flash teme...

3. baterija - koliko god da ga cackam, preko 20-30 poruka dnevno, NON-STOP WI-FI ukljucen i surfujem po netu, oko 20 - 30 minuta dnevno price, baterija mi je izdrzala posle prvog punjenja cela 3 dana, naravno bez gasenja nocu...

4. muzika - po mom ukusu (a imao sam ja mislim sve moguce marke telefona) sasvim, sasvim glasna i kvalitetna, na slusalicama mi je cak smetalo kad pojacam do kraja... nema onog puckanja i krcanja kao na recimo, K seriji...

5. kamera - samo cu vam reci da sam se odusevio slikama i na samom telefonu i na kompu ali samo slikanim na otvorenom, jer nema auto - fokus ni nesto posebno jak blic (samo jedna led lampica je iza), ali slike slikane napolju po danu su ODLICNE. nema onih zutih tackica i sl.

6. telefon ima super igrice, aplikacije, svetsko vreme, pravljenje stripova, za sportiste neki merac ili tako nesto, itd...

jedino sto me malo tripuje to je cena, da li sam mogao nesto bolje da kupim za te pare i kakvu ce prodju imati telefon na trzistu kad se pojavi, naravno zbog kasnije prodaje... :wink: :wink: :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

luca, Sta "ako nekoga zanima",sve nas zanima nego 'artiju u ruke i jedan dobar rewiev da napises i sve to potkrepis fotografijama.Brzo! :) :wink:

edit:Pretece me,a gde su fotke? :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mrzi me da kacim fotografije ali na gsmareni su bukvalno kakve su i moje koje sam slikao... stvarno su ostre, nema nikakvog suma, boje su odlicne... :wink:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

luca, cestitam na kupovini!
A sto se tice cene ja mislim da si super izabrao,jer si uzeo potpuno nov model i to kod ovlascenog zastupnika(distibutera),tako da bez brige! 8)
D500&E71

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

upravo sam primetio nesto... mislio sam da je ovo dugme na vrhu telefona flash lampica koja, kao na G900, svetli ako imam neku poruku ili propusten poziv, ali nije :smutny: :smutny: :smutny: ... to je dugme za brzi ulazak u music player... a bas sam voleo da mi sija nesto kad ne vidim poruku ili poziv... inace, telefon je strasno brz, nista ne koci, softver mu je definitivno isti kao na C905... :wink: :wink: :wink:

Nesli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 18:46

Post od Nesli »

Trebao bih pomoc oko SE G705 i podesavanja MMS-a.

Dobio sam setovanje mts-a, sve ok radi, 3g, wap, gprs, streaming... no mms, tu imam problem, mogu da primam mms, a ne mogu da saljem, izbacuje gresku, krene da se konektuje, pojavi se globus u statusbaru i onda izbaci gresku u slanju

Trazio sam ponovo setovanje, no isto je i sa novim...

Gledao sam na starom tel (se k810), sva setovanja su indenticna, sigurno ima neka kvaka u samom setovanju tel. jer je ovo prvi SE koji ima malo drugaciji softver u vezi poruka, tj, on sam odlucuje da li je poruka mms ili sms...

Tel. je originalan, odnosno, nije skidan sa mreze...

Da li neko ima ideju?

[poruke su ok velicine; sa kartice je vec slan mms - aktiviran je davno; inace, mreza je mts 064]

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

posalji ALL na 4777 i dobices podesavanja koja sam i ja koristio na G705... :wink: :wink: :wink: drugi nacin ne znam... 8)

Nesli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 18:46

Post od Nesli »

posle trazenja od call centra, unosio sam rucno, a trece setovanje sam "trazio" sa all i sa svima je isto :cry:
ti si uspeo da namestis mms na g705 [064]?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

jesam i sve je bilo ok... doduse ja sam svoj kupio u Comtrade-u pa mozda ima i to veze ako ti je sa neke mreze... :? :? :?

Nesli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 18:46

Post od Nesli »

i ja sam tamo kupio, nije skidan sa mreze, probao sam ponovo sa all ali nista, sada se ne pojavljuje ni globus u statusbaru kada pokusava da salje.
Ima jos jedna stvar, na update service mi je javio da postoji nova verzija softw. i ja sam je stavio (po meni, sve je isto) ali nisam na onom softw. sto sam dobio sa njime probao mms

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

nema to veze sa softverom i koja je verzija... mms je mms i podesavanja su uvek ista... 8) jedino sta bih ti ja predlozio jos je to da odes do MTS-a, do neke poslovnice (vidi na sajtu http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=241 gde ti je najbliza) i to je to... :wink: :wink: :wink:

Nesli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 18:46

Post od Nesli »

Nasao sam u cemu je caka, cisto za sve one koji naidju na isti problem:

Moram samo da napisem da, nakon sto sam kupio tel. (u Comtradeu, originalan, nije skidan sa mreze) proverio sam i video da ima novija verzija softw. (regularno, preko SE Update service), pa sam je instalirao.
Ovo pisem jer se ispostavilo da na staroj verziji, ljudi uglavnom nisu imali problema sa setovanjem koje dobiju od mts-a za razliku od nove...

Caka je u tome sto nakon instalacije setovanja treba ispraviti u telefonu mts mms profil:

menu
connectivity
message settings
picture message
Mts mms > options
edit
connect using
edit
Mts mms
options
edit
proxy settings
edit
proxy: on
same for all servers: on
proxy servers: http

Setovanja su ok ali iz nekog razloga nakon instalacije ne promene ove vrednosti

Nadam se da sam bar nekom ustedeo dosta vremena

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

@ NESLI - da li si uspeo da podesis e-mail na G705, konkretno mislim na gmail?!
naravno, ako jos neko zna... :smutny: :smutny: :smutny:

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

luca, jesi li probao preko gmail java aplikacije ?
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

uspeo sam...hvala ti.. pustio sam ga da odradi sve automatski i sad je ok... nesto nije hteo da se konektuje na net ali sad je sve ok... :wink: :wink: :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

jedno pitanje za sve... da li moze i kako da se namesti da mi trazi vrstu konekcije na net kada bilo sta radim tj. kada se ''kacim'' na bilo koji sajt ili otvaram aplikaciju? hvala :wink: :wink: :wink:

Odgovori